Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny » Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na Westerplatte – Mieczysław Jałowieck... Igor Strzok: jest zielone światło na odbudowę mostu w Tczewie » Igor Strzok, pomorski wojewódzki konserwator zabytków, poinformował że powiat tczewski może ruszyć z... XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski » XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Opowieści gdańskiego astronoma" odbył się 30 listopada. Jego... Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ...
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
wtorek, 05 grudnia 2023 15:10
Mieczysław Jałowiecki patronem Dworca Gdańsk Główny
Agronom i dyplomata, autor operacji zakupu dla Polski terenów na

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
poniedziałek, 04 grudnia 2023 18:15
FUDEKO GAS wygranymi kończy grę w 2023 roku
Udanie zakończyli rok 2023 i rundę zasadniczą na swoim lodzie
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Lechia wypunktowała Miedź
niedziela, 03 grudnia 2023 19:00
Lechia wypunktowała Miedź
W ostatniej kolejce rundy jesiennej Lechia pokonała na Polsat Plus

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji polskich barw
niedziela, 26 listopada 2023 15:49
W tonacji polskich barw
Przygotowując wystawę „Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kandydaci PiS: niech Platforma powie gdzie konkretnie mieliby zamieszkać relokowani migranci

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 06 października 2023 18:44

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do sejmu i senatu zdecydowanie sprzeciwiają się relokacji migrantów i osiedleniu ich na Pomorzu i Kociewiu. - Niech pani poseł Agnieszka Pomaska, która jest liderką Platformy na Pomorzu, powie gdzie konkretnie ci ludzie mieliby trafić - powiedział Andrzej Jaworski, kandydat na posła z list Prawa i Sprawiedliwości.


Nie zgadzamy się na relokacje migrantów – powiedział Andrzej Jaworski, kandydat na posła z list Prawa i Sprawiedliwości. - Podczas ostatniej debaty Patryk Gabriel, jeden z kandydatów na posła z list Platformy Obywatelskiej, stwierdził, że „Kociewie czy Pomorze jest w stanie przyjąć nawet pięć tysięcy relokowanych migrantów.”. My pytamy gdzie konkretnie mieliby oni zamieszkać. Czy mieszkania dla migrantów będą kupowane na wolnym rynku od deweloperów, czy też zostaną wykorzystane pozostające w gestii władz Gdańska lokale komunalne? Kto może na te pytanie odpowiedzieć lepiej, jak nie pani poseł Pomaska, liderka Platformy Obywatelskiej, która wielokrotnie podkreślała swoją stałą współpracę z prezydent Dulkiewicz? Panie powinny się spotkać i powiedzieć: „Drodzy gdańszczanie, naszą decyzją jest to, że imigranci zamieszkają na przykład na Osowej – zasugerował.

alt


– W naszej gminie jest 1700 osób oczekujących na mieszkanie komunalne - powiedział Kazimierz Koralewski, szef gdańskiego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i kandydat do sejmu. - Mieszkańcy Hiszpanii sami wybierają sobie mieszkania i zajmują pustostany, a nawet okazuje się, że w czasie, gdy mieszkaniec przebywał w szpitalu, w jego mieszkaniu może umieścić się ktoś inny, a właściciel musi uiszczać wszystkie opłaty, mimo że nie może z tego mieszkania skorzystać. Te realia są bardzo brutalne i jeżeli pozwolimy na takie procedury, gdańszczanie będą mieli to we własnym mieście.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież