Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Solidarność: zostawmy wybór obywatelom

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 21 marca 2012 14:28

altPropozycje rządowe polegające na wydłużeniu wieku emerytalnego to nie jest reforma emerytalna, ale zwyczajne podwyższenie wieku emerytalnego i wydłużenie czasu, przez jaki mają być odprowadzane składki emerytalne. Jeśli premier opowiada, że dzięki pracy do 67 roku życia Polacy otrzymają wyższe emerytury to mami społeczeństwo. W ślad za tym,. Czysto matematycznym, przesunięciem granicy wieku nie idą bowiem żadne inne rozwiązania, które można określić jako reforma. Proponuje się też pseudokonsultacje, które sprowadzają się do spotkań ze środowiskami, które akceptują rządowe propozycje. Po drugie – nad jakim projektem my dyskutujemy, bo okazuje się, że ten projekt, którego źródło tkwi w expose premiera i przedłożony związkom zawodowym to nie jest ten, nad którym ma pracować parlament. Jaki zatem projekt my konsultujemy w tych pozorowanych przez rząd konsultacjach?


Ta determinacja rządu, a głównie premiera Donalda Tuska oraz jego partii, czyli Platformy Obywatelskiej, to nic innego, jak kwestia ambicjonalna. Doradcy premiera i on sam najwyraźniej doszli do przekonania, że muszą przeforsować koncepcję emerytury po 67 roku życia za wszelką cenę. Zabiegają o swoje ambicje, o ratowanie swego prestiżu, ale nie mają na względzie dobra społeczeństwa. Po porażkach w sprawie ACTA, listy refundacyjnej leków i fiasku polityki lekowej oraz braku sukcesów w polityce międzynarodowej premier chce na siłę udowodnić, że to co zaproponował ma być zrealizowane. Solidarność zaś chce pozostawić decyzję w rękach obywateli. Jeśli ktoś będzie miał siły i zdrowie powinien mieć możliwość z własnej woli pracować dłużej. Rząd nie ma zaś żadnej koncepcji – nazwijmy ją – demograficznej. Rządzących nie stać na poważne podejście do tematu, stąd próba pójścia na skróty by ratować system poprzez dłuższe odprowadzanie składek. Przy okazji z braku pomysłu rząd sięgnął po Fundusz Rezerwy Demograficznej i go zdemolował. Nie pojawiły się zaś preferencje i zachęty dla tych, którzy chcą zakładać rodziny. Dzieci nie są li tylko kosztem i luksusem. Szansa rozwoju zawodowego, stabilne zatrudnienie, inwestowanie w miejsca pracy powodują, że łatwiej podjąć decyzję o dziecku.  W zamian lansuje się model umów śmieciowych, umów o dzieło od których ani wq funduszu zdrowia, ani w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych środków nie przybywa. Polska potrzebuje bowiem stabilnych i godnych miejsc pracy. Gospodarka nie rozwija się, gdy młodzi, dynamiczni pracownicy szukają swojej szansy na zatrudnienie za granicą. Z kolei osoby po 50 roku życia nie mają szans na znalezienie pracy. Problemem jest brak miejsc pracy. Pracodawcom zaś nie opłaca się zatrudniać ludzi po 60. roku życia. Przede wszystkim wskazujemy na konieczne uporządkowanie rynku pracy i tworzenie warunków by miejsca pracy nie były rarytasem. NSZZ Solidarność proponuje, by pozostawić Polakom możliwość wyboru. Niech pracownik, o ile ma pracę i możliwości zdrowotne, pracuje tak długo, jak długo będzie chciał. Apelujemy - Zostawmy wybór ludziom.
Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież