Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

E. Grabarek-Bartoszewicz: gdańskie pytania i ... zagadki

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
sobota, 30 marca 2024 09:49

Jeszcze przed zarejestrowaniem w PKW komitetów startujących w wyborach samorządowych Platforma Obywatelska obkleiła banerami całe miasto. Kilka tysięcy plakatów (ciekawe jaka kasa wpłynie za nie do budżetu miasta, bo ceny za ich wywieszenie są wyśrubowane). Platforma zajęła lepsze miejsca, które zgodnie z tzw. Uchwałą Krajobrazową są wyznaczone na kampanię wyborczą.


Pozostałe komitety, które wystartowały zgodnie z kalendarzem wyborczym już nie miały tyle szczęścia i dobrego miejsca by promować swoich kandydatów.


W Gdańsku nie wolno nawet w tak krótkim okresie jak trwa kampania wywieszać w dowolnym miejscu banerów. Nie wolno także wynająć sali szkolnej (oczywiście po lekcjach) na spotkanie z mieszkańcami by porozmawiać o ich problemach. Nie dotyczy to pani prezydent Dulkiewicz.


W Gdańsku odbywa się jedynie kilka debat z kandydatami na radnych i prezydenta miasta. W kampanii samorządowej startuje 8 komitetów jak więc wyborca ma zapoznać się z programem i kandydatami z tylu komitetów.


Pytań jest wiele
Co dalej z projektem systemu Fala (biletu trójmiejskiego), urządzenia Fali zostały zamontowane w tramwajach i autobusach, ale nikt z nich nie korzysta, ich technologia jest już przestarzała. Sęk w tym, że my gdańszczanie za nie dalej płacimy. Czy ktoś rozliczy pana wiceprezydenta Borawskiego za takie działania. Pan Borawski dodatkowo pobiera wynagrodzenie w Radzie Nadzorczej spółki Innobaltica, która zarządza tym projektem.


Jeszcze ciekawsze są projekty nowych linii tramwajowych we Wrzeszczu.


Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska planuje połączenie al. Grunwaldzkiej z dworcem we Wrzeszczu przez pasaż przy ul. Klonowej, odcinek 250m po deptaku i jedynym parkingu przy dworcu we Wrzeszczu. Z mieszkańcami okolicznych domów nikt nie rozmawiał. Są przerażeni.


A wice prezydent Borawski tłumaczy, że budowa tej odnogi tramwajowej pozwoli efektywnej ustalać trasy tramwajów , które kursują między Wrzeszczem a Strzyżą i jeżdżą często puste.


Jest jeszcze jeden kiepski pomysł przebiegu linii tramwajowej, która ma łączyć Morenę z Wrzeszczem, która włączałaby się w al. Grunwaldzką na wysokości ul. Bohaterów Getta Warszawskiego. Mieszkańcy obawiają się katastrofy budowlanej, bo budynki są stare i mogą nie wytrzymać tej inwestycji. W zamyśle tego projektu jest szereg ulic ujętych w przebiegu nowej linii tramwajowej to Wileńska, Migowska, Jaśkowa Dolina, Traugutta i Piecewska.


W przypadku tak dużej przebudowy drogowej powinna być debata w Radzie Miasta na temat projektów komunikacyjnych w tym tramwajowych. Zapowiedź tych zmian to wielka rewolucja dla mieszkańców i wymaga dialogu z mieszkańcami z uwzględnieniem ich postulatów.


Jak długo niepełnosprawni w Gdańsku maja czekać na nową siedzibę Miejskiej Komisji do Spraw Orzekania Niepełnosprawności? Obecna przy ul. Dyrekcyjnej 5 nie spełnia wszelkich wymogów. A schody do niej prowadzące to schody hańby. W mieście jest dostatecznie dużo budynków gdzie można by ją przenieść. Rządząca PO od lat jest głucha na apele niepełnosprawnych. To czerwona kartka dla obecnej władzy, która organizuje nam plakatowe wybory.


Podane przykłady jedne z wielu jasno pokazują jak traktowani są mieszkańcy i czas się zastanowić czy nie ma innej opcji dla dobra naszego miasta.

Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież