Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ... Wiosna w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Wstyd gdańskich włodarzy - tajne płace » Aktualne zarobki gdańskich urzędników są pilnie strzeżoną tajemnicą. Od dwóch miesięcy rzecznik urzę...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
niedziela, 15 maja 2022 16:04
20 szkół z Pomorza walczy o puchar Drużyny Energii
Rekrutacja do Drużyny Energii zakończyła się imponującym
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Co stanie się z gdańskim sądem?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 25 stycznia 2012 14:17

Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Gdańsku doprowadziło do mozolnych negocjacji między jednym z inwestorów, a Ministerstwem Sprawiedliwości. Ich przedmiotem jest nowy kompleks obiektów budowanych dla wymiaru sprawiedliwości przez Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski”. Na razie bowiem właściciele budynków gdańskich sądów, posadowionych przy ul. 3 Maja, jest pomorski przedsiębiorca budowlany Bogdan Górski i jego Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski” w myśl zasady – czyj grunt tego budynek. Czy MS kupi kompleks budynków? Czy będzie mogło je dalej wynajmować? Roboczą nazwą Centrum Sprawiedliwości określa się kompleks budynków prokuratury i sądów mających mieć lokalizację przy ul. 3 Maja w Gdańsku w sąsiedztwie dworca PKS i Powiatowego Urzędu Pracy. Do nowych obiektów mają się też wprowadzić prokuratury Apelacyjna i Okręgowa.
Na razie co do oferty przedstawionej Ministerstwu Sprawiedliwości nie wypowiada się Bogdan Górski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Górski” Sp. z o.o. To jego przedsiębiorstwo budowlane jest właścicielem gruntu, na którym wybudował budynki sądowe. Ministerstwo potwierdza jedynie, że trwają negocjacje miedzy Ministerstwem Sprawiedliwości, a pomorskim developerem.


- Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wykupić grunt, na którym posadowione są budynki sądów w Gdańsku. Trwają negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia z inwestorem – poinformowała nas Patrycja Loose, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości.


O przebiegu negocjacji zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

- Jeżeli chodzi o budynki przy ul. 3 Maja inwestorem było PB Górski. Obecnie w tych budynkach pracują dwa wydziały Sądu Okręgowego i część wydziałów Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe. Sąd nie był inwestorem ani nie jest właścicielem tych budynków. Są one obecnie wynajmowane. W porozumieniu z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku i Dyrektorem Sądu Okręgowego w Gdańsku pragnę poinformować, że toczą się zaawansowane rozmowy pomiędzy Sądem Okręgowym w Gdańsku i inwestorem, przy udziale Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, dotyczące nieruchomości przy ul. 3 Maja 9 w Gdańsku i jej pozyskania dla wymiaru sprawiedliwości – poinformował portal wybrzeze24.pl sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Pytaliśmy na jakich warunkach Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Gdańsku dzierżawią pomieszczenia od PB Górski,  jakie są stawki czynszu dzierżawnego i kiedy kończy się umowa dzierżawy na parcele przy ul. 3 Maja oraz czy w przypadku przedłużania się procedury negocjacyjnej umowa dzierżawy będzie kontynuowana? Według nieoficjalnych informacji, umowa w dotychczasowym kształcie kończy się w styczniu - co więc stanie się z gdańskim sądem od lutego?
- Zagadnienia, o które pan pyta należą do elementów negocjacji. Dalsze informacje będą mogły być przekazane niezwłocznie po zakończeniu rozmów – stwierdził sędzia Adamski.
ASG   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież