Kto oszukał sopockich radnych? Prokurator wzywa do Bydgoszczy... » Nabiera tempa wszczęte w 2023 roku dochodzenie w sprawie podejrzenia przekroczenia uprawnień przez b... Emma Popik ozdabiała Gdańsk » W Drohicznie zmarła Emma Popik (80.l.). Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, na... Karol Nawrocki z poparciem NSZZ „Solidarność” » Obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podpisał w czwartek umowę programową z Komisją Kra... Ankieta w PSL - dalej od Hołowni? » Władze PSL rozesłały do wszystkich członków partii ankietę zawierająca kilkadziesiąt pytań dotyczący... Prezes Trybunału Konstytucyjnego oskarża rządzących o zamach stanu! Sk... » Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski na konferencji prasowej poinformował o tym, że ... Przywitać von der Leyen w Gdańsku - Solidarność zaprasza » 7 lutego w godz. 11-15 przed wejściem do ECS w Gdańsku NSZZ „Solidarność” organizuje protest przeciw... Most Siennicki naruszy przyczółki gdańskiej władzy? » Radni gdańskiej opozycji z Prawa i Sprawiedliwości skierowali doniesienie do Prokuratury Okręgowej w... Azyl gdańskiej władzy - parkowanie w centrum za friko » Blisko 7 godzin debatowali radni Gdańska i przedstawiciele miejskiej administracji podczas ostatniej... Zmarł Longin Mażewski » Nie żyje Longin Mażewski (68.l), w latach 1994-98 wiceprezydent Gdańska ds. finansowych w zarządzie ... Kotula z premedytacją kłamała o swoim wykształceniu? Informacje do Kan... » "Ministra" Katarzyna Kotula (Lewica) tłumaczy się, że poprawiła już błędne informacje na temat tytuł...
Reklama
Azyl gdańskiej władzy - parkowanie w centrum za friko
sobota, 01 lutego 2025 09:34
Azyl gdańskiej władzy - parkowanie w centrum za friko
Blisko 7 godzin debatowali radni Gdańska i przedstawiciele miejskiej
Nowy Rok z futbolem - po raz 46. na AWFiS
środa, 01 stycznia 2025 19:21
Nowy Rok z futbolem - po raz 46. na AWFiS
Po raz 46. pracownicy oliwskiej Akademii Wychowania Fizycznego i
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bogusław Górecki - „Wśród wiatraków na Żuławach”
środa, 04 grudnia 2024 23:40
Bogusław Górecki - „Wśród wiatraków na Żuławach”
Ostatnio miałem przyjemność wzięcia udział w przygotowaniach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kamień węgielny pod „Akwarium” - GALERIA

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 30 marca 2012 13:57

W piątek, 30 marca, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w modernizowanym budynku G-330 „Akwarium”. Budynek to wsparcie PSSE dla inwestorów, którzy rozwijają polski przemysł oraz świadectwo postępu na terenach dawnej Stoczni Gdynia SA.


GALERIA



Inwestorem jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. która prowadzi na terenach postoczniowych projekt inwestycyjny o nazwie Bałtycki Port Nowych technologii. BPNT to innowacyjny projekt biznesowy, łączący proces rewitalizacji terenów po dawnej Stoczni Gdynia SA i wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na Pomorzu. To nowatorskie pomysły technologiczne, produkcja i usługi dla odbiorców w kraju i na świecie.


alt


- Wspieramy inwestorów, gwarantujemy im najlepsze miejsce do rozwoju biznesu – powiedziała Teresa Kamińska, prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. – Zmodernizowany budynek będzie gwarantował optymalne warunki, jeżeli chodzi o zaplecze biurowe, zaplecze konferencyjne dla inwestorów, ich partnerów i klientów.


Bałtycki Port Nowych Technologii pełni unikatową rolę w odniesieniu do Gdyni, Trójmiasta, jak również całego regionu. Dzięki działaniom PSSE, firmy które zainwestowały w tereny po dawnej Stoczni Gdynia SA a także nowi inwestorzy z polski i zagranicy, mogą swobodnie myśleć o rozwoju otoczenia biznesowego swoich firm.


alt



Budynek G-330 „Akwarium” był wcześniej siedzibą władz spółki Stocznia Gdynia SA. Już na początku 2013 roku do zmodernizowanego biurowca wprowadzą się pierwsi najemcy – w szczególności firmy, które rozwijają działalność na terenach postoczniowych.


W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządów Gdańska, Sopotu i Gdyni a także szefowie największych firm branży morskiej, inwestujących na terenach dawnej Stoczni Gdynia SA, dając nowe miejsca pracy. Co ciekawe, kamień węgielny, został umieszczony zgodnie z tradycją stoczniową. Tak jak podczas położenia stępki pod kadłub nowego statku, kamień został uroczyście przyspawany.
fot. KFP

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież