Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma... Gdańskie talenty - kino w mieście » Paweł Orłowski, polityk PO, był już sopockim spikerem, wiceprezydentem miasta, posłem, wiceministrem...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
wtorek, 21 czerwca 2022 17:54
Malbork: Elewarr zaprasza rolników...
Elewarr Sp. z o.o. zaprasza wszystkich rolników, mieszkańców gmin
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kolacja w Palacio de Cibelos w cenie wody w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 21
SłabyŚwietny 
czwartek, 20 lipca 2017 20:10

Sekretarz miasta w Gdańsku Danuta Janczarek ukryła przed radnymi opozycji niewygodne fakty związane z wyjazdem 4 urzędników, w tym prezydenta Gdańska, do Madrytu. Koszt udziału w spotkaniu branży wodociągowej to 3 tysiące dolarów za osobę, plus cena pobytu w hotelu Madryt Marriott Auditorium. Za te pieniądze prezydent Adamowicz mógł podyskutować o prywatyzacji wodociągów w Arabii Saudyjskiej lub partnerstwie publiczno-prywatnym w Indonezji lub Iranie, a także zjeść kolację w Palacio de Cibelos. Wszystko na koszt gdańszczan i dla ich dobra.Oficjalnym uczestnikiem spotkania nie był Gdańsk tylko spółka Saur Neptun Gdańsk, której Gdańsk z powodu głupoty własnej jest od 1993 roku mniejszościowym udziałowcem na zamkniętym rynku miejskim.


Organizatorem kongresu w Madrycie nie był rząd hiszpański ani władze samorządowe stolicy tylko spółka Global Water Intelligence, firma wydawniczo-analityczna, wyłoniona z zajmującej się podobną aktywnością na rynku paliw spółki CWC Group, której hasło reklamowe brzmi "Water makes money". 3-dniowe spotkanie w Madrycie, Global Water Summit 2017, reklamowała przywołując aktywność Ubera, Airbnb i Amazona jako przykład efektywności ekonomicznej w epoce 4 rewolucji przemysłowej. Jak można przeczytać w tezach do kongresu: "politycy na całym świecie tworzą przeszkody w przepływie dóbr i ludzi, (...) jak możemy zapewnić, że kapitał i innowacje będą płynąć tam, gdzie są najbardziej potrzebne". I GWI dodają, że chcieliby spokojnie zbadać inteligentne synergie łączące finansowanie i technologię, odpowiadać na nowe pytania w świecie wody, gdy to co publiczne spotyka się z tym co prywatne, a biznes spotyka okazję...


altZ programu pierwszego dnia kongresu wyróżnia się powitalny drink i pogawędki towarzyskie. Dzień drugi, oznaczany w programie jako pierwszy, to m.in. 30 dyskusji stolikowych na ważne z gdańskiej perspektywy tematy jak choćby partnerstwo w prywatyzacji dostaw wody w Arabii Saudyjskiej czy zalety PPP (partnerstwo publiczno-prywatne) w Indonezji lub Iranie, a także rozmowy o odsalaniu wody morskiej. Dzień kończyła kolacja w eleganckim Palacio de Cibelos podczas której organizatorzy wręczali swoje nagrody. Wśród wyróżnionych nie było eksprezydenta Gdańska Franciszka Jamroża, który program PPP z francuskim Saur International wprowadził innowacyjnie w Gdańsku, sądząc modnie, że kapitał nie ma narodowości.


Dzień drugi to dyskusja szefów różnych firm wodociągowych, a także główny punkt programu - panel l5 ministrów, w tym m.in. Kenii, Jordani, Nigerii o problemach branży, o przyszłości wody, która spotyka pieniądze. Nie wiadomo jaka była aktywność delegacji SNG, wzmocnionej przez magistrat, bo na liście 150 prelegentów nie ma ich nazwisk...


Oficjalna opłata za udział w tym pouczającym spektaklu marketingowym wynosiła 3 000 dolarów za osobę. Organizator GWI zapewnił też dostęp do promocyjnych cen pokoi hotelowych w centrum kongresowym Marriott przy lotnisku Barajas. Doba hotelowa ze śniadaniem w granicach 120 euro za osobę, ewentualnie taniej gdyby wiceprezydent Grzelak noclegował z dyrektorem Kiszkurno, a prezydent Adamowicz ze swoim asystentem Bonisławskim. Dodając przedstawiciela - lub przedstawicieli - bo rzecznik SNG nie udziela informacji o ekskluzywnych wydatkach spółki, których każdą złotówkę tworzy 49 groszy miejskich - to łączny koszt wypadu, bez biletów na mecz Real - Barcelona (od 150 do 450 euro wg cennika klubu) może przekroczyć 15 tysięcy dolarów!?


Odpowiadając na pytania radnych Strzelczyka, Gierszewskiego i Koralewskiego, sekretarz miasta Danuta Janczarek, wspomagana przez szefa kancelarii prezydenta Macieja Buczkowskiego, ukryła więc przed opinią publiczną fakty dla prezydenta dokuczliwie niewygodne.
Ich niewygoda polega na tym, że prezydent i jego dwaj merytorycznie związani z gospodarką komunalną urzędnicy, skorzystali ze sponsoringu SNG, firmy dla której z mocy ustawy prezydent jest organem taryfowym badającym zasadność kosztów i zatwierdzającym w określonym ustawą trybie ceny wody i odprowadzania ścieków. I to już nie wygląda na konflikt interesów ani korozje etyczną...


- Będziemy zmuszeni poprosić o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy organy państwa. Prezydent jako organ nie może być beneficjentem firmy uzależnionej od jego rozstrzygnięć - mówi "Gazecie Gdańskiej" jeden z sygnatariuszy interpelacji, szef klubu PiS Kazimierz Koralewski.


Ani rzecznik SNG, Magdalena Rusakiewicz, ani rzecznik prezydenta Magdalena Skorupka Kaczmarek, nie odpowiedziały na pytania redakcji. Na pytania "organów państwa" taktyka na przeczekanie może być mniej efektywna.

(gem,gg)


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież