Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Michał Urbaniak: Nie będę dzielił Gdańszczan

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
wtorek, 19 marca 2024 09:27

Rozmowa z Michałem Urbaniakiem, kandydatem na prezydenta Gdańska.


- Dlaczego chce Pan powalczyć o fotel prezydenta Gdańska?
Michał Urbaniak: Moim zdaniem ważne jest aby prawica nie odpuszczała takich kluczowych miejsc jak miasta wojewódzkie. Jako były poseł Konfederacji, który pracował przez ostatnie 4 lata w Okręgu Gdańskim, myślę, że znam na tyle dobrze gdańskie problemy, aby nająć się jako dobry menadżer dla miasta. Gdańsk ma dzisiaj bardzo kiepski zarząd. Aleksandra Dulkiewicz nie zarządza miastem w sposób efektywny. Stąd taka, a nie inna decyzja.


- A w jaki sposób zamierza Pan odbić Gdańsk, który od lat wydaje się być twierdzą nie do zdobycia?
Michał Urbaniak: Program będziemy pokazywać w trakcie kampanii, regularnie przez najbliższe. Mamy dobrych kandydatów do Rady Miasta. Ja nie jestem solistą, jesteśmy drużyną. Jestem częścią większej całości. Mam być rezonatorem dla tej drużyny. Ja nie boję się pogonić urzędników do pracy. Nie boję się tego, żeby zrobić audyty w spółkach miejskich oczyścić je z tzw. przyjaciół królika.

alt


- Identyfikuje to Pan jako problem?
Michał Urbaniak: Oczywiście. W gdańskich spółkach miejskich czy w instytucjach podległych często siedzą ludzie, którzy są zaprzyjaźnieni w ten czy inny sposób z aktualną władzą. A drugą sprawą jest głupie, wydawanie pieniędzy gdańszczan. A to się dzisiaj dzieje. Gdańszczanie tracą dziesiątki tysięcy, jak nie miliony złotych na zideologizowane projekty. Takim przykładem, choćby było Zdrovve love, które promowała prezydent Dulkiewicz, i tylnymi drzwiami wprowadzała go do szkół. Na to też chciałbym zwrócić uwagę w tej kampanii wyborczej. Na pewno nie chcemy aby Gdańsk stawał się miastem, jakie widziałby lewicowy establishment. A taki kierunek aktualnie jest obrany. Przypominam, że pan Sieliwończyk zapowiadał w Gdańsku strefy czystego transportu. Mówił w 2022 roku, że to jest oczywiste, że Gdańsk będzie budować strefy czystego transportu, gdzie absolutnie nie będzie można wjechać samochodem.


- Czyli chodzi o wywrócenie stolika? Tym razem gdańskiego?
Michał Urbaniak: Tak, poniekąd tak. My nie jesteśmy powiązani z żadnym układem pookrągłostowowym i nie chcemy być w nim w powiązani. To, co się dzieje w Gdańsku, to jest rezonowanie polityką Donalda Tuska, na którą naszej zgody po prostu nie ma. To też jest układ podobny do tego, który, miał w spółkach Skarbu Państwa, w tych centralnych spółkach. I on jest w Gdańsku faktem. Trzeba go po prostu rozbić. Ci, którzy w takim układzie siedzą, wiedzą, że pieniądze lubią ciszę i nie chcą, żeby o tym mówić. Ja mówię o nim głośno.


- Nie będę dzielił Gdańszczan...
Michał Urbaniak: To co mogę obiecać, to że nie zamierzam traktować mieszkańców jak lepszych i gorszych. Tak działa dzisiejsza władza w Gdańsku. Widać to chociażby po NGOsach. Jednym NGOsom będzie się pomagać, inne sekować. Tak jak z było z wyrzuceniem jednej fundacji z Europejskiego Centrum Solidarności. Ja szanuję to, że inni mają swoje konkretne poglądy i nie zamierzam ludzi z tego powodu traktować jako lepszych i gorszych. Wszyscy mają takie samo prawo mieszkać w Gdańsku, mają takie samo prawo się rozwijać, mają takie samo prawo coś w Gdańsku budować, zakładać firmy, bogacić się. To nas odróżnia od ekipy Platformy, która traktuje ludzi jak lepszych i gorszych. W uśmiechniętej Polsce wszystkich zmuszają do uśmiechu.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież