Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 25 czerwca 2024 11:41

Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak wodowanie ani położenie stępki, lecz wyjątkowy koncert „Freedom & Solidarity” w wykonaniu Ukrainian Freedom Orchestra. Koncert „Freedom & Solidarity” odbędzie się 23 lipca 2024 roku w hali G-08 gdyńskiej stoczni CRIST. Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących Baltic Opera Festival. Niesamowite widowisko zorganizowane w industrialnej, stoczniowej scenerii ma być wyrazem solidarności z narodem ukraińskim w trakcie trwającej agresji rosyjskiej.


Przygotowania do wydarzenia w stoczni CRIST już trwają. Zadanie nie jest łatwe, gdyż stocznia nieustannie pracuje i nie jest to klasyczne miejsce dostosowane do tego typu inicjatyw. Organizacja koncertu wymaga m.in. istotnych zmian w systemie pracy samej stoczni. Organizatorzy podkreślają zaangażowanie i otwartość właścicieli, zarządu oraz pracowników zakładu w to wydarzenie.


Za pomysłem, by zaprosić muzyków do występu w tak nieoczywistym miejscu, stoi Tomasz Konieczny – polski śpiewak operowy, inicjator Baltic Opera Festival. Ukrainian Freedom Orchestra i Keri-Lynn Wilson będą w tym roku jednymi z gwiazd imprezy. Poza wyjątkowym występem w stoczni CRIST, wezmą także udział w premierowych prezentacjach opery „Turandot” Giacomo Pucciniego w Operze Leśnej w Sopocie 20 i 25 lipca.


Ukrainian Freedom Orchestra (UFO) została powołana do życia w kwietniu 2022 roku z inicjatywy kanadyjskiej dyrygentki Keri-Lynn Wilson przy wsparciu dyrektora Metropolitan Opera w Nowym Jorku Petera Gelba oraz dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie Waldemara Dąbrowskiego. Orkiestra otrzymała patronat Ołeny Zełenskiej, pierwszej damy Ukrainy. Jej słowa „nie oswajajcie się z naszym cierpieniem” stały się mottem zespołu.


UFO aktywnie koncertuje. W ramach najbliższej trasy zespół odwiedzi m.in. Paryż, Warszawę, Gdynię, a także Nowy Jork i Waszyngton.


Podczas koncertu w stoczni CRIST Ukrainian Freedom Orchestra wystąpi w towarzystwie chóru oraz solistów: Izabeli Matuły, Małgorzaty Walewskiej, Piotra Buszewskiego i Tomasza Koniecznego. W programie znajdzie się m.in. utwór ukraińskiej kompozytorki Victorii Polevej napisany specjalnie dla UFO, a także IX Symfonia Ludwiga van Beethovena. W finale około 90-minutowego koncertu usłyszymy słynną „Odę do radości” – hymn Unii Europejskiej – wykonany w języku ukraińskim.

źródło: Stocznia CRIST

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież