Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk w podróży - z urzędu w świat

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 04 maja 2022 18:07

Ponad 40 tys. zł zadysponowała A. Dulkiewicz na wyjazdy zagraniczne personelu urzędu w maju. Mimo publicznych utyskiwań na budżetową biedę funkcjonariusze gdańskiego samorządu aktywnie popracują w zagranicznych delegacjach opłacanych z miejskiej kasy.


Najbliższe tygodnie zapowiadają się atrakcyjnie dla prezydenckiego otoczenia. Aleksandra Dulkiewicz wybiera się za 1000 zł do Bremy, a następnie do Neuss na 42 Dni Hansy, co Gdańsk będzie kosztować dodatkowo 2914 złotych. Będą jej tam towarzyszyć Maciej Buczkowski, Marek Bonisławski i Michał Wlazło -każdy za 2900 złotych oraz Piotr Borawski za jedyne 1380 zł, który za 3070 zł zaliczy też Stuttgart. Wsparcie organizacyjne zapewnią trzy urzędniczki miejskie: Iwona Brudkiewicz, Dorota Wojciechowska i Jolanta Murawska - 1500 zł każda. Do Neuss wybierze się też radny koalicji władzy Mateusz Skarbek za 2380 zł. Wszyscy będą mieli okazję do wzięcia udziału w forum o kosmopolityzacji Europy, którego gościem będzie polityk SPD, b. premier Dolnej Saksonii, minister gospodarki i spraw zagranicznych, Sigmar Gabriel, jeden z orędowników Nord Stream II. Będąc obecnie przewodniczącym rady nadzorczej koncernu Thyssen Krupp udzieli odpowiedzi na pytanie "Quo vadis, Europo?". Może się zdarzyć, że obok słuchaczy z hanseatyckiego Gdańska będą delegaci z hanseatyckiego Pskowa w Rosji. Burmistrz Neuss Reiner Breuer zawiesił co prawda oficjalne kontakty z partnerami z Rosji, ale podkreślił, że nie zawiesza to przyjacielskich relacji miejskich nawiązanych w 1990 roku. Z innych wypadów poza rogatki gminne, odnotować wypada kolejny wojaż do Brukseli. Za łącznie 8 800 złotych polecą tam Maciej Buczkowski i Michał Wlazło. Z kolei Florencję - z pomocą Better Business Event - za 4400 zł odwiedzi Piotr Grzelak, z którego oświadczenia majątkowego widać, że jego najlepszy "biznes" to darowizna rodzinna. Legitymujący się najdroższą tegoroczną delegacją - 14 900 zł!!! - architekt miejski Piotr Lorens w maju planuje podróż tylko za 2 tys. złotych. Na podobnym poziomie kształtują się koszty politycznej wyprawy radnego z opozycji Przemysława Malaka do Warny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież