Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Modernizacja Wyspy Spichrzów coraz bliżej...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 20 stycznia 2016 22:11

Kolejny etap modernizacji Wyspy Spichrzów zakończony. Wyłoniono zwycięzcę konkursu na wykonawcę kładki Św. Ducha.Prace nad modernizacją Wyspy Spichrzów są obecnie jedną z najważniejszych inwestycji na terenie miasta Gdańsk i budzą duże zainteresowanie mieszkańców, turystów oraz mediów. Jak wiadomo planowane jest zbudowanie w tym miejscu budynków mieszkalnych oraz lokali usługowych. Dnia 19 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna konferencja w tej sprawie, na której ogłoszono zwycięzcę konkursu, dotyczącego budowy kładki łączącej ze sobą brzegi Motławy.


Podczas spotkania, które miało miejsce w pawilonie informacyjnym Granaria Gdańsk na Wyspie Spichrzów, wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta: prezydent miasta Gdańsk – Paweł Adamowicz i jego zastępca – Wiesław Bielawski oraz reprezentanci belgijsko-polskiego konsorcjum firm Immobel i Multibud W. Ciurzyński, które zajmuje się modernizacją Wyspy – prezes zarządu Marnix Galle, a także prezes spółki na rynku polskim – Bartłomiej Hofman. Prezes Galle stwierdził, że Wyspa Spichrzów stanowi niemałe wyzwanie dla inwestora, ale doświadczenie firm, które zajmują się zleceniem, gwarantuje dobre rezultaty. Prezes Hofman uznał natomiast, że prace przebiegają zgodnie z planem.


altPunktem kulminacyjnym konferencji było wyłonienie zwycięzcy konkursu, dotyczącego wykonawcy kładki pieszej, którą nazwano kładką Św. Ducha. Głównym czynnikiem determinującym wybór laureata była jak najmniejsza ingerencja w nabrzeże Wyspy Spichrzów, a także pogodzenie kwestii użytkowych oraz estetycznych. Początkowo wyłoniono dwóch równorzędnych zwycięzców – Autorskie Studio Architektury z Rzeszowa oraz Studio Bednarski Ltd z Londynu, jednak kolejny etap konkursu ostatecznie wyselekcjonował lidera. Okazała się nim firma Studio Bednarski Ltd, która zaprezentowała najkorzystniejszą dla miasta ofertę. Podczas konferencji przedstawiono wizualizację zwycięskiego projektu. Kładka Św. Ducha. według koncepcji Studia Bednarski, będzie ruchoma, a konkretnie obrotowa. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodne poruszanie się zarówno pieszych, jak i przepływających przez Motławę łodzi. Mechaniczny obrót kładki (otwarcie lub zamknięcie) będzie trwał około dwóch minut. W sytuacjach awaryjnych możliwe będzie ręczne przesunięcie pomostu, co zajmie około piętnastu minut. Szerokość kładki to około 4,5 metra. Kształt projektu jest raczej ostateczny i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Planowany koniec inwestycji przypada na rok 2018.


altWyspa Spichrzów stanowi jeden z potencjalnie najatrakcyjniejszych punktów Gdańska, dlatego warto śledzić modernizację tegoż miejsca.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież