Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Druga kadencja rektora UG prof. Lammka

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 marca 2012 13:01

altKolejną kadencję rektorem Uniwersytetu Gdańskiego będzie prof. dr hab. Bernard Lammek. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów Uniwersytetu Gdańskiego.Prof. Lammek wygrał w pierwszej turze głosowania. Wyboru dokonało Uczelniane Kolegium Elektorów Uniwersytetu Gdańskiego pod przewodnictwem prof. UG dr hab. Krystyny Turo.   66 głosów elektorskich padło za, 2 elektorów było– przeciw i 1 głos wstrzymujący się.


Będzie to druga kadencja prof. Bernarda Lammka, który  sprawuje funkcję Rektora Uniwersytetu Gdańskiego w mijającej kadencji 2008-2012.
– Kierowanie tak znaczącą i dużą uczelnią, jaką  jest Uniwersytet Gdański to wielki zaszczyt, ale także odpowiedzialne zadanie. Cieszę się, że zostałem ponownie obdarzony zaufaniem przez społeczność akademicką Uniwersytetu Gdańskiego i traktuję ten wybór jako zobowiązanie. Przede wszystkim chciałbym po raz kolejny złożyć podziękowania wszystkim pracownikom Uniwersytetu  za wysiłek, jaki wkładają na rzecz całej naszej społeczności. Ich praca nadaje sens akademickim ideom i dzięki nim możemy być dumni z naszej Alma Mater. Wspólnie z całą naszą społecznością akademicką będę się starał sprostać nowym zadaniom, przed którymi stoją dzisiaj uczelnie wyższe, tak aby misja edukacyjna, naukowa i twórcza Uniwersytetu Gdańskiego była dostosowana do potrzeb i wyzwań współczesnego świata i gospodarki polskiej w wymiarze lokalnym i globalnym. Wierzę, że w przyszłych latach Uniwersytet Gdański  umocni przodującą pozycję wśród jednostek akademickich i naukowych Trójmiasta i Pomorza  – podkreślił prof. Bernard Lammek w dniu wyborów.


Wybory prorektorów UG odbędą się 29 marca 2012 roku. Na razie prof. Lammek sprawuje uczelnianą władzę jako urzędujący rektor-elekt. Nowa, czteroletnia kadencja zacznie się 1 września 2012 r.

Prof. dr hab. Bernard Lammek urodził się 13 sierpnia 1947 r. w Sierakowicach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach, a w 1969 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera na Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej. W tym samym roku podjął pracę w kierowanej przez profesora Janusza Sokołowskiego Katedrze Chemii Organicznej WSP w Gdańsku. Promotor pracy doktorskiej był profesor Kupryszewski. W 1988 r., po zatwierdzeniu przez CKK stopnia doktora habilitowanego, został awansowany na stanowisko docenta. Wkrótce po utworzeniu Wydziału Chemii w 1991 roku został mianowany profesorem Uniwersytetu Gdańskiego. Tytuł profesora zdobył w roku 1994 r., a w 1997 został mianowany profesorem zwyczajnym. Od czasu powstania Wydziału Chemii aktywnie uczestniczył w tworzeniu kierunku - ochrona środowiska. Przez dwie kadencje był prodziekanem Wydziału Chemii (1996 - 2002). Od 2002 roku Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego. Od 9 lat kieruje Katedrą Syntezy Organicznej. Jest także Przewodniczącym Zespołu Nauk Mat-Fiz-Chem. Komisji Ekspertów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i członkiem Senatu UG od 1990 roku. Należy do European Peptide Society i American Peptide Society. Jest autorem i współautorem ponad 120 oryginalnych artykułów opublikowanych w czasopismach z list o zasięgu międzynarodowym. Wypromował kilkudziesięciu magistrów i 13 doktorów. Prowadzi wykład kursowy z chemii organicznej. Hobby rektora to lektura książek o tematyce historycznej, science-fiction, grzybobranie oraz turystyka rowerowa.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież