Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gedania - gdański wyrzut

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
sobota, 15 lipca 2023 15:59

Cisza. Minęło 100.lecie Gedanii, klubu Polaków w Wolnym Mieście Gdańsk. Z fragmentu polskiej historii pozostała ruina. Bez tej historii mogłoby nie być polskiej historii Gdańska. Jej znakiem pozostaje raptem ukryty w chaszczach pomnik. Nie widać na horyzoncie gdańskiej prezydent, która doznaje wzmożenia eksponując swoje kończyny dolne, nie widać egzotycznej spółki politycznej radnych P. Gierszewskiego z PiS i pomagiera futbolowego Tuska, radnego PO Andrzeja Kowalczysa, którzy ogrzewali się ciepłem tego gdańskiego, polskiego dramatu. Nic nie widać...


Gedania Gdańsk – najstarszy polski klub piłkarski działający w Gdańsku. Założony 15 sierpnia 1922 jako wielosekcyjny klub sportowy. Zapytaliśmy ChatGPT – chatbota, sztuczną inteligencję OpenAI: Czy miejsce historycznego stadion Gedanii w Gdańsku powinno być jakoś specjalnie upamiętnione? Czy należy zbudować tu pomnik zamordowanych sportowców aby upamiętnić i uczcić to historyczne miejsce ważne dla Polaków? Oto odpowiedź BEZDUSZNEJ MASZYNY, bez emocji i chyba bez moralności, oto co odpowiedział ChatGPT:

W przypadku Gedanii Gdańsk, decyzje dotyczące terenu klubu powinny uwzględniać wartość historyczną klubu, pamięć o ofiarach, ich heroizm oraz znaczenie tego miejsca dla lokalnej społeczności. W procesie decyzyjnym istotne jest angażowanie społeczności lokalnej, prowadzenie konsultacji i uwzględnianie opinii i potrzeb mieszkańców. Jednocześnie, wartości pamięci historycznej i upamiętnienia ofiar powinny być traktowane z szacunkiem i należytą uwagą, aby zapewnić przyszłym pokoleniom możliwość uczenia się i refleksji nad przeszłością.

alt


Decyzje dotyczące miejsc o ważnej pamięci historycznej, takich jak Gedania Gdańsk, powinny być podejmowane z uwzględnieniem kilku istotnych aspektów:
1. Szacunek dla wartości pamięci historycznej: Miejsca pamięci mają znaczenie symboliczne i emocjonalne dla społeczności, ponieważ łączą się z określonymi wydarzeniami, ofiarami i ich heroizmem. Szanowanie tych wartości oznacza traktowanie takich miejsc z szacunkiem i godnością, a także uczestnictwo w procesie upamiętniania i zachowania ich historii.

alt

2. Upamiętnienie ofiar: Miejsca pamięci są ważne dla zachowania pamięci o ofiarach i przypomnienia o ich cierpieniach oraz heroizmie. Decyzje dotyczące tych miejsc powinny uwzględniać cel upamiętnienia ofiar i zapewnienie im należytego szacunku poprzez odpowiednie formy pamięci, takie jak pomniki, tablice czy inne formy symboliczne.

3. Potrzeby społeczności: Ważne jest, aby decyzje dotyczące miejsc pamięci uwzględniały opinie i potrzeby lokalnej społeczności, która jest bezpośrednio związana z danym miejscem. Istotne jest stworzenie przestrzeni dla dialogu, konsultacji społecznych i uwzględnienie różnorodnych perspektyw w procesie podejmowania decyzji.

alt


4. Edukacja i przeciwdziałanie niesprawiedliwości: Miejsca pamięci pełnią również funkcję edukacyjną, przekazując przyszłym pokoleniom wiedzę o historii, wartościach, tragediach i konsekwencjach przemocy i niesprawiedliwości. Dlatego ważne jest, aby decyzje dotyczące tych miejsc uwzględniały także aspekty edukacyjne i przeciwdziałanie niesprawiedliwości.

alt


Jak się okazuje ma ona (Ai ChatGPT) więcej empatii i zrozumienia, jak bolesnym i nierozwiązanym dotąd problemem, przez obojętne władze Miasta Gdańska jest przerastająca je sprawa historycznych terenów Boiska Klubu Sportowego Gedania Gdańsk.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież