Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Solidarność: zostawmy wybór obywatelom

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 21 marca 2012 14:28

altPropozycje rządowe polegające na wydłużeniu wieku emerytalnego to nie jest reforma emerytalna, ale zwyczajne podwyższenie wieku emerytalnego i wydłużenie czasu, przez jaki mają być odprowadzane składki emerytalne. Jeśli premier opowiada, że dzięki pracy do 67 roku życia Polacy otrzymają wyższe emerytury to mami społeczeństwo. W ślad za tym,. Czysto matematycznym, przesunięciem granicy wieku nie idą bowiem żadne inne rozwiązania, które można określić jako reforma. Proponuje się też pseudokonsultacje, które sprowadzają się do spotkań ze środowiskami, które akceptują rządowe propozycje. Po drugie – nad jakim projektem my dyskutujemy, bo okazuje się, że ten projekt, którego źródło tkwi w expose premiera i przedłożony związkom zawodowym to nie jest ten, nad którym ma pracować parlament. Jaki zatem projekt my konsultujemy w tych pozorowanych przez rząd konsultacjach?


Ta determinacja rządu, a głównie premiera Donalda Tuska oraz jego partii, czyli Platformy Obywatelskiej, to nic innego, jak kwestia ambicjonalna. Doradcy premiera i on sam najwyraźniej doszli do przekonania, że muszą przeforsować koncepcję emerytury po 67 roku życia za wszelką cenę. Zabiegają o swoje ambicje, o ratowanie swego prestiżu, ale nie mają na względzie dobra społeczeństwa. Po porażkach w sprawie ACTA, listy refundacyjnej leków i fiasku polityki lekowej oraz braku sukcesów w polityce międzynarodowej premier chce na siłę udowodnić, że to co zaproponował ma być zrealizowane. Solidarność zaś chce pozostawić decyzję w rękach obywateli. Jeśli ktoś będzie miał siły i zdrowie powinien mieć możliwość z własnej woli pracować dłużej. Rząd nie ma zaś żadnej koncepcji – nazwijmy ją – demograficznej. Rządzących nie stać na poważne podejście do tematu, stąd próba pójścia na skróty by ratować system poprzez dłuższe odprowadzanie składek. Przy okazji z braku pomysłu rząd sięgnął po Fundusz Rezerwy Demograficznej i go zdemolował. Nie pojawiły się zaś preferencje i zachęty dla tych, którzy chcą zakładać rodziny. Dzieci nie są li tylko kosztem i luksusem. Szansa rozwoju zawodowego, stabilne zatrudnienie, inwestowanie w miejsca pracy powodują, że łatwiej podjąć decyzję o dziecku.  W zamian lansuje się model umów śmieciowych, umów o dzieło od których ani wq funduszu zdrowia, ani w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych środków nie przybywa. Polska potrzebuje bowiem stabilnych i godnych miejsc pracy. Gospodarka nie rozwija się, gdy młodzi, dynamiczni pracownicy szukają swojej szansy na zatrudnienie za granicą. Z kolei osoby po 50 roku życia nie mają szans na znalezienie pracy. Problemem jest brak miejsc pracy. Pracodawcom zaś nie opłaca się zatrudniać ludzi po 60. roku życia. Przede wszystkim wskazujemy na konieczne uporządkowanie rynku pracy i tworzenie warunków by miejsca pracy nie były rarytasem. NSZZ Solidarność proponuje, by pozostawić Polakom możliwość wyboru. Niech pracownik, o ile ma pracę i możliwości zdrowotne, pracuje tak długo, jak długo będzie chciał. Apelujemy - Zostawmy wybór ludziom.
Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież