Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Co stanie się z gdańskim sądem?

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
środa, 25 stycznia 2012 14:17

Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Gdańsku doprowadziło do mozolnych negocjacji między jednym z inwestorów, a Ministerstwem Sprawiedliwości. Ich przedmiotem jest nowy kompleks obiektów budowanych dla wymiaru sprawiedliwości przez Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski”. Na razie bowiem właściciele budynków gdańskich sądów, posadowionych przy ul. 3 Maja, jest pomorski przedsiębiorca budowlany Bogdan Górski i jego Przedsiębiorstwo Budowlane „Górski” w myśl zasady – czyj grunt tego budynek. Czy MS kupi kompleks budynków? Czy będzie mogło je dalej wynajmować? Roboczą nazwą Centrum Sprawiedliwości określa się kompleks budynków prokuratury i sądów mających mieć lokalizację przy ul. 3 Maja w Gdańsku w sąsiedztwie dworca PKS i Powiatowego Urzędu Pracy. Do nowych obiektów mają się też wprowadzić prokuratury Apelacyjna i Okręgowa.
Na razie co do oferty przedstawionej Ministerstwu Sprawiedliwości nie wypowiada się Bogdan Górski, prezes Przedsiębiorstwa Budowlanego „Górski” Sp. z o.o. To jego przedsiębiorstwo budowlane jest właścicielem gruntu, na którym wybudował budynki sądowe. Ministerstwo potwierdza jedynie, że trwają negocjacje miedzy Ministerstwem Sprawiedliwości, a pomorskim developerem.


- Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza wykupić grunt, na którym posadowione są budynki sądów w Gdańsku. Trwają negocjacje, które mają doprowadzić do porozumienia z inwestorem – poinformowała nas Patrycja Loose, rzeczniczka prasowa Ministerstwa Sprawiedliwości.


O przebiegu negocjacji zapytaliśmy rzecznika Sądu Okręgowego w Gdańsku. 

- Jeżeli chodzi o budynki przy ul. 3 Maja inwestorem było PB Górski. Obecnie w tych budynkach pracują dwa wydziały Sądu Okręgowego i część wydziałów Sądu Rejonowego Gdańsk – Południe. Sąd nie był inwestorem ani nie jest właścicielem tych budynków. Są one obecnie wynajmowane. W porozumieniu z Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku i Dyrektorem Sądu Okręgowego w Gdańsku pragnę poinformować, że toczą się zaawansowane rozmowy pomiędzy Sądem Okręgowym w Gdańsku i inwestorem, przy udziale Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, dotyczące nieruchomości przy ul. 3 Maja 9 w Gdańsku i jej pozyskania dla wymiaru sprawiedliwości – poinformował portal wybrzeze24.pl sędzia Tomasz Adamski, rzecznik Sądu Okręgowego w Gdańsku.


Pytaliśmy na jakich warunkach Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Gdańsku dzierżawią pomieszczenia od PB Górski,  jakie są stawki czynszu dzierżawnego i kiedy kończy się umowa dzierżawy na parcele przy ul. 3 Maja oraz czy w przypadku przedłużania się procedury negocjacyjnej umowa dzierżawy będzie kontynuowana? Według nieoficjalnych informacji, umowa w dotychczasowym kształcie kończy się w styczniu - co więc stanie się z gdańskim sądem od lutego?
- Zagadnienia, o które pan pyta należą do elementów negocjacji. Dalsze informacje będą mogły być przekazane niezwłocznie po zakończeniu rozmów – stwierdził sędzia Adamski.
ASG   

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież