Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańskie święto tatuażu

Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
piątek, 24 lipca 2015 13:15

Już po raz siódmy odbędzie się Gdańsk Tattoo Konwent. W weekend, w nowym miejscu – CSG zastąpiło Amber Expo, będzie można zobaczyć najlepsze tatuaże świata, niecodzienne performance'y oraz posłuchać świetnej muzyki.Będzie to najbardziej rozbudowana edycja festiwalu od jego początku. Wiadomo, tatuaże to nie wszystko, organizatorzy chcieli dać uczestnikom jak najwięcej możliwości zapełnienia czasu, który mają spędzić na terenie imprezy.


Jednak zanim o części artystycznej, wypada powiedzieć kilka słów o konwencie, jak i o tatuażu w ogóle. Bardzo dobrze się dzieje, że tatuaże zrywają z siebie kajdany stereotypu. Kiedyś – oprócz znaczenia rytualnego w niektórych częściach świata – nosili je więźniowie i marynarze. Później zaczęli zdobić nimi swoje ciała przedstawiciele różnych subkultur. Dziś natomiast tatuaż już na dobre przekroczył próg codzienności i stał się przede wszystkim ozdobą. Nierzadko na ciałach powstają dzieła sztuki. Już coraz rzadziej za „dziarą” stoi ideologia. Częściej jest to przypomnienie lub hołd. A czasem po prostu kaprys. Coraz częściej na tatuaże patrzy się dziś z podziwem niż z pogardą.


Musiało to jednak trochę potrwać. U nas scena tatuażu rozwinęła się dopiero jakieś piętnaście lat temu. Stąd też i zupełnie inna liczba odwiedzających konwenty. U nas jest to impreza na góra pięć tysięcy osób. Na zachodzie na kilkadziesiąt tysięcy. Jednak z dumą możemy patrzeć na polską serię konwentów, gdyż są najszybciej rozwijającą się tego typu imprezę w tej części Europy.


altPo zeszłorocznej edycji pisałem, że była bardzo udana, jednak jej formułą zaczęła się wyczerpywać i organizatorzy zmuszeni są poszukać powiewu świeżości. Stąd też w tym roku jest jedna, najbardziej wyraźna zmiana, czyli miejsce konwentu. Już nie stoczniowe CSG, a nowoczesne Amber Expo. Owszem, CSG dawało świetny klimat, jednak Amber Expo zapewnia większą przestrzeń i uprofesjonalnia całe wydarzenie. – Szukając możliwości rozwoju podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji konwencji, która do tej pory odbywała się w Centrum Stocznia Gdańsk. Myślę, że dzięki temu Tattoo Konwent zyska nową świeżość i energię – mówi Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent.


Polska branża tatuatorska szybko się rozwija, dlatego zainteresowanie udziałem w Tattoo Konwencie wzrasta również wśród samych tatuażystów. Dzięki temu widownia zobaczy jeszcze więcej wysokiej jakości prac artystów reprezentujących różne style. Swoją obecność potwierdziła już silna reprezentacja Trójmiasta, a także najlepsi artyści z całej Polski. Jednak czas spędzony na Tattoo Konwencie to nie tylko oglądanie tatuatorów przy pracy. Szczególnie interesująco zapowiada się scena artystyczna. Pokazy suspension (czyli podwieszania) i burleski w wykonaniu Miss Crash, podniebny taniec Marlene Kiepke i pokazy mody Diany Błażków i Aniki Stanclik to atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie.
Na scenie muzycznej pojawi się topowy polski raper Kękę, obchodzący 30-lecie działalności zespół The Analogs, a także gdański skład hip-hopowy Kontrabanda oraz Nagrobki – również z Gdańska. Swoją obecność potwierdzili didżeje PZG, Dubsknit i Chokesick, którzy zapewnią rozrywkę wypoczywającym na miejskiej plaży zaaranżowanej przed budynkiem Amber Expo. Tradycyjnie odbędą się także wyjątkowe wystawy prac plastycznych. Jeśli ktoś zgłodnieje, także nie będzie kłopoty z zaspokojeniem tej potrzeby – przy imprezie będzie stacjonować wiele foodtrucków.
Na wydarzeniu pojawią się fani tatuażu z całego kraju. Część z nich przemierza wiele kilometrów, aby nie przegapić żadnego wydarzenia z cyklu Tattoo Konwent.


Bilety cały czas są dostępne. Koszt jednodniowej wejściówki wynosi obecnie 30 zł, a za dwudniową trzeba zapłacić 40 zł. Bilety oraz więcej informacji dotyczących wydarzenia można znaleźć na stronie gdansk.tattookonwent.pl.

Patryk Gochniewski
fot. Maciej Sitarz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież