Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk w podróży - z urzędu w świat

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 04 maja 2022 18:07

Ponad 40 tys. zł zadysponowała A. Dulkiewicz na wyjazdy zagraniczne personelu urzędu w maju. Mimo publicznych utyskiwań na budżetową biedę funkcjonariusze gdańskiego samorządu aktywnie popracują w zagranicznych delegacjach opłacanych z miejskiej kasy.


Najbliższe tygodnie zapowiadają się atrakcyjnie dla prezydenckiego otoczenia. Aleksandra Dulkiewicz wybiera się za 1000 zł do Bremy, a następnie do Neuss na 42 Dni Hansy, co Gdańsk będzie kosztować dodatkowo 2914 złotych. Będą jej tam towarzyszyć Maciej Buczkowski, Marek Bonisławski i Michał Wlazło -każdy za 2900 złotych oraz Piotr Borawski za jedyne 1380 zł, który za 3070 zł zaliczy też Stuttgart. Wsparcie organizacyjne zapewnią trzy urzędniczki miejskie: Iwona Brudkiewicz, Dorota Wojciechowska i Jolanta Murawska - 1500 zł każda. Do Neuss wybierze się też radny koalicji władzy Mateusz Skarbek za 2380 zł. Wszyscy będą mieli okazję do wzięcia udziału w forum o kosmopolityzacji Europy, którego gościem będzie polityk SPD, b. premier Dolnej Saksonii, minister gospodarki i spraw zagranicznych, Sigmar Gabriel, jeden z orędowników Nord Stream II. Będąc obecnie przewodniczącym rady nadzorczej koncernu Thyssen Krupp udzieli odpowiedzi na pytanie "Quo vadis, Europo?". Może się zdarzyć, że obok słuchaczy z hanseatyckiego Gdańska będą delegaci z hanseatyckiego Pskowa w Rosji. Burmistrz Neuss Reiner Breuer zawiesił co prawda oficjalne kontakty z partnerami z Rosji, ale podkreślił, że nie zawiesza to przyjacielskich relacji miejskich nawiązanych w 1990 roku. Z innych wypadów poza rogatki gminne, odnotować wypada kolejny wojaż do Brukseli. Za łącznie 8 800 złotych polecą tam Maciej Buczkowski i Michał Wlazło. Z kolei Florencję - z pomocą Better Business Event - za 4400 zł odwiedzi Piotr Grzelak, z którego oświadczenia majątkowego widać, że jego najlepszy "biznes" to darowizna rodzinna. Legitymujący się najdroższą tegoroczną delegacją - 14 900 zł!!! - architekt miejski Piotr Lorens w maju planuje podróż tylko za 2 tys. złotych. Na podobnym poziomie kształtują się koszty politycznej wyprawy radnego z opozycji Przemysława Malaka do Warny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież