Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gdańsk drenuje Lechię, a Wisła Kraków...

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
sobota, 30 maja 2020 08:03

Lechia Gdańska mimo braku widzów na stadionie ma zapłacić za jego wynajem na mecz z Arką Gdynia 130 tys. zł (plus VAT). Władze Krakowa w okresie pandemii obniżyły klubowi czynsz do 33 tys. zł (VAT). Przedpoprzedni prezes spółki Arena Operator Gdańsk zarządzającej stadionem miał sezony w których zarabiał ponad 280 tys. zł.


Prezydent Gdańska wokół prawi frazesy o opresji rządu wobec samorządów, ale podległe jej instytucje mają nielichy problem z podejmowaniem decyzji na rzecz różnych podmiotów uwzględniające nowe okoliczności wynikające z zagrożenia koronawirusem. Tymczasem w Krakowie władze Wisły Kraków zawarły aneks do umowy z instytucją komunalną zarządzającą stadionem i na czas pandemii piłkarzom obniżono czynsz ze 100 tys. zł (plus VAT) do 33 tys. zł (plus VAT) za jeden mecz. Choć wcześniej prezydent Majchrowski wobec klubu był bardzo wymagający...

alt


Gdański operator stadionu, spółka Arena Operator, należąca w części do Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, a w części do Areny Gdańsk, nie miał zamiaru odnieść się do nowej sytuacji. Lechia za mecz derbowy ma zapłacić 130 tys. zł (plus VAT), bo, jak się wydaje, spółka eksploatująca stadion też ma w okresie epidemii kłopot z przychodami z jego eksploatacji. Ponadto, jak się dowiaduje "Gazeta Gdańska" nowy prezes spółki Łukasz Wysocki - zastąpił Tomasza Niskiego, który zmienił Tomasza Kowalskiego, który zamienił Borysa Hymczaka - uważa, że Lechia otrzymuje środki z umowy reklamowej z miastem, które uwzględniają komercyjną eksploatację stadionu.


Tyle, że jak ustaliła "GG" administracja Dulkiewicz nie przelewa środków z tej umowy na konto klubu. To zresztą nie pierwszy taki przypadek. Po zdobyciu Pucharu Polski prezydent Gdańska wręczyła jeszcze na stadionie czek na milion złotych, a potem klub przez wiele miesięcy czekał ne realizację tej piarowskiej kokieterii.


Radę nadzorczą spółki Arena Operator Gdańsk tworzą Włodzimierz Bartosiewicz(dyrekcja rozbudowy miasta, dochód raportowany ok. 300 tys zł), Elżbieta Machalińska Litwin i od niedawna Ryszard Trykosko, obecnie wiceprezes NDI, jeden z najdroższych menedżerów w gdańskiej strefy komunalnej w minionych latach. Jeden z poprzednich prezesów w sprawozdaniu za 2014 rok wykazał dochód na poziomie 280 tys. zł.


"Kochani Lechiści" aktualnie nie są prezydent Dulkiewicz potrzebni, najbliższe wybory za ponad 3 lata.

GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież