Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
sobota, 30 maja 2020 08:03

Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 tys. zł (plus VAT). Władze Krakowa w okresie pandemii obniżyły klubowi czynsz do 33 tys. zł (VAT). Przedpoprzedni prezes spółki Arena Operator Gdańsk zarządzającej stadionem miał sezony w których zarabiał ponad 280 tys. zł.


Prezydent Gdańska wokół prawi frazesy o opresji rządu wobec samorządów, ale podległe jej instytucje mają nielichy problem z podejmowaniem decyzji na rzecz różnych podmiotów uwzględniające nowe okoliczności wynikające z zagrożenia koronawirusem. Tymczasem w Krakowie władze Wisły Kraków zawarły aneks do umowy z instytucją komunalną zarządzającą stadionem i na czas pandemii piłkarzom obniżono czynsz ze 100 tys. zł (plus VAT) do 33 tys. zł (plus VAT) za jeden mecz. Choć wcześniej prezydent Majchrowski wobec klubu był bardzo wymagający...

alt


Gdański operator stadionu, spółka Arena Operator, należąca w części do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, a w części do Areny Gdańsk, nie miał zamiaru odnieść się do nowej sytuacji. Lechia za mecz derbowy ma zapłacić 130 tys. zł (plus VAT), bo, jak się wydaje, spółka eksploatująca stadion też ma w okresie epidemii kłopot z przychodami z jego eksploatacji. Ponadto, jak się dowiaduje "Gazeta Gdańska" nowy prezes spółki Łukasz Wysocki - zastąpił Tomasza Niskiego, który zmienił Tomasza Kowalskiego, który zamienił Borysa Hymczaka - uważa, że Lechia otrzymuje środki z umowy reklamowej z miastem, które uwzględniają komercyjną eksploatację stadionu.


Tyle, że jak ustaliła "GG" administracja Dulkiewicz nie przelewa środków z tej umowy na konto klubu. To zresztą nie pierwszy taki przypadek. Po zdobyciu Pucharu Polski prezydent Gdańska wręczyła jeszcze na stadionie czek na milion złotych, a potem klub przez wiele miesięcy czekał ne realizację tej piarowskiej kokieterii.


Radę nadzorczą spółki Arena Operator Gdańsk tworzą Włodzimierz Bartosiewicz(dyrekcja rozbudowy miasta, dochód raportowany ok. 300 tys zł), Elżbieta Machalińska Litwin i od niedawna Ryszard Trykosko, obecnie wiceprezes NDI, jeden z najdroższych menedżerów w gdańskiej strefy komunalnej w minionych latach. Jeden z poprzednich prezesów w sprawozdaniu za 2014 rok wykazał dochód na poziomie 280 tys. zł.


"Kochani Lechiści" aktualnie nie są prezydent Dulkiewicz potrzebni, najbliższe wybory za ponad 3 lata.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież