“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Politycy PiS apelują: Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 stycznia 2022 12:05

Kacper Płażyński, poseł PiS wspólnie z radnymi PiS - Andrzejem Skibą i Przemysławem Majewskim przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości, które są właścicielem kamienicy ul. Owsiana 1 w Gdańsku, która w ciągu dwóch tygodni paliła się 4 razy.


- Spotykamy się w miejscu nieprzypadkowym, bo znajdujemy się na ulicy Owsianej 1 - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Na ulicy gdzie przetrwała jedna z kamienic z końca XIX wieku. Kamienica niegdyś przepiękna, a dziś widać w jakim jest stanie. Widać jaka jest również okolica. Takich kamienic było tu więcej, ale przez ostatnich 30 lat były regularnie podpalane i wyburzane. W ich miejsce powstają "gargamele" - ja tak to nazywa (chodzi o pobliski hotel - dop. TŁ). To nie ma żadnej wartości ani kulturowej, ani architektonicznej, ani jakiejkolwiek innej. To są po prostu sypialnie dla turystów. Dlaczego tu się spotykamy? Właśnie ta piękna kamienica, niegdyś piękna i może kiedyś jeszcze, została w ciągu ostatni dwóch tygodni cztery razy podpalona. Spotykamy się w scenerii nietypowej, bo w tle można zobaczyć jak panowie w kaskach biegają i zamurowywują wejścia do tej kamienicy. Wejścia co do których mamy pewne wątpliwości. Pani prezydent Dulkiewicz jeszcze kilka dni temu zapewniała nas, że kamienica jest zabezpieczona. Władze miasta Gdańska mówiły, że kamienica jest objęta dozorem, że wszystkie wejścia są zablokowane, że kamienica jest bezpieczna, że do tych tak zwanych gdańskich samozapłonów nie będzie dochodziło. Wiemy gdzie mieszkamy, mieszkamy w republice deweloperów. Z doświadczenia życiowego postawię tezę, że gdyby ta kamienica nie stała jak kość w planach różnych deweloperów, którzy mają pokupowane wokół działki to pewnie tak często by nie płonęła. Pytamy się jeszcze raz prezydent Dulkiewicz czy jest pani prezydentem deweloperów, czy jest pani prezydentem mieszkańców Gdańska i naszej pięknej, wspaniałej, również gdańskiej, architektury? To czego nie zrobiły miotacze ognia sowieckich żołnierzy, którzy przybyli tu w 1945 roku i zniszczyli główne miasto, to niestety bardzo często dzieje się dzisiaj. W czasie pokoju i kiedy jest bardzo dużo pieniędzy, aby te nasze perły architektury, perły kultury ratować. Ratujmy je. Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury.

alt


alt


alt


Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS, przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości. Radni proponują reformę Gdańskich Nieruchomości opartą o trzy filary: ewidencję i inwentaryzację zasobu komunalnego; poprawę komunikacji z mieszkańcami i podmiotami współpracującymi oraz efektywne wykonywanie remontów i bieżące dbanie o zasób komunalny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież