Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
Reklama
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS apelują: Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 stycznia 2022 12:05

Kacper Płażyński, poseł PiS wspólnie z radnymi PiS - Andrzejem Skibą i Przemysławem Majewskim przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości, które są właścicielem kamienicy ul. Owsiana 1 w Gdańsku, która w ciągu dwóch tygodni paliła się 4 razy.


- Spotykamy się w miejscu nieprzypadkowym, bo znajdujemy się na ulicy Owsianej 1 - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Na ulicy gdzie przetrwała jedna z kamienic z końca XIX wieku. Kamienica niegdyś przepiękna, a dziś widać w jakim jest stanie. Widać jaka jest również okolica. Takich kamienic było tu więcej, ale przez ostatnich 30 lat były regularnie podpalane i wyburzane. W ich miejsce powstają "gargamele" - ja tak to nazywa (chodzi o pobliski hotel - dop. TŁ). To nie ma żadnej wartości ani kulturowej, ani architektonicznej, ani jakiejkolwiek innej. To są po prostu sypialnie dla turystów. Dlaczego tu się spotykamy? Właśnie ta piękna kamienica, niegdyś piękna i może kiedyś jeszcze, została w ciągu ostatni dwóch tygodni cztery razy podpalona. Spotykamy się w scenerii nietypowej, bo w tle można zobaczyć jak panowie w kaskach biegają i zamurowywują wejścia do tej kamienicy. Wejścia co do których mamy pewne wątpliwości. Pani prezydent Dulkiewicz jeszcze kilka dni temu zapewniała nas, że kamienica jest zabezpieczona. Władze miasta Gdańska mówiły, że kamienica jest objęta dozorem, że wszystkie wejścia są zablokowane, że kamienica jest bezpieczna, że do tych tak zwanych gdańskich samozapłonów nie będzie dochodziło. Wiemy gdzie mieszkamy, mieszkamy w republice deweloperów. Z doświadczenia życiowego postawię tezę, że gdyby ta kamienica nie stała jak kość w planach różnych deweloperów, którzy mają pokupowane wokół działki to pewnie tak często by nie płonęła. Pytamy się jeszcze raz prezydent Dulkiewicz czy jest pani prezydentem deweloperów, czy jest pani prezydentem mieszkańców Gdańska i naszej pięknej, wspaniałej, również gdańskiej, architektury? To czego nie zrobiły miotacze ognia sowieckich żołnierzy, którzy przybyli tu w 1945 roku i zniszczyli główne miasto, to niestety bardzo często dzieje się dzisiaj. W czasie pokoju i kiedy jest bardzo dużo pieniędzy, aby te nasze perły architektury, perły kultury ratować. Ratujmy je. Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury.

alt


alt


alt


Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS, przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości. Radni proponują reformę Gdańskich Nieruchomości opartą o trzy filary: ewidencję i inwentaryzację zasobu komunalnego; poprawę komunikacji z mieszkańcami i podmiotami współpracującymi oraz efektywne wykonywanie remontów i bieżące dbanie o zasób komunalny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież