Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda... IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko » W sobotę (21 stycznia) odbył się IV Rajd Pieszy im. sierż. Wiktora Stryjewskiego ps. Cacko. W trudny... 75-lecie "Mazowsza" w Gdańsku! » W dniu 20 stycznia w bazylice św.Brygidy w Gdańsku odbył się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pi... W tygodniku „Sieci”: Szokujące kulisy ataków na Polskę » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło analizują informacje na temat afery korupcyjnej w ... Pomorska Golgota więźniów KL Stutthof » Zbliża się niechlubna 78. rocznica „Marszu Śmierci”. Plan przymusowej ewakuacji obozu KL Stutthof op...
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
środa, 11 stycznia 2023 20:14
Szok dla J. Lewandowskiego? Gdańsk s(po)lonizował wodę...
Tylko przez ostatnią dekadę 51 proc. akcji w spółce Saur Neptun
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
sobota, 28 stycznia 2023 20:23
Trefl walczył, ale z Jastrzębia wraca bez punktów
Siatkarze Trefla walczyli, zwłaszcza w pierwszym secie, ale w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
niedziela, 29 stycznia 2023 19:45
Lechia zwycięsko zaczęła rundę wiosenną
Udanie rozpoczęła rundę wiosenną Lechia. Podopieczni Marcina

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Modernizacja Wyspy Spichrzów coraz bliżej...

Ocena użytkowników: / 9
SłabyŚwietny 
środa, 20 stycznia 2016 22:11

Kolejny etap modernizacji Wyspy Spichrzów zakończony. Wyłoniono zwycięzcę konkursu na wykonawcę kładki Św. Ducha.Prace nad modernizacją Wyspy Spichrzów są obecnie jedną z najważniejszych inwestycji na terenie miasta Gdańsk i budzą duże zainteresowanie mieszkańców, turystów oraz mediów. Jak wiadomo planowane jest zbudowanie w tym miejscu budynków mieszkalnych oraz lokali usługowych. Dnia 19 stycznia 2016 roku odbyła się kolejna konferencja w tej sprawie, na której ogłoszono zwycięzcę konkursu, dotyczącego budowy kładki łączącej ze sobą brzegi Motławy.


Podczas spotkania, które miało miejsce w pawilonie informacyjnym Granaria Gdańsk na Wyspie Spichrzów, wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta: prezydent miasta Gdańsk – Paweł Adamowicz i jego zastępca – Wiesław Bielawski oraz reprezentanci belgijsko-polskiego konsorcjum firm Immobel i Multibud W. Ciurzyński, które zajmuje się modernizacją Wyspy – prezes zarządu Marnix Galle, a także prezes spółki na rynku polskim – Bartłomiej Hofman. Prezes Galle stwierdził, że Wyspa Spichrzów stanowi niemałe wyzwanie dla inwestora, ale doświadczenie firm, które zajmują się zleceniem, gwarantuje dobre rezultaty. Prezes Hofman uznał natomiast, że prace przebiegają zgodnie z planem.


altPunktem kulminacyjnym konferencji było wyłonienie zwycięzcy konkursu, dotyczącego wykonawcy kładki pieszej, którą nazwano kładką Św. Ducha. Głównym czynnikiem determinującym wybór laureata była jak najmniejsza ingerencja w nabrzeże Wyspy Spichrzów, a także pogodzenie kwestii użytkowych oraz estetycznych. Początkowo wyłoniono dwóch równorzędnych zwycięzców – Autorskie Studio Architektury z Rzeszowa oraz Studio Bednarski Ltd z Londynu, jednak kolejny etap konkursu ostatecznie wyselekcjonował lidera. Okazała się nim firma Studio Bednarski Ltd, która zaprezentowała najkorzystniejszą dla miasta ofertę. Podczas konferencji przedstawiono wizualizację zwycięskiego projektu. Kładka Św. Ducha. według koncepcji Studia Bednarski, będzie ruchoma, a konkretnie obrotowa. Takie rozwiązanie pozwoli na swobodne poruszanie się zarówno pieszych, jak i przepływających przez Motławę łodzi. Mechaniczny obrót kładki (otwarcie lub zamknięcie) będzie trwał około dwóch minut. W sytuacjach awaryjnych możliwe będzie ręczne przesunięcie pomostu, co zajmie około piętnastu minut. Szerokość kładki to około 4,5 metra. Kształt projektu jest raczej ostateczny i spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Planowany koniec inwestycji przypada na rok 2018.


altWyspa Spichrzów stanowi jeden z potencjalnie najatrakcyjniejszych punktów Gdańska, dlatego warto śledzić modernizację tegoż miejsca.

Karolina Rabiej

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież