“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Druga kadencja rektora UG prof. Lammka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 marca 2012 13:01

altKolejną kadencję rektorem Uniwersytetu Gdańskiego będzie prof. dr hab. Bernard Lammek. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów Uniwersytetu Gdańskiego.Prof. Lammek wygrał w pierwszej turze głosowania. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów Uniwersytetu Gdańskiego pod przewodnictwem prof. UG dr hab. Krystyny Turo.   66 głosów elektorskich padło za, 2 elektorów było– przeciw i 1 głos wstrzymujący się.


Będzie to druga kadencja prof. Bernarda Lammka, który  sprawuje funkcję Rektora Uniwersytetu Gdańskiego w mijającej kadencji 2008-2012.
– Kierowanie tak znaczącą i dużą uczelnią, jaką  jest Uniwersytet Gdański to wielki zaszczyt, ale także odpowiedzialne zadanie. Cieszę się, że zostałem ponownie obdarzony zaufaniem przez społeczność akademicką Uniwersytetu Gdańskiego i traktuję ten wybór jako zobowiązanie. Przede wszystkim chciałbym po raz kolejny złożyć podziękowania wszystkim pracownikom Uniwersytetu  za wysiłek, jaki wkładają na rzecz całej naszej społeczności. Ich praca nadaje sens akademickim ideom i dzięki nim możemy być dumni z naszej Alma Mater. Wspólnie z całą naszą społecznością akademicką będę się starał sprostać nowym zadaniom, przed którymi stoją dzisiaj uczelnie wyższe, tak aby misja edukacyjna, naukowa i twórcza Uniwersytetu Gdańskiego była dostosowana do potrzeb i wyzwań współczesnego świata i gospodarki polskiej w wymiarze lokalnym i globalnym. Wierzę, że w przyszłych latach Uniwersytet Gdański  umocni przodującą pozycję wśród jednostek akademickich i naukowych Trójmiasta i Pomorza  – podkreślił prof. Bernard Lammek w dniu wyborów.


Wybory prorektorów UG odbędą się 29 marca 2012 roku. Na razie prof. Lammek sprawuje uczelnianą władzę jako urzędujący rektor-elekt. Nowa, czteroletnia kadencja zacznie się 1 września 2012 r.

Prof. dr hab. Bernard Lammek urodził się 13 sierpnia 1947 r. w Sierakowicach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach, a w 1969 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. W tym samym roku podjął pracę w kierowanej przez profesora Janusza Sokołowskiego Katedrze Chemii Organicznej WSP w Gdańsku. Promotor pracy doktorskiej był profesor Kupryszewski. W 1988 r., po zatwierdzeniu przez CKK stopnia doktora habilitowanego, został awansowany na stanowisko docenta. Wkrótce po utworzeniu Wydziału Chemii w 1991 roku został mianowany profesorem Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł profesora zdobył w roku 1994 r., a w 1997 został mianowany profesorem zwyczajnym. Od czasu powstania Wydziału Chemii aktywnie uczestniczył w tworzeniu kierunku - ochrona środowiska. Przez dwie kadencje był prodziekanem Wydziału Chemii (1996 - 2002). Od 2002 roku Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego. Od 9 lat kieruje Katedrą Syntezy Organicznej. Jest także Przewodniczącym Zespołu Nauk Mat-Fiz-Chem. Komisji Ekspertów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i członkiem Senatu UG od 1990 roku. Należy do European Peptide Society i American Peptide Society. Jest autorem i współautorem ponad 120 oryginalnych artykułów opublikowanych w czasopismach z list o zasięgu międzynarodowym. Wypromował kilkudziesięciu magistrów i 13 doktorów. Prowadzi wykład kursowy z chemii organicznej. Hobby rektora to lektura książek o tematyce historycznej, science-fiction, grzybobranie oraz turystyka rowerowa.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież