Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym... PKM Południe - jakie szanse, jakie problemy » 14 listopada w hotelu Zatoka na Oruni odbyło się pierwsze spotkanie z trzeciej serii spotkań informa...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
piątek, 18 listopada 2022 15:21
Kto w Lechii obok meczu? Ojrzyński za Tarasiewicza? Letniowski i Cecherz do domu...
EKSTRAKLASA PKO BP
To był mecz za 6 punktów. Lechia po raz
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Politycy PiS apelują: Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 stycznia 2022 12:05

Kacper Płażyński, poseł PiS wspólnie z radnymi PiS - Andrzejem Skibą i Przemysławem Majewskim przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości, które są właścicielem kamienicy ul. Owsiana 1 w Gdańsku, która w ciągu dwóch tygodni paliła się 4 razy.


- Spotykamy się w miejscu nieprzypadkowym, bo znajdujemy się na ulicy Owsianej 1 - powiedział Kacper Płażyński, poseł PiS. - Na ulicy gdzie przetrwała jedna z kamienic z końca XIX wieku. Kamienica niegdyś przepiękna, a dziś widać w jakim jest stanie. Widać jaka jest również okolica. Takich kamienic było tu więcej, ale przez ostatnich 30 lat były regularnie podpalane i wyburzane. W ich miejsce powstają "gargamele" - ja tak to nazywa (chodzi o pobliski hotel - dop. TŁ). To nie ma żadnej wartości ani kulturowej, ani architektonicznej, ani jakiejkolwiek innej. To są po prostu sypialnie dla turystów. Dlaczego tu się spotykamy? Właśnie ta piękna kamienica, niegdyś piękna i może kiedyś jeszcze, została w ciągu ostatni dwóch tygodni cztery razy podpalona. Spotykamy się w scenerii nietypowej, bo w tle można zobaczyć jak panowie w kaskach biegają i zamurowywują wejścia do tej kamienicy. Wejścia co do których mamy pewne wątpliwości. Pani prezydent Dulkiewicz jeszcze kilka dni temu zapewniała nas, że kamienica jest zabezpieczona. Władze miasta Gdańska mówiły, że kamienica jest objęta dozorem, że wszystkie wejścia są zablokowane, że kamienica jest bezpieczna, że do tych tak zwanych gdańskich samozapłonów nie będzie dochodziło. Wiemy gdzie mieszkamy, mieszkamy w republice deweloperów. Z doświadczenia życiowego postawię tezę, że gdyby ta kamienica nie stała jak kość w planach różnych deweloperów, którzy mają pokupowane wokół działki to pewnie tak często by nie płonęła. Pytamy się jeszcze raz prezydent Dulkiewicz czy jest pani prezydentem deweloperów, czy jest pani prezydentem mieszkańców Gdańska i naszej pięknej, wspaniałej, również gdańskiej, architektury? To czego nie zrobiły miotacze ognia sowieckich żołnierzy, którzy przybyli tu w 1945 roku i zniszczyli główne miasto, to niestety bardzo często dzieje się dzisiaj. W czasie pokoju i kiedy jest bardzo dużo pieniędzy, aby te nasze perły architektury, perły kultury ratować. Ratujmy je. Pani prezydent proszę przyłączyć się do ratowania gdańskiej kultury.

alt


alt


alt


Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni PiS, przedstawili postulaty programowe wobec Gdańskich Nieruchomości. Radni proponują reformę Gdańskich Nieruchomości opartą o trzy filary: ewidencję i inwentaryzację zasobu komunalnego; poprawę komunikacji z mieszkańcami i podmiotami współpracującymi oraz efektywne wykonywanie remontów i bieżące dbanie o zasób komunalny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież