Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

AMBERIF 2012

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 21 marca 2012 17:28

450 wystawców, od Finlandii po Indie, liczne firmy, indywidualni projektanci i artyści, a także instytucje branżowe i naukowe bierze udział w 19. Międzynarodowych Targach Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF. Dziewiętnasta edycja imprezy odbywa się w dniach 21-24 marca 2012 roku w Centrum Targowym MTG SA.
AMBERIF to impreza adresowana do właścicieli sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki z różnych kontynentów, dzięki którym biżuteria trafia do klientów na całym świecie. To doskonała okazja na nawiązanie kontaktów biznesowych, ale i prześledzenie światowych trendów. Na targi zaproszono również firmy turystyczne i marketingowe, które chcą z bursztynu uczynić przedmiot swojej oferty lub znak wizerunkowy.


alt


- Ostatnie trzy, cztery lata były dla branży bursztynniczej bardzo trudne, choć w ubiegłym roku handlowcy wciąż ostrożnie dokonywali zakupów, to stawili się w dużej liczbie - mówi Ewa Rachoń, dyrektor projektu AMBERIF. - Wierzę, że bursztyn nadal rozgrzewa wyobraźnię. Widać duży postęp we wzornictwie, w technologii, a producenci szukają ścieżek dotarcia do nowych klientów. Jestem ostrożną optymistką, ale wierzę, że po fali kryzysu wróci głód na piękne przedmioty.


alt


Wyjątkowym zainteresowaniem na AMBERIFIE cieszy się corocznie Galeria Projektantów mieszcząca się na antresoli w Hali 5. Prezentowane tam prace, to wytwór wyobraźni artystów plastyków oraz projektantów biżuterii. Tam jak nigdzie, wyraz znajdują najnowsze trendy.


alt


W Hali Złotej 3 wystawiana jest przede wszystkim biżuteria ze złota i srebra oraz zdobiona kamieniami jubilerskimi, perłami i diamentami. Biżuteria produkowana w polskich zakładach jubilerskich i pracowniach złotniczych, konkuruje o względy odbiorców z biżuterią projektowaną m.in. z Włoch, Niemiec czy Czech. Tu także swoją ofertę prezentują sprzedawcy diamentów. Nie brakuje platyny i zegarków.


alt


Całości dopełnia osobny pawilon techniczny nr 2 z prezentacją najnowszych technologii, maszyn, urządzeń oraz materiałów do produkcji jubilerskiej, stanowiących podstawę rozwoju technologicznego ośrodków wytwórczych w Polsce i krajach ościennych.


alt


Tradycją targów AMBERIF stał się już szeroki program, na który składa się wiele wydarzeń o charakterze edukacyjno-popularyzatorskim m.in. seminaria, dedykowane tematom ważnym dla znawców oraz miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa, prowadzone przez wykładowców z Polski i zagranicy organizowane w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Rzeczoznawców Jubilerskich, Wysoką Radą Diamentów z Antwerpii, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Bursztynników, Muzeum Ziemi PAN, Muzeum Inkluzji w Bursztynie, Pomorską Izbą Rzemieślniczą Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajową Izbą Gospodarczą Bursztynu oraz Stowarzyszeniem Historyków Sztuki z Torunia. Odbywają się również wystawy prac konkursowych, ekspozycje prac studentów wyższych uczelni artystycznych oraz wernisaże.


alt


Stałym punktem programu AMBERIF jest również Gala Bursztynu i Mody, podczas której projektanci biżuterii i mody prezentują wyjątkowe realizacje -kreacje na wielkie wyjścia i ubiory codzienne, obfitujące biżuteryjnymi dodatkami i skromnie jedynie podkreślającymi urodę kobiety. A zawsze w roli głównej bursztyn. W tym roku na jednym wybiegu 21 marca w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku spotkała się starożytna Nike z piłkarzami…, wszak wkrótce mistrzostwa Europy, a w Gdańsku mecze rozgrywane będą w czerwcu na stadionie o przydomku „bursztynowy”.


alt


Tegoroczną ciekawostką jest fakt, iż to ostatnie bursztynowe targi, które obywają się w halach przy ulicy Beniowskiego na Przymorzu. Natomiast tegoroczna, trzynasta edycja jesiennych Międzynarodowych Targów Bursztynu AMBERMART, odbędzie się już w nowym Centrum Wystawienniczo Kongresowym AMBEREXPO, na które już zaprasza Andrzej Kasprzak, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich SA.
Nowy obiekt znajduje się w sąsiedztwie stadionu PDE Arena w Gdańsku - Letnicy.

Wła-49

fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież