Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gangrena w gdańskiej prokuraturze

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 10:55

Leszek Miller, przewodniczący SLD, stwierdza, że powołanie sejmowej komisji śledczej w sprawie opieszałości instytucji państwowych w aferze Amber Gold będzie probierzem, czy PO ma coś na sumieniu. Zdaniem lidera SLD afera Amber Gold to sprawa modelowa dla komisji śledczej. Muszą być bowiem zbadane działania lub brak działań instytucji państwa powołanych do przestrzegania prawa. Leszek Miller był w poniedziałek gościem Radia Gdańsk.
- Sprawa Amberg Gold jest sprawą modelową. Chodzi bowiem o zbadanie działań instytucji państwa: prokuratury, która nie podejmuje czynności po zawiadomieniu KNF, urzędów skarbowych, wywiadu skarbowego, sądownictwa, kuratorów sądowych. To będzie probierz. Zgoda na powołanie komisji śledczej będzie probierzem czy PO ma coś na sumieniu, czy nie. Jeśli zgoda będzie to znaczy, że PO nie ma nic na sumieniu, jeśli nie to ma coś do ukrycia – stwierdza Leszek Miller.


Tymczasem Prokurator Generalny Andrzej Seremet przedstawi specjalny raport dotyczący sytuacji w gdańskiej prokuraturze.
- Liczne uchybienia i zaniedbania, opieszałość, brak należytego nadzoru i łamanie przepisów –  do  tez raportu dotarła „Gazeta Polska Codziennie”.


Raport prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta na temat afery Amber Gold będzie wiec argumentem za powołaniem komisji.
- Chcemy wiedzieć, jak to było możliwe, jak to się działo, że prokuratorzy w |Gdańsku zgadzali się na niskie wyroki na pana P. (prezes Amber Gold) i nie wnosili apelacji, nie chcieli prowadzić śledztwa po zawiadomieniu KNF – argumentuje Miller.
 

Raport może oznaczać dla gdańskich prokuratorów poważne konsekwencje o ile okaże się, że doszło do zaniedbań ze strony przełożonych, którzy nie sprawowali należytego nadzoru nad prowadzonymi sprawami m.in. w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz. Prokuratorzy odmawiali bowiem przez półtora roku wszczęcia śledztw po doniesieniach Ministerstwa Gospodarki czy Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie Amber Gold.


Z kolei w najbliższy czwartek działaniami ABW zajmie się Sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych. Komisja ma sprawdzić działania ABW wobec linii lotniczych OLT Express, których właścicielem była spółka Amber Gold,  z którymi współpracował syn premiera Michał Tusk. Posłowie będą nalegać na gen. Krzysztofa Bondaryka, by ujawnił kiedy powiadomił premiera Tuska o działaniach agencji wobec Amber Gold oraz OLT Express.
 
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież