Kaszubi domagają się zamknięcia wystawy "Nasi chłopcy" » Kaszubi żądają zamknięcia kontrowersyjnej wystawy pod nazwą „Nasi chłopcy. Mieszkańcy Pomorza Gdańsk... TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!? » Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc. udziałów a Gdańsk 17 proc., Marcin Lewand... Formela: Tusk na wojnie z milionami obywateli » „Donald Tusk jest na wojnie z ponad 10 mln obywateli, którzy wybrali inaczej, niż on uważał. I te ko... Janusz Szewczak: Budżet klęski ekipy Tuska » „Minister Domański wiezie nas autostradą ku katastrofie finansów publicznych. Czegoś takiego nie był... Nie mówili o sobie "nasi chłopcy" - nie mieli "niemieckich kolegów" » Byłem na wystawie o infantylnym tytule "Nasi chłopcy". Wykorzystano na niej moje książki. Szkoda, że... Gdański protest przeciwko haniebnej wystawie "Nasi Chłopcy" » „Miliony Polaków szło do walki przeciwko niemieckiemu najeźdźcy. Przeciwko niemieckiemu Wermachtowi.... Czas na rząd ocalenia państwa. "Tusk jak bezpaństwowiec" » Po dojściu do władzy Donalda Tuska i jego ekipy nasza demokracja stawała się coraz bardziej fasadowa... Nie jeden wyrok, a więcej. Nadal figuruje jako karana. Siedziała w wię... » Anna Kanigowska, "opiekunka" Jerzego Ż. i informatorka Onet.pl, ma za sobą kilka, a nie jeden wyrok ... LIst Czesława Nowaka ze Stowarzyszenia 'Godność' do Prezydenta Karola ... » PanKarol NawrockiPrezydent Elekt Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie,Drogi Karolu!Pi... Gdańsk zagłosował przeciw swojemu synowi. Co się tu z nami porobiło?Gd... » W Gdańsku mamy morowe powietrze. Na ulicach miasta – od Sobieszewa po Osowę – twarze ludzi są poważn...
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
sobota, 02 sierpnia 2025 18:39
TOP 20 na Pomorzu - drwina z miotły Tuska!?
Dwaj członkowie zarządu GPEC-u, w którym Lipsk ma 83 proc.
Wybrzeże weźmie bonus...
sobota, 05 lipca 2025 09:52
Wybrzeże weźmie bonus...
Gdańskie Wybrzeże wraca na tor przy Elbląskiej. W zaległym meczu
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kolejne Bajkowe Kąciki dla małych pacjentów w Gdańsku - GALERIA

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 marca 2012 14:05

altKilkudziesięciu wolontariuszy Fundacji Orange w ciągu ostatniego weekendu przemieniło 2 poczekalnie Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Gdańsku w kolorowe, przyjazne miejsca dla małym pacjentów - Bajkowe Kąciki.


GALERIA


 
Poczekalnie zostały też wyposażone w specjalne meble, zabawki i książeczki dla dzieci, witrynę na sprzęt słuchowy oraz przewijak.
 
Idea Bajkowych Kącików zrodziła się cztery lata temu, gdy Fundacja Orange uruchomiła projekt wolontariatu pracowniczego, dzięki któremu smutne, szare, świetlice szpitalne i poczekalnie na oddziałach dziecięcych zamieniają się w kolorowe i radosne miejsca zabaw i nauki.


alt


- Akcja „Bajkowe Kąciki” to piękny gest serca wielu osób. Dla naszego ośrodka na pewno będzie to nowe kolorowe otoczenie dla najmłodszych dzieci, ale to także widoczny znak, że nie jesteśmy sami. Pozytywna energia i zapał Pani Sylwii, organizatorki akcji, oraz wszystkich osób, które jej pomagają pozostanie zapisana w Bajkowych Kącikach. Za pomoc i zaangażowanie bardzo dziękujemy! - powiedziała Dorota Szubstarska, Kierownik Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu Polskiego Związku Głuchych.


alt


- W polskich szpitalach, dzięki wolontariuszom Fundacji Orange i ich przyjaciołom powstały już 63 Bajkowe Kąciki. Pomorscy wolontariusze dotychczas zamienili w kolorowe miejsca pomieszczenia w szpitalu dziecięcym przy ulicy Polanki w Gdańsku, w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie i w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku - powiedział Krzysztof Czopek, Dyrektor Regionu Grupy TP Północ.

Początkiem akcji „Bajkowe Kąciki” był konkurs dla studentów Akademii Sztuk Pięknych na projekt plastyczny miejsca zabaw w dziecięcych szpitalach. Podstawową ideą dla projektantów było stworzenie przestrzeni, w której najmłodsi pacjenci będą mogli się uczyć i bawić, zapominając choć trochę o chorobie.


alt


Fundacja Orange w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu w Gdańsku prowadzi też Projekt "Dźwięki marzeń". Głównym celem tego projektu jest wyposażenie najmłodszych dzieci z wadą słuchu w aparaty słuchowe, zapewnienie dzieciom wczesnej i systematycznej rehabilitacji oraz podniesienie świadomości społecznej dot. potrzeb rozwojowych i znaczenia wczesnej terapii u małych dzieci z wadą słuchu. Projektem „Dźwięki marzeń” dotychczas zostało objętych 100 dzieci z wadą słuchu z Pomorza.

fot. Fundacja Orange

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież