Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Z działaczką społeczną i samorządową, na studiach na Uniwersytecie Łódzkim w NZS, do 2010 r. w PiS, ... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ... Radni na Przymorzu podzieleni w sprawie projektów rozbudowy linii tram... » Projekt "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gdańska na lata 2...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
niedziela, 18 lipca 2021 11:33
Zdunek Wybrzeże - Aforti Start LIVE 52:37 91:87
O godz. 16.30 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
sobota, 17 lipca 2021 11:55
Lechia zaprezentowała się kibicom i wygrała ostatni sparing
Lechia w piątek zaprezentowała się kibicom, a w ostatnim sparingu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dla kogo Nagrody Miasta Gdańska w dziedzinie Kultury?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 listopada 2013 19:37

W piątek 22 listopada już po raz 14 zostaną wręczone Nagrody Miasta Gdańska w dziedzinie Kultury. Nominowanych jest jest 11 młodych twórców i animatorów kultury.Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawane są od 2000 roku. Warunkiem otrzymania tego wyróżnienia są osiągnięcia artystyczne i młody wiek – kandydat nie może przekroczyć 35. roku życia. Do plebiscytu można zgłaszać osoby udzielające się artystycznie w najróżniejszych dziedzinach sztuki, od muzyki po taniec czy plastykę. Do tej pory nagrodę utrzymało 90 osób.

W tym roku nagrodę w postaci statuetki autorstwa Tomasza Radziewicza (laureata z 2001 r.), dyplomu i kwoty pieniężnej wysokości 7 tys. zł wręczy Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz w Klubie Żak. Trzech laureatów wyłoni Kapituła składająca się z przedstawicieli władz miejskich i szkół artystycznych. Czwartego laureata wyłoni plebiscyt sms-owy organizowany przez Gazetę Wyborczą. Głosować można do 18 listopada wysyłając sms pod numer 71466, w treści wpisując kod swojego faworyta.

Nominowanymi są:

Elżbieta Benkowska (mtk.01) – Absolwentka Szkoły Filmowej w Gdyni. Jej film pt. "Olena" został zgłoszony do Festiwalu w Cannes w 2013 r.

Amelia Forrest (mtk.02) – Tancerka Opery Bałtyckiej, do której dostała się jako jedna z najlepszych spośród 250 tancerzy z całego świata. Występuje w głównych rolach w spektaklach Izadory Weiss.

Anna Kalwajtys (mtk.03) – Zajmująca się performance i video-performance uczestniczka Międzynarodowych Festiwalach Performance w Wenecji, Gothenburgu, i Sete. Tworzy również w obszarze obiektu-instalacji.

Julia Kurek (mtk.04) – Absolwentka rzeźby zajmująca się realizacjami video i prowadząca warsztaty video z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Projekt, w ramach którego prowadziła warsztaty, otrzymał wyróżnienie Narodowego Centrum Kultury jako jednego z najlepszych w Polsce.

Marcin Malinowski (mtk.05) – Klarnecista i kompozytor. Wraz z zespołem Meadow Quartet i Tomas Dobrowolskis zdobył II Nagrodę na XVI Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja 2013.

Karolina Sikora (mtk.06) – Mezosopranistka nominowana za wybitne kreacje operowe - m.in. rolę Darabelli w "Cosi fan tutte" Mozarta, rolę Ubicy w "Ubu Rex" Krzysztofa Pendereckiego i rolę Olgi w "Eugeniuszu Onieginie" Piotra Czajkowskiego.

Anita Wasik (mtk.07) – Absolwentka malarstwa i grafiki ASP w Gdańsku, autorka projektu identyfikacji wizualnej Instytutu Kultury Miejskiej, Teatru Miniatura, Cennika Miejskiego dla Gdańska. Laureatka nagrody na 18 Colorado International Invitational Potser Exhibition w Fort Collins w USA za Plakat Festiwalu Monumental Art, który również zakwalifikował się do La Bienal del Cartel Bolivia BICeBe w La Paz.

Joanna Kuźma (mtk.08) - Studentka reżyserii dźwięku, piosenkarka, kompozytorka. W 2012 roku wydała autorską płytę Miserable Miaow. Koncertowała m.in. w Niemczech i Szwajcarii. Wcześniej występowała m.in. z gdańską grupą Folder.

Jacek Ryń (mtk.09) - Doktorant ASP w Gdańsku na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Laureat XVI Konkursu Polskiego Produktu Przyszłości za urządzenie do rehabilitacji nadgarstka Pictor w 2013 r. Prowadził warsztaty projektowania urządzeń rehabilitacyjnych, brał udział w wystawach we Frankfurcie, Gdynia Design Days i Łódź Design Festival.

Patryk Zimny (mtk.10) – Pisarz i poeta, laureat kilkudziesięciu konkursów poetyckich, uczestnik projektu WOZU POESIE? w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Literaturwerkstatt w Berlinie. Publikował w m. in.  w antologii wierszy „Węzły, sukienki, żagle. Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna”. W 2012 roku wydał indywidualny tom wierszy „Przejście”.

Katarzyna Dałek (mtk.11) – aktorka Teatry Wybrzeże w Gdańsku, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, odtwórczyni roli Abigail w spektaklu "Czarownice z Salem" reż. Adama Nalepy w 2013. Laureatka Nagrody Aktorskiej na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 2012 r. za rolę tytułową w "Arabeli".

Koszt sms-a to 1,23 z VAT.

Alicja Kołbuc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież