Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Natalia Partyka trenowała w święta

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 26 grudnia 2012 19:28

W miarę spokojnie minęły w Gdańsku święta Bożego Narodzenia. Dodatnia temperatura i słońce sprawiły, że w drugi dzień świąt (środa, 26 grudnia) wielu mieszkańców Gdańska wybrała się na dłuższe spacery, głównie brzegiem Zatoki Gdańskiej.Do godzin popołudniowych na drogach doszło jedynie do kilkunastu samochodowych stłuczek, bez większych obrażeń.


altPrzy topniejącym w słońcu śniegu, problem jak zwykle był z wjechaniem i zaparkowaniem samochodu tuż przy plaży w Brzeźnie. W miejscu gdzie również po opadach deszczu zawsze tworzą się duże kałuże. Jak dotychczas nikt chyba nie wpadł na pomysł, aby udrożnić tam studzienki ściekowe lub choćby wywiercić otwory w płytach betonowych, albo zamontować kanały spustowe.


altPrzy molo w Brzeźnie wiele osób dokarmiało łabędzie, dzikie kaczki i mewy. Z pewnością świątecznymi smakołykami, bo te  ptaki wodne walczyły pomiędzy sobą o co smaczniejsze kąski pieczywa, ciasta i wędlin.


alt


altNa wysokości Przymorza około południa z wodnej kąpieli skorzystało kilka osób. Każde wejście do wody poprzedzała solidna rozgrzewka, czyli bieg wzdłuż brzegu. Śmiałków takiej kąpieli nagradzali oklaskami spacerowicze. Jeden z morsów użalał się nam, że w czasie przebierania gdzieś zagubił portfel. Szukał go bardzo zmartwiony, ale czy znalazł, nie udało nam się dowiedzieć. 


alt


Brzegiem Zatoki Gdańskiej z kijkami przechadzało się wielu amatorów Nordic Walking. Od Brzeźna do Jelitkowa i z powrotem trening biegowy odbyła ubrana w czerwony dres z napisem na plecach POLSKA, tenisistka stołowa 23-letnia Natalia Partyka. Przypomnijmy, że ta dwukrotna olimpijka, 6 Grudnia 2012 roku zajęła pierwsze miejsce w Złotej Dziesiątce, czyli została wybrana najlepszym sportowcem Gdańska w 2012 roku, odbierając nagrody podczas wielkiej gali w PGE Arena. Po plaży tak szybko biegła, że nawet nie zdążyliśmy jej zrobić zdjęcia. A jak próbowaliśmy ją zatrzymać choć na chwilę, głośno nawołując, to nawet się nie obejrzała. Ale to tylko z tego powodu, że miała na uszach nałożone dużych rozmiarów słuchawki i chyba oprócz muzyki, żaden inny dźwięk z zewnątrz do niej nie docierał. A szkoda...

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski    

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież