Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO » 100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady GPEC, 800 zł od dziennikarza, 900 zł... Wejście w historię: Prezentacja eksponatów należących do rodziny Książ... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejście w historię” zaprezent... Dzielnicowa gazeta „Wasze historie po oruńsku” czeka na opowieści i ma... » „Wasze historie po oruńsku” to gazeta inna niż wszystkie – tworzona jest z mieszkańcami i mieszkanka... W tygodniku „Sieci”: 13 kłamstw Tuska na jednym spotkaniu » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” ujawniamy, jak lider PO mija się z prawdą. Donald Tusk jest w tras... Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz...
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
środa, 29 marca 2023 16:34
Pomorskie grosze i grosiki - kto wspierał PO
100 złotych od szefa klubu radnych PO, 500 zł od członkini rady
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kazimierz Koralewski przewodniczącym klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 24 czerwca 2016 14:55

23 czerwca odbyło się głosowanie radnych PiS-u, dotyczące wyboru nowego szefa klubu. Spośród dwóch kandydatów wybrany został Kazimierz Koralewski, który zastąpi na stanowisku Grzegorza Strzelczyka. Poprzedni szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w RMG zrezygnował ze swojej funkcji po tym, jak został wybrany wiceprezesem Lotos Petrobaltica S.A.


O stanowisko przewodniczącego klubu PiS ubiegało się dwóch kandydatów – Kazimierz Koralewski i Łukasz Hamadyk. W głosowaniu, które ze znaczną przewagą wygrał Koralewski, udział wzięło 9 z 12 radnych PiS-u, 3 było nieobecnych. Ostatecznie nowym szefem klubu został Kazimierz Koralewski.


– Zmiana przewodniczącego wyniknęła z przyczyn formalnych. Przewodniczący, który ustępował, rekomendując mnie, miał na pewno nadzieję na politykę kontynuacji. Przed nami zbliżająca się kampania samorządowa w związku z tym trzeba zaangażować jak najszerzej nasze środowisko w analizę stanu miasta. Tych, którzy zgłaszali taką wolę, że mogliby kandydować na prezydenta miasta Gdańska należy także zaangażować w tę pracę po prostu dla weryfikacji. Takich osób jest kilka, więc trzeba się temu przyglądać i to są wyzwania, które stoją w tej chwili przed radnymi miasta Gdańska, bo na pewno nasze zdanie będzie tutaj wiele wnosiło – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Kazimierz Koralewski, nowo wybrany przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.


Kazimierz Koralewski jest radnym miejskim od wielu lat. Został wybrany z okręgu wyborczego nr 2 – Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice. Nowy przewodniczący zasiada w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej w Radzie Miasta Gdańska. Stanowisko przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w RMG nie jest dla Kazimierza Koralewskiego nowym doświadczeniem – sprawował już tę funkcję w poprzednich kadencjach.


Kazimierz Koralewski jest współwłaścicielem spółki Przedsiębiorstwa Handlowego „Bomaris”. Jeśli chodzi o życie prywatne – jest żonaty, ma dwie córki.


Karolina Rabiej


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież