Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ...
Reklama
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
środa, 19 czerwca 2024 07:53
Czy J. Karnowski oszukał radnych? Z kortów do prokuratury
Prokuratura w Bydgoszczy jest już w posiadaniu prawomocnego wyroku
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gedania - gdański wyrzut

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
sobota, 15 lipca 2023 15:59

Cisza. Minęło 100.lecie Gedanii, klubu Polaków w Wolnym Mieście Gdańsk. Z fragmentu polskiej historii pozostała ruina. Bez tej historii mogłoby nie być polskiej historii Gdańska. Jej znakiem pozostaje raptem ukryty w chaszczach pomnik. Nie widać na horyzoncie gdańskiej prezydent, która doznaje wzmożenia eksponując swoje kończyny dolne, nie widać egzotycznej spółki politycznej radnych P. Gierszewskiego z PiS i pomagiera futbolowego Tuska, radnego PO Andrzeja Kowalczysa, którzy ogrzewali się ciepłem tego gdańskiego, polskiego dramatu. Nic nie widać...


Gedania Gdańsk – najstarszy polski klub piłkarski działający w Gdańsku. Założony 15 sierpnia 1922 jako wielosekcyjny klub sportowy. Zapytaliśmy ChatGPT – chatbota, sztuczną inteligencję OpenAI: Czy miejsce historycznego stadion Gedanii w Gdańsku powinno być jakoś specjalnie upamiętnione? Czy należy zbudować tu pomnik zamordowanych sportowców aby upamiętnić i uczcić to historyczne miejsce ważne dla Polaków? Oto odpowiedź BEZDUSZNEJ MASZYNY, bez emocji i chyba bez moralności, oto co odpowiedział ChatGPT:

W przypadku Gedanii Gdańsk, decyzje dotyczące terenu klubu powinny uwzględniać wartość historyczną klubu, pamięć o ofiarach, ich heroizm oraz znaczenie tego miejsca dla lokalnej społeczności. W procesie decyzyjnym istotne jest angażowanie społeczności lokalnej, prowadzenie konsultacji i uwzględnianie opinii i potrzeb mieszkańców. Jednocześnie, wartości pamięci historycznej i upamiętnienia ofiar powinny być traktowane z szacunkiem i należytą uwagą, aby zapewnić przyszłym pokoleniom możliwość uczenia się i refleksji nad przeszłością.

alt


Decyzje dotyczące miejsc o ważnej pamięci historycznej, takich jak Gedania Gdańsk, powinny być podejmowane z uwzględnieniem kilku istotnych aspektów:
1. Szacunek dla wartości pamięci historycznej: Miejsca pamięci mają znaczenie symboliczne i emocjonalne dla społeczności, ponieważ łączą się z określonymi wydarzeniami, ofiarami i ich heroizmem. Szanowanie tych wartości oznacza traktowanie takich miejsc z szacunkiem i godnością, a także uczestnictwo w procesie upamiętniania i zachowania ich historii.

alt

2. Upamiętnienie ofiar: Miejsca pamięci są ważne dla zachowania pamięci o ofiarach i przypomnienia o ich cierpieniach oraz heroizmie. Decyzje dotyczące tych miejsc powinny uwzględniać cel upamiętnienia ofiar i zapewnienie im należytego szacunku poprzez odpowiednie formy pamięci, takie jak pomniki, tablice czy inne formy symboliczne.

3. Potrzeby społeczności: Ważne jest, aby decyzje dotyczące miejsc pamięci uwzględniały opinie i potrzeby lokalnej społeczności, która jest bezpośrednio związana z danym miejscem. Istotne jest stworzenie przestrzeni dla dialogu, konsultacji społecznych i uwzględnienie różnorodnych perspektyw w procesie podejmowania decyzji.

alt


4. Edukacja i przeciwdziałanie niesprawiedliwości: Miejsca pamięci pełnią również funkcję edukacyjną, przekazując przyszłym pokoleniom wiedzę o historii, wartościach, tragediach i konsekwencjach przemocy i niesprawiedliwości. Dlatego ważne jest, aby decyzje dotyczące tych miejsc uwzględniały także aspekty edukacyjne i przeciwdziałanie niesprawiedliwości.

alt


Jak się okazuje ma ona (Ai ChatGPT) więcej empatii i zrozumienia, jak bolesnym i nierozwiązanym dotąd problemem, przez obojętne władze Miasta Gdańska jest przerastająca je sprawa historycznych terenów Boiska Klubu Sportowego Gedania Gdańsk.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież