Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Co stanie się z gdańskim sądem?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 25 stycznia 2012 14:17

Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Gdańsku doprowadziło do mozolnych negocjacji między jednym z inwestorów, a Ministerstwem Sprawiedliwości. Ich przedmiotem jest nowy kompleks obiektów budowanych dla wymiaru sprawiedliwości przez Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski”. Na razie bowiem właściciele budynków gdańskich sądów, posadowionych przy ul. 3 Maja, jest pomorski przedsiębiorca budowlany Bogdan Górski i jego Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski” w myśl zasady – czyj grunt tego budynek. Czy MS kupi kompleks budynków? Czy będzie mogło je dalej wynajmować? Roboczą nazwą Centrum Sprawiedliwości określa się kompleks budynków prokuratury i sądów mających mieć lokalizację przy ul. 3 Maja w Gdańsku w sąsiedztwie dworca PKS i Powiatowego Urzędu Pracy. Do nowych obiektów mają się też wprowadzić prokuratury Apelacyjna i Okręgowa.
Na razie co do oferty przedstawionej Ministerstwu Sprawiedliwości nie wypowiada się Bogdan Górski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Górski” Sp. z o.o. To jego przedsiębiorstwo budowlane jest właścicielem gruntu, na którym wybudował budynki sądowe. Ministerstwo potwierdza jedynie, że trwają negocjacje miedzy Ministerstwem Sprawiedliwości, a pomorskim developerem.


- Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wykupić grunt, na którym posadowione są budynki sądów w Gdańsku. Trwają negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia z inwestorem – poinformowała nas Patrycja Loose, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości.


O przebiegu negocjacji zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

- Jeżeli chodzi o budynki przy ul. 3 Maja inwestorem było PB Górski. Obecnie w tych budynkach pracują dwa wydziały Sądu Okręgowego i część wydziałów Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe. Sąd nie był inwestorem ani nie jest właścicielem tych budynków. Są one obecnie wynajmowane. W porozumieniu z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku i Dyrektorem Sądu Okręgowego w Gdańsku pragnę poinformować, że toczą się zaawansowane rozmowy pomiędzy Sądem Okręgowym w Gdańsku i inwestorem, przy udziale Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, dotyczące nieruchomości przy ul. 3 Maja 9 w Gdańsku i jej pozyskania dla wymiaru sprawiedliwości – poinformował portal wybrzeze24.pl sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Pytaliśmy na jakich warunkach Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Gdańsku dzierżawią pomieszczenia od PB Górski,  jakie są stawki czynszu dzierżawnego i kiedy kończy się umowa dzierżawy na parcele przy ul. 3 Maja oraz czy w przypadku przedłużania się procedury negocjacyjnej umowa dzierżawy będzie kontynuowana? Według nieoficjalnych informacji, umowa w dotychczasowym kształcie kończy się w styczniu - co więc stanie się z gdańskim sądem od lutego?
- Zagadnienia, o które pan pyta należą do elementów negocjacji. Dalsze informacje będą mogły być przekazane niezwłocznie po zakończeniu rozmów – stwierdził sędzia Adamski.
ASG   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież