Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gęba gdańskiej władzy - parkingowe zdzierstwo PO

Ocena użytkowników: / 34
SłabyŚwietny 
niedziela, 21 czerwca 2020 19:21

Miejska grabież na parkingach. Nawet właściciel Olivia Business Centre obniżył od maja znacząco stawki pod biurowcami. Radni PO przegłosowali drastyczną podwyżkę opłat za parkowanie na ulicach - od poniedziałku do poniedziałku. W centrum Gdańska wprowadzili ceny europejskie. Spod rygorów taryfikatora bezczelnie wyłączyli własne parkingi - przy siedzibie rady i magistracie. To, według nowych stawek, roczny prezent od podatników wart 9 600 zł. - Zagłuszono nasz sprzeciw - mówi "Gazecie Gdańskiej" szef opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Koralewski.


11 radnych Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało w lutym przeciw komercjalizacji gdańskich ulic. Nowe stawki podatku poparli: Łukasz Bejm - użytkownik hyundaia i20 oraz kii rio, Kamila Błaszczyk - citroena c4, Wojciech Błaszkowski - forda focusa,Katarzyna Czerniewska,Beata Dunajewska - hondy civic, Piotr Dzik - dacii lodge i renault espace, Anna Golędzinowska, Michał Hajduk - użytkownik 1/3 skody octavii, Beata Jankowiak, Lech Wałęsa (d. Kaźmierczak) - bmw, Krystian Kłos, Andrzej Kowalczys - toyoty avensis i yarisa, Bogdan Oleszek - subaru, Jan Perucki, Agnieszka Owczarczak, Przemysław Ryś, Mateusz Skarbek - vw tourana, Cezary Śpiewak-Dowbór - chryslera 300 w 9/10, Andrzej Stelmasiewicz - bez auta w oświadczeniu ale dojeżdżający volvo, Teresa Wasilewska - peugeot partner, Karol Ważny - opel astra.


W sumie 14 radnych PO zafundowało sobie kosztem budżetu prawo do zaoszczędzenia ok. 135 tys. złotych. Z dobrodziejstwa uchwały przyjętej przez zorganizowana grupę polityczną o charakterze liberalnym skorzystają także faworyzowani przywilejem parkingowym wybrani przedstawiciele miejskiego aparatu władzy. Łącznie w dyspozycji prezydent Aleksandry Dulkiewicz i sekretarz Danuty Janczarek jest ok. 300 ekskluzywnych miejsc parkingowych. Każde warte, według stawek zapisanych w uchwale, co najmniej 800 złotych miesięcznie. Łącznie daje to stratę w budżecie, o którego stan tak troszczy się publicznie prezydent Gdańska, na kwotę od 2,5 do 3 mln złotych rocznie.

alt


Nowe uregulowania są neutralne dla portfeli magistrackiej klasy wyższej. Alan Aleksandrowicz - posiadacz hondy civic, Piotr Borawski - vw golfa varianta, Piotr Grzelak - skody fabii i citroena picasso oraz Piotr Kowalczuk - renault clio mogą przeznaczyć "800 plus" na cele socjalno-bytowe swoich rodzin. Oprócz samochodów służbowych z kierowcami, co demokracji gdańskiej przyprawia gębę inną niż oficjalnie "drogim gdańszczankom i drogim gdańszczanom" polecana do wierzenia - mają prawo do 12 m. kwadratowych gratisowej powierzchni postojowej opodal ul. Długiej.


Każdy inny obywatel nie należący do zorganizowanej grupy posiadającej aktualnie władzę nad Gdańskiem i portfelami gdańszczan może płacić w nowej śródmiejskiej strefie płatnego parkowania od godziny 9 do 23, od 5,50 zł za godzinę do 7 zł za niektóre z kolejnych. Pechowcy, którzy pracują w okolicy mają prawo dziennie zapłacić za 8 godzin ok. 50 złotych - co oznaczą 250 zł w tygodniu, 1050 zł w miesiącu. Władza PO była jednak miłosierna i wprowadziła abonament miesięczny - 800 złotych dla ukochanych gdańskich przedsiębiorców.

- Istotna dla naszego sprzeciwu wobec tego myta jest nie tylko wysokość podwyżek trudna do społecznej akceptacji, ale także kontekst czasu.Mamy poważne zagrożenie epidemiologiczne, mamy obostrzenia związane z ochronąÂ  przed koronawirusem, w tej sytuacji samochód staje się elementem prewencji zdrowotnej. Uważamy, że stosowanie uchwały powinno być zawieszone, podobnie jak niemal mechaniczne rozwijanie w Gdańsku stref płatnych - mówi "GG" wiceprzewodniczący rady Piotr Gierszewski z PiS.


Nowe stawki mogą ułatwić wprowadzenie jeszcze wyższych stawek w projektowanych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego parkingach kubaturowych. Treść tych porozumień zawartych przez władze Gdańska z prywatnymi inwestorami ukrywana jest przed "kochanymi gdańszczanami". Dziwna to sytuacja bo dotyczy substancji publicznej, z której władze Gdańska chcą wywłaszczyć stronę społeczną. Z różnych informacji wynika, że ceny w takich prywatnych obiektach mogą zaczynać się od 7 złotych za godzinę. Zwolennik tych rozwiązań, zastępca prezydenta miasta Alan Aleksandrowicz, mając dochód roczny na poziomie 444 tys zł i bezpłatne miejsce na parkingu urzędu, jakoś to z pewnością wytrzyma.


Tymczasem właściciel Olivia Business Centre, Maciej Grabski, wprowadził od maja na swoich parkingach znaczącą obniżkę opłat. Pierwsze 30 minut jest bezpłatne,a potem każda godzina kosztuje 2 złote. Stawia to Dulkiewicz i jej grupę polityczną w fatalnym świetle magistrackich krwiopijców.


Drakońskie stawki nie obejmą posiadaczy gruntów. Każdy metr działki opodatkowany jest rocznie kwotą 50 groszy. To oznacza, że zamożni gdańszczanie mając spłachetek ziemi, właśnie 12 metrów kw. udziału w gruncie wspólnoty, parkują rocznie za 6 złotych.


Miasto tak zaprojektowane musi być symbolem szczodrości. Szczodrości władzy dla władzy!

wysokość opłaty jednorazowej za postój pojazdu samochodowego o określonym numerze rejestracyjnym w wyznaczonym miejscu na drogach publicznych na terenie Miasta Gdańska w Strefach Parkowania Płatnego w sektorach; AMM, ASI, ADM, ASP, ANO, BSI, BAN, AWP, AWG, AWK, AWD, AWH, BOL, BPR, AJE i ABR
za pierwszą godzinę 3,90 zł
za drugą godzinę 4,60 zł
za trzecią godzinę 5,50 zł
za czwartą i następną godzinę 3,90 zł

wysokość opłaty jednorazowej za postój samochodu o określonym numerze rejestracyjnym w wyznaczonym miejscu na drogach publicznych na terenie Miasta Gdańska w Śródmiejskiej Strefie Parkowania Płatnego w sektorach FSM, FGM i FDO
za pierwszą godzinę 5,50 zł
za drugą godzinę 6,60 zł
za trzecią godzinę 7,90 zł
za czwartą i następną godzinę 5,50 zł


(gg,sts)

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież