Planeta Energii uczy jak dbać o ekosystemy wodne. Rusza kolejna edycja... » Czym różni się karp od tołpygi, w jaki sposób samooczyszczają się jeziora i co jest największym przy... Kultura zachodu - miliony w szpitalu Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
czwartek, 28 września 2023 12:00
Krzysztof Kasprzak zawodnikiem Zdunek Wybrzeża
Krzysztof Kasprzak dołącza do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Martin Schulz do gdańskiej „Solidarności”: sytuacja społeczna wielu Europejczyków jest poważnym problemem

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
wtorek, 21 stycznia 2014 15:08

- Rzeczywiście sytuacja społeczna wielu Europejczyków, także w innych państwach członkowskich, jest poważnym problemem i budzi obawy Parlamentu Europejskiego – stwierdza Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w liście, który przesłał   na ręce przewodniczącego ZRG NSZZ „Solidarność” Krzysztofa Dośli. 


Jest to odpowiedź na list otwarty, który Krzysztof Dośla wystosował do Martina Schulza, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i kandydata Partii Europejskich Socjalistów na szefa Komisji Europejskiej w wyborach w 2014 roku, w którym lider gdańskiej „S” przekazał postulaty związkowych demonstrantów po manifestacji z 9 listopada w Gdańsku.


- Rzeczywiście sytuacja społeczna wielu Europejczyków, także w innych państwach członkowskich jest poważnym problemem i budzi obawy Parlamentu Europejskiego. Nasza instytucja była wielokrotnie wzywana do ustanowienia silnego filaru społecznego w Europejskiej Unii Walutowej. Parlament Europejski sądzi, że przy ocenie krajowej sytuacji gospodarczej powinna również zawierać pewne dodatkowe kryteria, takie jak typy umów, bezrobocie albo poziom ubóstwa. Jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego prowadzić będę obronę tego poglądu Parlamentu, zwłaszcza przy zajmowaniu stanowisk wobec głów państw i rządów – napisał Martin Schulz, który przekazał list do wiadomości Pervenche Berès, przewodniczącej Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych Europarlamentu.   


Przypomnijmy, że polskie związki zawodowe przeciwstawiając się antypracowniczym zmianom w prawie pracy i domagając się prawdziwego dialogu społecznego nie rezygnują z możliwości, jakie daje nam obecność w Unii Europejskiej.  W trakcie rozmów prowadzonych 14 grudnia w Sosnowcu ze związkowcami z NSZZ „S”, OPZZ i FZZ Schulz przyznał, że jest zaskoczony tym, jak zła jest sytuacja organizacji pracowniczych w Polsce.


Związkowcy zaproponowali by Martin Schulz wszedł w rolę mediatora między związkami a polskim rządem. Na sugestię Piotra Dudy, przewodniczącego „Solidarności”, że w Polsce przydałby się negocjator pomiędzy stroną społeczną i rządem, przyznał że to może być dobry pomysł.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież