Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kazimierz Koralewski przewodniczącym klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
piątek, 24 czerwca 2016 14:55

23 czerwca odbyło się głosowanie radnych PiS-u, dotyczące wyboru nowego szefa klubu. Spośród dwóch kandydatów wybrany został Kazimierz Koralewski, który zastąpi na stanowisku Grzegorza Strzelczyka. Poprzedni szef klubu Prawa i Sprawiedliwości w RMG zrezygnował ze swojej funkcji po tym, jak został wybrany wiceprezesem Lotos Petrobaltica S.A.


O stanowisko przewodniczącego klubu PiS ubiegało się dwóch kandydatów – Kazimierz Koralewski i Łukasz Hamadyk. W głosowaniu, które ze znaczną przewagą wygrał Koralewski, udział wzięło 9 z 12 radnych PiS-u, 3 było nieobecnych. Ostatecznie nowym szefem klubu został Kazimierz Koralewski.


– Zmiana przewodniczącego wyniknęła z przyczyn formalnych. Przewodniczący, który ustępował, rekomendując mnie, miał na pewno nadzieję na politykę kontynuacji. Przed nami zbliżająca się kampania samorządowa w związku z tym trzeba zaangażować jak najszerzej nasze środowisko w analizę stanu miasta. Tych, którzy zgłaszali taką wolę, że mogliby kandydować na prezydenta miasta Gdańska należy także zaangażować w tę pracę po prostu dla weryfikacji. Takich osób jest kilka, więc trzeba się temu przyglądać i to są wyzwania, które stoją w tej chwili przed radnymi miasta Gdańska, bo na pewno nasze zdanie będzie tutaj wiele wnosiło – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Kazimierz Koralewski, nowo wybrany przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska.


Kazimierz Koralewski jest radnym miejskim od wielu lat. Został wybrany z okręgu wyborczego nr 2 – Śródmieście, Chełm, Ujeścisko-Łostowice. Nowy przewodniczący zasiada w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej w Radzie Miasta Gdańska. Stanowisko przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w RMG nie jest dla Kazimierza Koralewskiego nowym doświadczeniem – sprawował już tę funkcję w poprzednich kadencjach.


Kazimierz Koralewski jest współwłaścicielem spółki Przedsiębiorstwa Handlowego „Bomaris”. Jeśli chodzi o życie prywatne – jest żonaty, ma dwie córki.


Karolina Rabiej


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież