Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent... Antoni Kamiński: Suweren zlekceważony » Z prof. dr. hab. Antonim Kamińskim, prezesem polskiego oddziału Transparency International (1999-200... Wiosna w Ogrodzie 2022 » Tysiące odwiedzających, kolejki samochodów aż do obwodnicy to najkrótsza i najlepsza ocena 19. edycj... Notes Michała Pruskiego » Nie był dziennikarzem.Uprawiał literaturę dziennikarską.Osobny gatunek dostępny nielicznym.Ozdabiał ...
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
czwartek, 19 maja 2022 19:48
Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa
Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
niedziela, 22 maja 2022 17:49
Zdunek Wybrzeże przywróciło sobie nadzieję
Uff! Nareszcie! Takie reakcje najczęściej można było usłyszeć
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdynia E(x)plory Week – święto nauki

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 30 września 2016 22:14

altNajzdolniejsi młodzi naukowcy i innowatorzy sportu będą gośćmi Gdynia E(x)plory Week, który odbędzie się w dniach 5-8 października 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Finał Konkursu Naukowego, Kongres „Innowacje w Sporcie” oraz Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory z licznymi pokazami i warsztatami to bezpłatne wydarzenia, potrzebna jest jedynie wcześniejsza rejestracja.Gdynia E(x)plory Week (GEW) jest finałowym wydarzeniem Programu E(x)plory, które od 5 lat organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii. Jego współorganizatorami już po raz kolejny są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia.  


alt


Gdynia E(x)plory Week 2016 to czterodniowe święto nauki i innowacji z bogatym programem warsztatów, pokazów naukowych oraz dyskusji panelowych kierowanych do pasjonatów nauki i sportu. W jego ramach odbędą się:

altKrajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory (5-7 października)
Finał największego w Polsce konkursu naukowego dla młodzieży w wieku 13-20 lat, w trakcie którego 52 młodych naukowców zaprezentuje 32 innowacyjne projekty badawcze. Laureatów konkursu wybierze jury złożone z autorytetów reprezentujących uznane instytucje naukowe oraz innowacyjne firmy. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10, 7 i 5 tysięcy złotych, nagrody specjalne w postaci wyjazdów na konkursy międzynarodowe w USA, Holandii, Rumunii i Brazylii oraz możliwość uzyskania wsparcia mentorskiego w dalszym rozwoju projektów.


Od 2012 roku w Konkursie Naukowym E(x)plory wzięło udział 800 młodych naukowców z 682 projektami. 57 laureatów reprezentowało Polskę na międzynarodowych konkursach naukowych. Dzięki E(x)plory aż 72 projekty uzyskały wsparcie w dalszej realizacji poprzez programy stażowe i mentorskie. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko 200 projektów, z których 120 zakwalifikowano do etapów regionalnych, a najlepsze 32 – do ogólnopolskiego finału.


Projekty konkursowe będą dostępne dla zwiedzających w piątek 7 października. Laureatów Konkursu poznamy tego samego dnia podczas uroczystej gali finałowej.


W tym roku finałowi Konkursu Naukowego E(x)plory po raz pierwszy towarzyszy internetowy plebiscyt Innowator Jutra. Jego celem jest wyłonienie najciekawszej osobowości naukowej młodego pokolenia. Nagrodą dla zwycięzcy Plebiscytu będzie udział w konferencji Poland 2.0 Summit na Imperial College w Londynie. Głosowanie na stronie www.InnowatorJutra.pl wciąż trwa.

altIV Kongres E(x)plory „Innowacje w Sporcie” (5-6 października)
Kongres E(x)plory łączy młodych innowatorów, dojrzałe startupy oraz inwestorów i biznes. Liv Sansoz, alpinistka, narciarka, paralotniarka ze Szwajcarii otworzy go opowieścią o realizowaniu marzeń i zdobywaniu, tylko pozornie nieosiągalnych, szczytów. Liczne panele będą okazją do spotkań z doświadczonymi sportowcami i działaczami sportowymi (Czesław Lang, Michał Listkiewicz), przedstawicielami organizacji non-profit (Fundacja Poland Business Run, Fundacja Sportu Pozytywnego), firm rozwijających i produkujących akcesoria sportowe (Asante Bamboo Bikes, Cosinuss, Fellow, Notch, Stringbike), tworzących sprzęt dla osób niepełnosprawnych pragnących aktywnie żyć (Ottobock), organizacji wspomagających rozwój innowacyjnego sportu (Global Sports Innovation Center, Sportmind) oraz wspierających startupy (Node5., Startup Hub Poland, Startup Yard). Przedstawiciel firmy LYO Food opowie o roli, jaką mają innowacje technologiczne w przetwarzaniu żywności w rozwoju sportów ekstremalnych. Uczestnicy jego panelu będą mieli okazję sprawdzić, jak smakuje liofilizowane jedzenie przeznaczone np. dla alpinistów.

Szczegółowy program Kongresu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod adresem: www.kongres.explory.pl

altFestiwal Naukowy E(x)plory „Nauka i Sport” (5-8 października)
Festiwal Naukowy E(x)plory „Nauka i Sport” to otwarte wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w wykładach, warsztatach i panelach. Wśród atrakcji między innymi: przygoda z Hologramem 3D prowadzona przez SmartLab, symulator lotów prezentowany przez SIMLE, wykład oraz trening praktyczny z Mateuszem Jasińskim – trenerbiegania.pl, spotkanie naukowo-sportowe z Sylwią Gruchałą i symulator dachowania prezentowany przez Program Mistrzowie w Pasach.


alt


Udział w Festiwalu jest bezpłatny, na wybrane atrakcje należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: warsztaty@explory.pl.

Szczegóły: http://www.explory.pl/wydarzenia/2016/festiwal-nauki-i-technologii-explory-nauka-i-sport,14

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież