Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Palikot: Wyborcy powiedzieli - Bujaj się Platformo

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 23 kwietnia 2013 16:00

Janusz Palikot i Marek Siwiec we wtorek, 23 kwietnia, spotkali się ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego. Po południu spotkali się w siedzibie Pracodawców Pomorza z pomorskimi przedsiębiorcami, a kilka minut wcześniej odpowiadali na pytania dziennikarzy.


- Chcę się odnieść do, moim zdaniem, bardzo ważnego zdarzenia, które miało miejsce w niedzielę - zaczął spotkania z przedstawicielami mediów Janusz Palikot. - To wydarzenie bez precedensu. Chodzi mi o sytuację w Rybniku. Nie chodzi o dobry wynik PiS-U. 28 procent to jest tyle ile PiS ma w sondażach. Zaskakujący był po pierwsze bardzo niski wynik Platformy - 18 procent  stosunku do 40 w wyborach. To jest dramatyczny spadek. Po drugie dramatyczny, tragiczny właściwie wynik SLD - 2 procent.Co zrobili wyborcy Ruchu Palikota, sympatycy Europy Plus i w ogóle centrolewicy? To jest absolutne nowum. Tym razem nie poszli i nie zagłosowali na kandydata Platformy przeciwko PiS-owi. Zostali w domu, bo nie mieli swojego kandydata. Dotychczas było zawsze tak, że Platforma oprócz 18 procent, twardego elektoratu własnego, była w stanie zmobilizować drugie tyle elektoratu antypisowskiego. To się Platformie po raz pierwszy od 2007 roku nie udało. To absolutnie nowa sytuacja społeczna. Wyborcy Platformy powiedzieli jej - Bujaj się Platformo. Ludzie się już nie boją PiS. Czekają na Europę Plus, na nową inicjatywę. Drugi wniosek, który ma też ogromne znaczenie to - co będzie z Leszkiem Millerem i z SLD. Ktoś kiedyś powiedział, że Leszek Miller to wystarczająco silny człowiek, aby wyprowadzić sztandar SLD. Mylił się. Leszek Miller jest za słaby, może utopić ten sztandar SLD jeśli nie będzie z Europą Plus i całą centrolewicą inicjatywą. Dzisiaj jego potencjał samodzielny został oceniony w Rybniku bardzo trafnie na 2,86 procent. Apeluję jeszcze raz do SLD, już nie do samego Leszka Millera, bo on zdaje się niereformowalny, o zmianę kierownictwa SLD i doprowadzenie do takich wyborów, które zagwarantują współpracę z Aleksandrem Kwaśniewskim, Markiem Siwcem, Januszem Palikotem, po to aby szansę jaką dają nam wyborcy wykorzystać w następnych wyborach. Coś nowego stało się w stosunku wyborców do Platformy. Wynika to z ciągłości długiego, słabego rządzenia, a także dlatego, że twarzą Platformy stał się Jarosław Gowin.


alt

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież