W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
niedziela, 02 października 2022 08:55
Miłe złego początki Lechii w Szczecinie
Lechia pierwsza zdobyła bramkę na nowo otwartym stadionie w

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

71 urodziny „Radia Gdańsk”

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 24 czerwca 2016 23:17

24 czerwca w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się jubileuszowa gala „Radia Gdańsk”, którą poprowadził Konrad Mielnik – dyrektor artystyczny „Radia Gdańsk”. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody „Radiowej Osobowości Roku”, których laureatami zostali Katarzyna Bellingham oraz Grzegorz Pellowski. Przyznano również „Bursztynowe Mikrofony”, które otrzymali Katarzyna Wietecha, Robert Silski oraz Wojciech Suleciński – pracownicy „Radia Gdańsk”. Laureaci otrzymali statuetki z rąk prezesa „Radia Gdańsk” Andrzeja Liberadzkiego. Galę uświetnił koncert zespołu Tomka Lipińskiego.


– Jesteśmy w niezwykłym miejscu, bo studio koncertowe imienia Janusza Hajduna to miejsce magiczne. Miejsce niewielkie, ale z wielką historią. Samo imię naszego patrona Janusza Hajduna mówi wiele – powiedział na wstępie Konrad Mielnik.altWręczenie nagród poprzedziła barwna prezentacja laureatów stylizowana na radiowy serwis informacyjny, który zaprezentował gościom oraz słuchaczom dziennikarz „Radia Gdańsk”, a także zdobywca tegorocznego „Bursztynowego Mikrofonu” – Robert Silski.


Tytuł „Radiowej Osobowości Roku” przyznawany jest przez „Radio Gdańsk” od 19 lat. Otrzymują go osoby, które osiągnęły sukces zawodowy, wyróżniły się osiągnięciami, ze swojej pasji uczyniły sposób na życie, a wszystkim tym dzieliły się ze słuchaczami na antenie „Radia Gdańsk”. Laureatami zostają ludzie różnych profesji i pasji.


Pierwszą laureatką nagrody „Radiowej Osobowości Roku” została Katarzyna Bellingham, która, wraz z Tomaszem Olszewskim, współtworzy program „Ogrodniczka w Radiu Gdańsk”. Katarzyna Bellingham od lat zajmuje się ogrodami i swoją ogromną wiedzą dzieli się ze słuchaczami na antenie radia.

– Dla mnie ta nagroda jest ważna szczególnie dlatego, że jestem z Wrzeszcza, jestem z Gdańska i jako dziecko często przechodziła obok radia myśląc „mmm radio”, a teraz zaproszono mnie, żeby do tej radiowej rodziny troszeczkę wejść – powiedziała Katarzyna Bellingham.altDrugim tytułem „Radiowej Osobowości Roku” został Grzegorz Pellowski – przedsiębiorca, mistrz cukiernictwa i piekarz. Laureat od 2 lat regularnie pojawia się na antenie „Radia Gdańsk”, głównie w audycji „Ludzie i Pieniądze”, i słynie ze swoich ostrych wypowiedzi.

– Te moje wypowiedzi, to moje mądrzenie w radiu nie bierze się znikąd. Chciałbym gorąco podziękować swoim rodzicom, którzy mnie tak wychowali. Ten fundament otrzymuje się w domu. Rodzice zmarli mi bardzo wcześnie, to był rok 1989. Zostałem z czwórką dzieci i firmą sam, nie wiedząc zupełnie, w którym kierunku to wszystko pójdzie. Dostałem świetne przygotowanie w domu i to dzisiaj są owoce tego – powiedział Grzegorz Pellowski.


„Bursztynowe Mikrofony” są przyznawane przez „Radio Gdańsk” od 21 lat. To wyróżnienia dla pracowników stacji, którzy wykazali się szczególnymi zasługami dla rozwoju radiofonii na Wybrzeżu.


Pierwszym laureatem „Bursztynowego Mikrofonu” został Wojciech Suleciński. Dziennikarz od około 3 lat prowadzi w „Radiu Gdańsk” audycję pt. „Co za historia”. Jest także jednym z prowadzących radiowy program „Komentarze Radia Gdańsk”. Wieloletnia kariera dziennikarska Wojciecha Sulecińskiego zaczęła się od telewizji.

– Po tylu latach uprawiania tego zawodu jestem debiutantem w pracy radiowej i muszę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że ten debiut został doceniony i, że udało mi się. Gdy dwa i pół roku temu Leszek Parell zaproponował mi prowadzenie tej audycji muszę powiedzieć, że dystans, na który biegnę oceniałem na znacznie krócej, a w międzyczasie zrobiliśmy przeszło już 130 audycji o historii, które są w radiowym run-timie i bardzo się cieszę, w imieniu wszystkich moich gości, że udało nam się mówić o historii w porze największej słuchalności radia i z takim poczuciem, że trafiamy do słuchaczy – powiedział Wojciech Suleciński.altDrugą laureatką „Bursztynowego Mikrofonu” została Katarzyna Wietecha, która od 8 lat zajmuje się marketingiem i reklamą w „Radiu Gdańsk”. Jej specjalnością są tzw. patronaty.

– Mnie z anteny nikt nie zna i chyba nie pozna. Nikt nie zna mojego głosu. Zajmuję się takimi sprawami, o których niewiele osób wie, dlatego tym bardziej dziękuję, że moja praca została dostrzeżona – powiedziała Katarzyna Wietecha.


Trzeci „Bursztynowy Mikrofon” otrzymał Robert Silski, który jest wydawcą i prezenterem serwisów informacyjnych w „Radiu Gdańsk”.

– Swoją przygodę z radiem zaczynałem tyle lat temu, że nie będę teraz próbował się doliczyć ile. To było tak różnie, to radio gdzieś się pojawiało w moim życiu, potem odchodziło, potem znowu wracało, to były przeróżne doświadczenia i w radiu parałem się różnymi rzeczami. A kiedy pięć i pół roku temu trafiłem tu prosto do redakcji informacji to tak naprawdę okazało się, że wszystkie te dotychczasowe doświadczenia mogę sobie między bajki włożyć – powiedział Robert Silski. – Ta redakcja informacji była zawsze jednym z najważniejszych elementów „Radia Gdańsk”. Tu wszystko działało bardzo profesjonalnie, bardzo fachowo. To jest świetnie zorganizowany i sprawnie działający mechanizm, a ja musiałem się w to wszystko jak najzgrabniej wkomponować.altUroczystość jubileuszu „Radia Gdańsk” uświetnił zespół Tomka Lipińskiego, który, pomimo upału, dał z siebie wszystko na scenie studia koncertowego.


Karolina RabiejRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież