Andrzej Jaworski: Nowe otwarcie by zjednać wyborców dla państwa solida... » Z Andrzejem Jaworskim, pełnomocnikiem PiS w okręgu gdyńskim, radnym Gdańska (1998–02), kandydatem na... Inwalidzi zostają! Na razie... » Od dwóch miesięcy toczy się spór między dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności Basilem Kerski... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
wtorek, 05 lipca 2022 10:24
Janusz Kupcewicz - legenda Arki Gdynia nie żyje
Pamiętam rok 1988, czerwiec, pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk w podróży - z urzędu w świat

Ocena użytkowników: / 20
SłabyŚwietny 
środa, 04 maja 2022 18:07

Ponad 40 tys. zł zadysponowała A. Dulkiewicz na wyjazdy zagraniczne personelu urzędu w maju. Mimo publicznych utyskiwań na budżetową biedę funkcjonariusze gdańskiego samorządu aktywnie popracują w zagranicznych delegacjach opłacanych z miejskiej kasy.


Najbliższe tygodnie zapowiadają się atrakcyjnie dla prezydenckiego otoczenia. Aleksandra Dulkiewicz wybiera się za 1000 zł do Bremy, a następnie do Neuss na 42 Dni Hansy, co Gdańsk będzie kosztować dodatkowo 2914 złotych. Będą jej tam towarzyszyć Maciej Buczkowski, Marek Bonisławski i Michał Wlazło -każdy za 2900 złotych oraz Piotr Borawski za jedyne 1380 zł, który za 3070 zł zaliczy też Stuttgart. Wsparcie organizacyjne zapewnią trzy urzędniczki miejskie: Iwona Brudkiewicz, Dorota Wojciechowska i Jolanta Murawska - 1500 zł każda. Do Neuss wybierze się też radny koalicji władzy Mateusz Skarbek za 2380 zł. Wszyscy będą mieli okazję do wzięcia udziału w forum o kosmopolityzacji Europy, którego gościem będzie polityk SPD, b. premier Dolnej Saksonii, minister gospodarki i spraw zagranicznych, Sigmar Gabriel, jeden z orędowników Nord Stream II. Będąc obecnie przewodniczącym rady nadzorczej koncernu Thyssen Krupp udzieli odpowiedzi na pytanie "Quo vadis, Europo?". Może się zdarzyć, że obok słuchaczy z hanseatyckiego Gdańska będą delegaci z hanseatyckiego Pskowa w Rosji. Burmistrz Neuss Reiner Breuer zawiesił co prawda oficjalne kontakty z partnerami z Rosji, ale podkreślił, że nie zawiesza to przyjacielskich relacji miejskich nawiązanych w 1990 roku. Z innych wypadów poza rogatki gminne, odnotować wypada kolejny wojaż do Brukseli. Za łącznie 8 800 złotych polecą tam Maciej Buczkowski i Michał Wlazło. Z kolei Florencję - z pomocą Better Business Event - za 4400 zł odwiedzi Piotr Grzelak, z którego oświadczenia majątkowego widać, że jego najlepszy "biznes" to darowizna rodzinna. Legitymujący się najdroższą tegoroczną delegacją - 14 900 zł!!! - architekt miejski Piotr Lorens w maju planuje podróż tylko za 2 tys. złotych. Na podobnym poziomie kształtują się koszty politycznej wyprawy radnego z opozycji Przemysława Malaka do Warny.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież