Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ...
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Noc Muzeów „W Zaułku”
niedziela, 29 sierpnia 2021 15:51
Noc Muzeów „W Zaułku”
Gdańska galeria sztuki „W Zaułku” na Noc Muzeów w sobotę,

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

„Solidarność” broni SKOK

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 03 grudnia 2014 16:24

Prezydium Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” sprzeciwia się działaniom Komisji Nadzoru Finansowego wymierzonych - w opinii związkowców, w spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe.


- Przypominamy, że już I Zjazd „Solidarności” w 1981 roku upomniał się w specjalnej uchwale o niezależność i samorządność ruchu spółdzielczego. W latach dziewięćdziesiątych  NSZZ „Solidarność” wspierał odrodzenie się spółdzielni oszczędnościowo-kredytowych, a kilka lat temu XXIII Zjazd Związku przestrzegał przed katastrofalnymi skutkami wprowadzenia w życie nowych restrykcyjnych przepisów prawnych, które mogą skutkować wyeliminowaniem tej instytucji z polskiego rynku finansowego – napisali związkowcy w specjalnym oświadczeniu.


Związkowcy piszą, że z niepokojem obserwują „czarny scenariusz” realizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, przy wsparciu najważniejszych sił politycznych w kraju, a także części mediów.
- To nie tylko eliminowanie jednej z ostatnich polskich instytucji finansowych, utworzonych w sposób niezależny przez ponad 2,5 mln członków. Obawiamy się także likwidacji tysięcy miejsc pracy i utraty dostępu do usług świadczonych na dobrych społecznych zasadach – stwierdzają związkowcy z „S”, protestując przeciwko narzuceniu Kasom warunków finansowych ich zdaniem niemal niemożliwych do spełnienia w tak krótkim czasie, a także przeciwko stopniowej eliminacji przez KNF z instytucji zarządzających kasami ich współtwórców.  Przypominają też, iż w wielu krajach „w czasie kryzysu, wobec utraty zaufania do banków, to właśnie kasy spółdzielcze, wspierane przez państwo stały się instytucjami publicznego zaufania”.   


Przypomnijmy, że przed paru miesiącami Piotr Duda, lider NSZZ „Solidarność” został laureatem Nagrody Feniksa, najwyższego odznaczenia ruchu SKOK, w kategorii „Promotor idei SKOK”.


Z kolei eksperci SKOK, jak prof. Henryk Cioch, senator RP, twierdzą, że to banki komercyjne w końcu przejmą duże SKOK-i, a pozostawionych zostanie kilka, bądź kilkanaście, małych kas, ażeby kiedyś nie postawiono zarzutu, że zlikwidowano cały sektor SKOK-ów w Polsce. Przekazywanie SKOK-ów bankom budzi zastrzeżenia natury konstytucyjnej, również w opinii prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który zaskarżył kilka istotnych przepisów ustawy z 2012 r., nowelizującej ustawę o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież