Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

71 urodziny „Radia Gdańsk”

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 24 czerwca 2016 23:17

24 czerwca w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się jubileuszowa gala „Radia Gdańsk”, którą poprowadził Konrad Mielnik – dyrektor artystyczny „Radia Gdańsk”. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody „Radiowej Osobowości Roku”, których laureatami zostali Katarzyna Bellingham oraz Grzegorz Pellowski. Przyznano również „Bursztynowe Mikrofony”, które otrzymali Katarzyna Wietecha, Robert Silski oraz Wojciech Suleciński – pracownicy „Radia Gdańsk”. Laureaci otrzymali statuetki z rąk prezesa „Radia Gdańsk” Andrzeja Liberadzkiego. Galę uświetnił koncert zespołu Tomka Lipińskiego.


– Jesteśmy w niezwykłym miejscu, bo studio koncertowe imienia Janusza Hajduna to miejsce magiczne. Miejsce niewielkie, ale z wielką historią. Samo imię naszego patrona Janusza Hajduna mówi wiele – powiedział na wstępie Konrad Mielnik.altWręczenie nagród poprzedziła barwna prezentacja laureatów stylizowana na radiowy serwis informacyjny, który zaprezentował gościom oraz słuchaczom dziennikarz „Radia Gdańsk”, a także zdobywca tegorocznego „Bursztynowego Mikrofonu” – Robert Silski.


Tytuł „Radiowej Osobowości Roku” przyznawany jest przez „Radio Gdańsk” od 19 lat. Otrzymują go osoby, które osiągnęły sukces zawodowy, wyróżniły się osiągnięciami, ze swojej pasji uczyniły sposób na życie, a wszystkim tym dzieliły się ze słuchaczami na antenie „Radia Gdańsk”. Laureatami zostają ludzie różnych profesji i pasji.


Pierwszą laureatką nagrody „Radiowej Osobowości Roku” została Katarzyna Bellingham, która, wraz z Tomaszem Olszewskim, współtworzy program „Ogrodniczka w Radiu Gdańsk”. Katarzyna Bellingham od lat zajmuje się ogrodami i swoją ogromną wiedzą dzieli się ze słuchaczami na antenie radia.

– Dla mnie ta nagroda jest ważna szczególnie dlatego, że jestem z Wrzeszcza, jestem z Gdańska i jako dziecko często przechodziła obok radia myśląc „mmm radio”, a teraz zaproszono mnie, żeby do tej radiowej rodziny troszeczkę wejść – powiedziała Katarzyna Bellingham.altDrugim tytułem „Radiowej Osobowości Roku” został Grzegorz Pellowski – przedsiębiorca, mistrz cukiernictwa i piekarz. Laureat od 2 lat regularnie pojawia się na antenie „Radia Gdańsk”, głównie w audycji „Ludzie i Pieniądze”, i słynie ze swoich ostrych wypowiedzi.

– Te moje wypowiedzi, to moje mądrzenie w radiu nie bierze się znikąd. Chciałbym gorąco podziękować swoim rodzicom, którzy mnie tak wychowali. Ten fundament otrzymuje się w domu. Rodzice zmarli mi bardzo wcześnie, to był rok 1989. Zostałem z czwórką dzieci i firmą sam, nie wiedząc zupełnie, w którym kierunku to wszystko pójdzie. Dostałem świetne przygotowanie w domu i to dzisiaj są owoce tego – powiedział Grzegorz Pellowski.


„Bursztynowe Mikrofony” są przyznawane przez „Radio Gdańsk” od 21 lat. To wyróżnienia dla pracowników stacji, którzy wykazali się szczególnymi zasługami dla rozwoju radiofonii na Wybrzeżu.


Pierwszym laureatem „Bursztynowego Mikrofonu” został Wojciech Suleciński. Dziennikarz od około 3 lat prowadzi w „Radiu Gdańsk” audycję pt. „Co za historia”. Jest także jednym z prowadzących radiowy program „Komentarze Radia Gdańsk”. Wieloletnia kariera dziennikarska Wojciecha Sulecińskiego zaczęła się od telewizji.

– Po tylu latach uprawiania tego zawodu jestem debiutantem w pracy radiowej i muszę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że ten debiut został doceniony i, że udało mi się. Gdy dwa i pół roku temu Leszek Parell zaproponował mi prowadzenie tej audycji muszę powiedzieć, że dystans, na który biegnę oceniałem na znacznie krócej, a w międzyczasie zrobiliśmy przeszło już 130 audycji o historii, które są w radiowym run-timie i bardzo się cieszę, w imieniu wszystkich moich gości, że udało nam się mówić o historii w porze największej słuchalności radia i z takim poczuciem, że trafiamy do słuchaczy – powiedział Wojciech Suleciński.altDrugą laureatką „Bursztynowego Mikrofonu” została Katarzyna Wietecha, która od 8 lat zajmuje się marketingiem i reklamą w „Radiu Gdańsk”. Jej specjalnością są tzw. patronaty.

– Mnie z anteny nikt nie zna i chyba nie pozna. Nikt nie zna mojego głosu. Zajmuję się takimi sprawami, o których niewiele osób wie, dlatego tym bardziej dziękuję, że moja praca została dostrzeżona – powiedziała Katarzyna Wietecha.


Trzeci „Bursztynowy Mikrofon” otrzymał Robert Silski, który jest wydawcą i prezenterem serwisów informacyjnych w „Radiu Gdańsk”.

– Swoją przygodę z radiem zaczynałem tyle lat temu, że nie będę teraz próbował się doliczyć ile. To było tak różnie, to radio gdzieś się pojawiało w moim życiu, potem odchodziło, potem znowu wracało, to były przeróżne doświadczenia i w radiu parałem się różnymi rzeczami. A kiedy pięć i pół roku temu trafiłem tu prosto do redakcji informacji to tak naprawdę okazało się, że wszystkie te dotychczasowe doświadczenia mogę sobie między bajki włożyć – powiedział Robert Silski. – Ta redakcja informacji była zawsze jednym z najważniejszych elementów „Radia Gdańsk”. Tu wszystko działało bardzo profesjonalnie, bardzo fachowo. To jest świetnie zorganizowany i sprawnie działający mechanizm, a ja musiałem się w to wszystko jak najzgrabniej wkomponować.altUroczystość jubileuszu „Radia Gdańsk” uświetnił zespół Tomka Lipińskiego, który, pomimo upału, dał z siebie wszystko na scenie studia koncertowego.


Karolina RabiejRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież