Marek Jakubiak: Nie trwać w okopach! » Trzeba żyć chwilą, ale też planować, mieć elastyczność odreagowywania na zmieniającą się sytuację. T... Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji » Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał zmiany w pierwszej turze był większy n... Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-...
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
czwartek, 07 grudnia 2023 17:42
Wasz sejm, nasza gmina - gdańskie szanse opozycji
Z pięciu kampanii samorządowych w Gdańsku, w trzech potencjał

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Jak się tu znaleźliśmy?
wtorek, 28 listopada 2023 14:22
Jak się tu znaleźliśmy?
Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci mówi

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

71 urodziny „Radia Gdańsk”

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 24 czerwca 2016 23:17

24 czerwca w studiu koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się jubileuszowa gala „Radia Gdańsk”, którą poprowadził Konrad Mielnik – dyrektor artystyczny „Radia Gdańsk”. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody „Radiowej Osobowości Roku”, których laureatami zostali Katarzyna Bellingham oraz Grzegorz Pellowski. Przyznano również „Bursztynowe Mikrofony”, które otrzymali Katarzyna Wietecha, Robert Silski oraz Wojciech Suleciński – pracownicy „Radia Gdańsk”. Laureaci otrzymali statuetki z rąk prezesa „Radia Gdańsk” Andrzeja Liberadzkiego. Galę uświetnił koncert zespołu Tomka Lipińskiego.


– Jesteśmy w niezwykłym miejscu, bo studio koncertowe imienia Janusza Hajduna to miejsce magiczne. Miejsce niewielkie, ale z wielką historią. Samo imię naszego patrona Janusza Hajduna mówi wiele – powiedział na wstępie Konrad Mielnik.altWręczenie nagród poprzedziła barwna prezentacja laureatów stylizowana na radiowy serwis informacyjny, który zaprezentował gościom oraz słuchaczom dziennikarz „Radia Gdańsk”, a także zdobywca tegorocznego „Bursztynowego Mikrofonu” – Robert Silski.


Tytuł „Radiowej Osobowości Roku” przyznawany jest przez „Radio Gdańsk” od 19 lat. Otrzymują go osoby, które osiągnęły sukces zawodowy, wyróżniły się osiągnięciami, ze swojej pasji uczyniły sposób na życie, a wszystkim tym dzieliły się ze słuchaczami na antenie „Radia Gdańsk”. Laureatami zostają ludzie różnych profesji i pasji.


Pierwszą laureatką nagrody „Radiowej Osobowości Roku” została Katarzyna Bellingham, która, wraz z Tomaszem Olszewskim, współtworzy program „Ogrodniczka w Radiu Gdańsk”. Katarzyna Bellingham od lat zajmuje się ogrodami i swoją ogromną wiedzą dzieli się ze słuchaczami na antenie radia.

– Dla mnie ta nagroda jest ważna szczególnie dlatego, że jestem z Wrzeszcza, jestem z Gdańska i jako dziecko często przechodziła obok radia myśląc „mmm radio”, a teraz zaproszono mnie, żeby do tej radiowej rodziny troszeczkę wejść – powiedziała Katarzyna Bellingham.altDrugim tytułem „Radiowej Osobowości Roku” został Grzegorz Pellowski – przedsiębiorca, mistrz cukiernictwa i piekarz. Laureat od 2 lat regularnie pojawia się na antenie „Radia Gdańsk”, głównie w audycji „Ludzie i Pieniądze”, i słynie ze swoich ostrych wypowiedzi.

– Te moje wypowiedzi, to moje mądrzenie w radiu nie bierze się znikąd. Chciałbym gorąco podziękować swoim rodzicom, którzy mnie tak wychowali. Ten fundament otrzymuje się w domu. Rodzice zmarli mi bardzo wcześnie, to był rok 1989. Zostałem z czwórką dzieci i firmą sam, nie wiedząc zupełnie, w którym kierunku to wszystko pójdzie. Dostałem świetne przygotowanie w domu i to dzisiaj są owoce tego – powiedział Grzegorz Pellowski.


„Bursztynowe Mikrofony” są przyznawane przez „Radio Gdańsk” od 21 lat. To wyróżnienia dla pracowników stacji, którzy wykazali się szczególnymi zasługami dla rozwoju radiofonii na Wybrzeżu.


Pierwszym laureatem „Bursztynowego Mikrofonu” został Wojciech Suleciński. Dziennikarz od około 3 lat prowadzi w „Radiu Gdańsk” audycję pt. „Co za historia”. Jest także jednym z prowadzących radiowy program „Komentarze Radia Gdańsk”. Wieloletnia kariera dziennikarska Wojciecha Sulecińskiego zaczęła się od telewizji.

– Po tylu latach uprawiania tego zawodu jestem debiutantem w pracy radiowej i muszę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że ten debiut został doceniony i, że udało mi się. Gdy dwa i pół roku temu Leszek Parell zaproponował mi prowadzenie tej audycji muszę powiedzieć, że dystans, na który biegnę oceniałem na znacznie krócej, a w międzyczasie zrobiliśmy przeszło już 130 audycji o historii, które są w radiowym run-timie i bardzo się cieszę, w imieniu wszystkich moich gości, że udało nam się mówić o historii w porze największej słuchalności radia i z takim poczuciem, że trafiamy do słuchaczy – powiedział Wojciech Suleciński.altDrugą laureatką „Bursztynowego Mikrofonu” została Katarzyna Wietecha, która od 8 lat zajmuje się marketingiem i reklamą w „Radiu Gdańsk”. Jej specjalnością są tzw. patronaty.

– Mnie z anteny nikt nie zna i chyba nie pozna. Nikt nie zna mojego głosu. Zajmuję się takimi sprawami, o których niewiele osób wie, dlatego tym bardziej dziękuję, że moja praca została dostrzeżona – powiedziała Katarzyna Wietecha.


Trzeci „Bursztynowy Mikrofon” otrzymał Robert Silski, który jest wydawcą i prezenterem serwisów informacyjnych w „Radiu Gdańsk”.

– Swoją przygodę z radiem zaczynałem tyle lat temu, że nie będę teraz próbował się doliczyć ile. To było tak różnie, to radio gdzieś się pojawiało w moim życiu, potem odchodziło, potem znowu wracało, to były przeróżne doświadczenia i w radiu parałem się różnymi rzeczami. A kiedy pięć i pół roku temu trafiłem tu prosto do redakcji informacji to tak naprawdę okazało się, że wszystkie te dotychczasowe doświadczenia mogę sobie między bajki włożyć – powiedział Robert Silski. – Ta redakcja informacji była zawsze jednym z najważniejszych elementów „Radia Gdańsk”. Tu wszystko działało bardzo profesjonalnie, bardzo fachowo. To jest świetnie zorganizowany i sprawnie działający mechanizm, a ja musiałem się w to wszystko jak najzgrabniej wkomponować.altUroczystość jubileuszu „Radia Gdańsk” uświetnił zespół Tomka Lipińskiego, który, pomimo upału, dał z siebie wszystko na scenie studia koncertowego.


Karolina RabiejRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież