Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dla kogo Nagrody Miasta Gdańska w dziedzinie Kultury?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
wtorek, 05 listopada 2013 19:37

W piątek 22 listopada już po raz 14 zostaną wręczone Nagrody Miasta Gdańska w dziedzinie Kultury. Nominowanych jest jest 11 młodych twórców i animatorów kultury.Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawane są od 2000 roku. Warunkiem otrzymania tego wyróżnienia są osiągnięcia artystyczne i młody wiek – kandydat nie może przekroczyć 35. roku życia. Do plebiscytu można zgłaszać osoby udzielające się artystycznie w najróżniejszych dziedzinach sztuki, od muzyki po taniec czy plastykę. Do tej pory nagrodę utrzymało 90 osób.

W tym roku nagrodę w postaci statuetki autorstwa Tomasza Radziewicza (laureata z 2001 r.), dyplomu i kwoty pieniężnej wysokości 7 tys. zł wręczy Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz w Klubie Żak. Trzech laureatów wyłoni Kapituła składająca się z przedstawicieli władz miejskich i szkół artystycznych. Czwartego laureata wyłoni plebiscyt sms-owy organizowany przez Gazetę Wyborczą. Głosować można do 18 listopada wysyłając sms pod numer 71466, w treści wpisując kod swojego faworyta.

Nominowanymi są:

Elżbieta Benkowska (mtk.01) – Absolwentka Szkoły Filmowej w Gdyni. Jej film pt. "Olena" został zgłoszony do Festiwalu w Cannes w 2013 r.

Amelia Forrest (mtk.02) – Tancerka Opery Bałtyckiej, do której dostała się jako jedna z najlepszych spośród 250 tancerzy z całego świata. Występuje w głównych rolach w spektaklach Izadory Weiss.

Anna Kalwajtys (mtk.03) – Zajmująca się performance i video-performance uczestniczka Międzynarodowych Festiwalach Performance w Wenecji, Gothenburgu, i Sete. Tworzy również w obszarze obiektu-instalacji.

Julia Kurek (mtk.04) – Absolwentka rzeźby zajmująca się realizacjami video i prowadząca warsztaty video z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Projekt, w ramach którego prowadziła warsztaty, otrzymał wyróżnienie Narodowego Centrum Kultury jako jednego z najlepszych w Polsce.

Marcin Malinowski (mtk.05) – Klarnecista i kompozytor. Wraz z zespołem Meadow Quartet i Tomas Dobrowolskis zdobył II Nagrodę na XVI Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja 2013.

Karolina Sikora (mtk.06) – Mezosopranistka nominowana za wybitne kreacje operowe - m.in. rolę Darabelli w "Cosi fan tutte" Mozarta, rolę Ubicy w "Ubu Rex" Krzysztofa Pendereckiego i rolę Olgi w "Eugeniuszu Onieginie" Piotra Czajkowskiego.

Anita Wasik (mtk.07) – Absolwentka malarstwa i grafiki ASP w Gdańsku, autorka projektu identyfikacji wizualnej Instytutu Kultury Miejskiej, Teatru Miniatura, Cennika Miejskiego dla Gdańska. Laureatka nagrody na 18 Colorado International Invitational Potser Exhibition w Fort Collins w USA za Plakat Festiwalu Monumental Art, który również zakwalifikował się do La Bienal del Cartel Bolivia BICeBe w La Paz.

Joanna Kuźma (mtk.08) - Studentka reżyserii dźwięku, piosenkarka, kompozytorka. W 2012 roku wydała autorską płytę Miserable Miaow. Koncertowała m.in. w Niemczech i Szwajcarii. Wcześniej występowała m.in. z gdańską grupą Folder.

Jacek Ryń (mtk.09) - Doktorant ASP w Gdańsku na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa. Laureat XVI Konkursu Polskiego Produktu Przyszłości za urządzenie do rehabilitacji nadgarstka Pictor w 2013 r. Prowadził warsztaty projektowania urządzeń rehabilitacyjnych, brał udział w wystawach we Frankfurcie, Gdynia Design Days i Łódź Design Festival.

Patryk Zimny (mtk.10) – Pisarz i poeta, laureat kilkudziesięciu konkursów poetyckich, uczestnik projektu WOZU POESIE? w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Literaturwerkstatt w Berlinie. Publikował w m. in.  w antologii wierszy „Węzły, sukienki, żagle. Nowa poezja, ojczyzna i dziewczyna”. W 2012 roku wydał indywidualny tom wierszy „Przejście”.

Katarzyna Dałek (mtk.11) – aktorka Teatry Wybrzeże w Gdańsku, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, odtwórczyni roli Abigail w spektaklu "Czarownice z Salem" reż. Adama Nalepy w 2013. Laureatka Nagrody Aktorskiej na Kaliskich Spotkaniach Teatralnych w 2012 r. za rolę tytułową w "Arabeli".

Koszt sms-a to 1,23 z VAT.

Alicja Kołbuc

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież