Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wiatr wymusił ewakuację Targów Akademia 2012

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 19 marca 2012 17:30

altZarządzono ewakuację wszystkich wystawców i licznych gości podczas pierwszego dnia XVIII Targów Akademia 2012, odbywających się w dniach 19-21 marca 2012 roku, na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie. Powód iście prozaiczny, bardzo silne podmuchy wiatru groziły zawaleniem się namiotu, w którym rozstawiono stoiska niemal 80 wystawców z całego kraju.
Targi AKADEMIA, to największe i najstarsze targi edukacyjne na Pomorzu. Na stałe wpisały się one w kalendarz spotkań środowiska akademickiego i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w czasie zwiedzania kampusu UG mogą poczuć się jak prawdziwi studenci.


Bogatą ofertę kształcenia prezentują największe uczelnie wyższe z całej Polski, zarówno publiczne, jak i niepubliczne. Oddzielne stoiska mają wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego. Jest również możliwość zapoznania się z ofertą szkół policealnych, pomaturalnych, językowych i organizatorów kursów maturalnych.


Targom towarzyszą liczne wykłady prowadzone na szczęście nie w namiocie, a w budynkach UG. Niektóre tematy wykładów to m.in.
„Stół piknikowy w czasach Królowej Wiktorii”, „Rozkwit i zmierzch samurajów – wyprawa w świat kamikaze”, Akustyka w badaniach oceanów, bioluminescencja – światło życia”.


Dla przyszłych studentów zaplanowano m.in. spotkania z rektorami szkół wyższych, prezentacje wszystkich wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego, zwiedzanie pracowni naukowych oraz najnowocześniejszej na Pomorzu Biblioteki Głównej UG, a także poznanie kulis pracy w studiu uniwersyteckiego Radia MORS.


alt


W programie artystycznym zwracają uwagę m.in. występy Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar”, czy Akademickiego Chóru UG. Zwiedzający mogą obejrzeć pokaz akrobacji parcour, taniec brzucha, wschodniej sztuki walki aikido i wziąć udział w wyścigach na ergo-wiosłach.


Ważnym punktem targów są spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, na których można wyjaśnić wszystkie wątpliwości na temat egzaminów maturalnych. Eksperci z OKE przedstawią najczęściej popełniane błędy w czasie matur, na przykładach omawiają możliwe rozwiązania różnorodnych zadań oraz sposoby oceniania.


Jak powiedział JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Bernard Lammek: - Wybór studiów i dalszej drogi kształcenia, to jedna z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Przed tegorocznymi maturzystami stają zatem wielkie wyzwania. Organizując co roku Targi Akademia chcemy im pomóc wybrać mądrze i przekonać, że studia to nie tylko okres bardzo ważny dla przyszłego życia zawodowego, ale również czas intelektualnej przygody, nowych życiowych doświadczeń, a także radości i zabawy.


W organizację Targów Akademia 2012 aktywnie włączyli się studenci, przygotowując wiele prezentacji i występów artystycznych. Studenci dziennikarze radia MORS oraz portalu CDN, na bieżąco prowadzą relację z przebiegu wydarzeń targowych.
Wstęp na targi jest wolny.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież