Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Modernizacja Wyspy Spichrzów coraz bliżej...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 20 stycznia 2016 22:11

Kolejny etap modernizacji Wyspy Spichrzów zakończony. Wyłoniono zwycięzcę konkursu na wykonawcę kładki Św. Ducha.Prace nad modernizacją Wyspy Spichrzów są obecnie jedną z najważniejszych inwestycji na terenie miasta Gdańsk i budzą duże zainteresowanie mieszkańców, turystów oraz mediów. Jak wiadomo planowane jest zbudowanie w tym miejscu budynków mieszkalnych oraz lokali usługowych. Dnia 19 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna konferencja w tej sprawie, na której ogłoszono zwycięzcę konkursu, dotyczącego budowy kładki łączącej ze sobą brzegi Motławy.


Podczas spotkania, które miało miejsce w pawilonie informacyjnym Granaria Gdańsk na Wyspie Spichrzów, wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta: prezydent miasta Gdańsk – Paweł Adamowicz i jego zastępca – Wiesław Bielawski oraz reprezentanci belgijsko-polskiego konsorcjum firm Immobel i Multibud W. Ciurzyński, które zajmuje się modernizacją Wyspy – prezes zarządu Marnix Galle, a także prezes spółki na rynku polskim – Bartłomiej Hofman. Prezes Galle stwierdził, że Wyspa Spichrzów stanowi niemałe wyzwanie dla inwestora, ale doświadczenie firm, które zajmują się zleceniem, gwarantuje dobre rezultaty. Prezes Hofman uznał natomiast, że prace przebiegają zgodnie z planem.


altPunktem kulminacyjnym konferencji było wyłonienie zwycięzcy konkursu, dotyczącego wykonawcy kładki pieszej, którą nazwano kładką Św. Ducha. Głównym czynnikiem determinującym wybór laureata była jak najmniejsza ingerencja w nabrzeże Wyspy Spichrzów, a także pogodzenie kwestii użytkowych oraz estetycznych. Początkowo wyłoniono dwóch równorzędnych zwycięzców – Autorskie Studio Architektury z Rzeszowa oraz Studio Bednarski Ltd z Londynu, jednak kolejny etap konkursu ostatecznie wyselekcjonował lidera. Okazała się nim firma Studio Bednarski Ltd, która zaprezentowała najkorzystniejszą dla miasta ofertę. Podczas konferencji przedstawiono wizualizację zwycięskiego projektu. Kładka Św. Ducha. według koncepcji Studia Bednarski, będzie ruchoma, a konkretnie obrotowa. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodne poruszanie się zarówno pieszych, jak i przepływających przez Motławę łodzi. Mechaniczny obrót kładki (otwarcie lub zamknięcie) będzie trwał około dwóch minut. W sytuacjach awaryjnych możliwe będzie ręczne przesunięcie pomostu, co zajmie około piętnastu minut. Szerokość kładki to około 4,5 metra. Kształt projektu jest raczej ostateczny i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Planowany koniec inwestycji przypada na rok 2018.


altWyspa Spichrzów stanowi jeden z potencjalnie najatrakcyjniejszych punktów Gdańska, dlatego warto śledzić modernizację tegoż miejsca.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież