“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Modernizacja Wyspy Spichrzów coraz bliżej...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 20 stycznia 2016 22:11

Kolejny etap modernizacji Wyspy Spichrzów zakończony. Wyłoniono zwycięzcę konkursu na wykonawcę kładki Św. Ducha.Prace nad modernizacją Wyspy Spichrzów są obecnie jedną z najważniejszych inwestycji na terenie miasta Gdańsk i budzą duże zainteresowanie mieszkańców, turystów oraz mediów. Jak wiadomo planowane jest zbudowanie w tym miejscu budynków mieszkalnych oraz lokali usługowych. Dnia 19 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna konferencja w tej sprawie, na której ogłoszono zwycięzcę konkursu, dotyczącego budowy kładki łączącej ze sobą brzegi Motławy.


Podczas spotkania, które miało miejsce w pawilonie informacyjnym Granaria Gdańsk na Wyspie Spichrzów, wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta: prezydent miasta Gdańsk – Paweł Adamowicz i jego zastępca – Wiesław Bielawski oraz reprezentanci belgijsko-polskiego konsorcjum firm Immobel i Multibud W. Ciurzyński, które zajmuje się modernizacją Wyspy – prezes zarządu Marnix Galle, a także prezes spółki na rynku polskim – Bartłomiej Hofman. Prezes Galle stwierdził, że Wyspa Spichrzów stanowi niemałe wyzwanie dla inwestora, ale doświadczenie firm, które zajmują się zleceniem, gwarantuje dobre rezultaty. Prezes Hofman uznał natomiast, że prace przebiegają zgodnie z planem.


altPunktem kulminacyjnym konferencji było wyłonienie zwycięzcy konkursu, dotyczącego wykonawcy kładki pieszej, którą nazwano kładką Św. Ducha. Głównym czynnikiem determinującym wybór laureata była jak najmniejsza ingerencja w nabrzeże Wyspy Spichrzów, a także pogodzenie kwestii użytkowych oraz estetycznych. Początkowo wyłoniono dwóch równorzędnych zwycięzców – Autorskie Studio Architektury z Rzeszowa oraz Studio Bednarski Ltd z Londynu, jednak kolejny etap konkursu ostatecznie wyselekcjonował lidera. Okazała się nim firma Studio Bednarski Ltd, która zaprezentowała najkorzystniejszą dla miasta ofertę. Podczas konferencji przedstawiono wizualizację zwycięskiego projektu. Kładka Św. Ducha. według koncepcji Studia Bednarski, będzie ruchoma, a konkretnie obrotowa. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodne poruszanie się zarówno pieszych, jak i przepływających przez Motławę łodzi. Mechaniczny obrót kładki (otwarcie lub zamknięcie) będzie trwał około dwóch minut. W sytuacjach awaryjnych możliwe będzie ręczne przesunięcie pomostu, co zajmie około piętnastu minut. Szerokość kładki to około 4,5 metra. Kształt projektu jest raczej ostateczny i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Planowany koniec inwestycji przypada na rok 2018.


altWyspa Spichrzów stanowi jeden z potencjalnie najatrakcyjniejszych punktów Gdańska, dlatego warto śledzić modernizację tegoż miejsca.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież