Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS apelują: Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 stycznia 2022 12:05

Kacper Płażyński, poseł PiS wspólnie z radnymi PiS - Andrzejem Skibą i Przemysławem Majewskim przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości, które są właścicielem kamienicy ul. Owsiana 1 w Gdańsku, która w ciągu dwóch tygodni paliła się 4 razy.


- Spotykamy się w miejscu nieprzypadkowym, bo znajdujemy się na ulicy Owsianej 1 - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Na ulicy gdzie przetrwała jedna z kamienic z końca XIX wieku. Kamienica niegdyś przepiękna, a dziś widać w jakim jest stanie. Widać jaka jest również okolica. Takich kamienic było tu więcej, ale przez ostatnich 30 lat były regularnie podpalane i wyburzane. W ich miejsce powstają "gargamele" - ja tak to nazywa (chodzi o pobliski hotel - dop. TŁ). To nie ma żadnej wartości ani kulturowej, ani architektonicznej, ani jakiejkolwiek innej. To są po prostu sypialnie dla turystów. Dlaczego tu się spotykamy? Właśnie ta piękna kamienica, niegdyś piękna i może kiedyś jeszcze, została w ciągu ostatni dwóch tygodni cztery razy podpalona. Spotykamy się w scenerii nietypowej, bo w tle można zobaczyć jak panowie w kaskach biegają i zamurowywują wejścia do tej kamienicy. Wejścia co do których mamy pewne wątpliwości. Pani prezydent Dulkiewicz jeszcze kilka dni temu zapewniała nas, że kamienica jest zabezpieczona. Władze miasta Gdańska mówiły, że kamienica jest objęta dozorem, że wszystkie wejścia są zablokowane, że kamienica jest bezpieczna, że do tych tak zwanych gdańskich samozapłonów nie będzie dochodziło. Wiemy gdzie mieszkamy, mieszkamy w republice deweloperów. Z doświadczenia życiowego postawię tezę, że gdyby ta kamienica nie stała jak kość w planach różnych deweloperów, którzy mają pokupowane wokół działki to pewnie tak często by nie płonęła. Pytamy się jeszcze raz prezydent Dulkiewicz czy jest pani prezydentem deweloperów, czy jest pani prezydentem mieszkańców Gdańska i naszej pięknej, wspaniałej, również gdańskiej, architektury? To czego nie zrobiły miotacze ognia sowieckich żołnierzy, którzy przybyli tu w 1945 roku i zniszczyli główne miasto, to niestety bardzo często dzieje się dzisiaj. W czasie pokoju i kiedy jest bardzo dużo pieniędzy, aby te nasze perły architektury, perły kultury ratować. Ratujmy je. Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury.

alt


alt


alt


Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS, przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości. Radni proponują reformę Gdańskich Nieruchomości opartą o trzy filary: ewidencję i inwentaryzację zasobu komunalnego; poprawę komunikacji z mieszkańcami i podmiotami współpracującymi oraz efektywne wykonywanie remontów i bieżące dbanie o zasób komunalny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież