Apel do posłów ws. Zbigniewa Ziobry: "Zagrożenie dla życia" » My, niżej podpisani, zwracamy się z apelem do posłów wszystkich ugrupowań reprezentowanych w Sejmie ... Wyjątkowa pielgrzymka do Rzymu i Watykanu. Zapraszamy dziennikarzy kat... » Wyjątkowa pielgrzymka dla dziennikarzy katolickich do serca chrześcijaństwa – Rzymu i Watykanu – odb... XVII Przegląd Małych Form Teatralnych pod znakiem specjalnych emocji » Sześć zespołów z placówek dla dzieci i młodzieży z trudnościami w porozumiewaniu się wzięło udział w... Prezydent: Nie zapisywaliśmy się do parapaństwa o nazwie UE » Prezydent Karol Nawrocki został uhonorowany tytułem Człowieka Wolności 2024 Tygodnika „Sieci”. Laure... Obajtek: PKOl to nie własność tej niezorganizowanej bandy » „Dowiedziałem się, że Orlen wypowiedział finansowanie Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. Przeprasza... Banach i Magott ostro do prezydent Gdańska. Interpelacja jak z PiS » W Gdańsku doszło właśnie do sytuacji bez precedensu. Dwie radne związane ze środowiskami lewicowymi,... Sesja czytania uczestniczącego w Bibliotece Manhattan » W gdańskiej Bibliotece Manhattan w ramach miesiąca użytkowników komunikacji alternatywnej i wspomaga... Andrzej... » Poznaliśmy się na jednej z Warszawskich Pieszych Pielgrzymek na Jasną Górę. On student lubelskiego K... Nie żyje Andrzej Kołakowski. Prezydent: "Wierny zasadom" » „Bardzo smutna wiadomość. Na Wieczną Wartę odszedł Andrzej Kołakowski - bard Niepodległości, pedagog... W Sopocie pożegnanie Barbary Szczepuły » Na cmentarzu w Sopocie licznie i nader ciepło pożegnano red.Barbarę Szczepułę (82l.). Dziennikarkę w...
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Tysiące gości, tysiące ofert

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 06 maja 2010 18:07

altW hali Widowiskowo-Sportowej gdańskiej AWFiS, odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Podczas kilkugodzinnej imprezy stoiska poszczególnych firm i instytucji odwiedziły tysiące ludzi poszukujących pracy, albo nowych możliwości w rozwoju własnych karier zawodowych. I z pewnością wielu odeszło z konkretnymi propozycjami i planami, bo gama branż reprezentowanych na targach była bardzo szeroka. Organizatorem imprezy był Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku.


Wśród wystawców byli rynkowi potentaci, jak koncern LOTOS, czy Jeronimo Martins, właściciel sieci handlowej Biedronka, ale i przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw, na przykład zakładów krawieckich i jubilerskich.


alt


- Po raz pierwszy targi odbywają się w formule łączącej ofertę zatrudnienia z możliwością promowania własnej firmy – stwierdził Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. – I wygląda na to, że to się doskonale sprawdza. Mamy ponad tysiąc ofert, a halę odwiedziło w ciągu tych kilku godzin kilka tysięcy osób.


alt


Dużym powodzeniem cieszyły się stoiska Wojska Polskiego oraz Ochotniczych Hufców Pracy.
- Przyszedłem tu, żeby zorientować się, jakie są możliwości i warunki pracy w wojsku – powiedział „Gazecie Gdańskiej” 20-letni Hubert. – Na razie jeszcze studiuję, ale już rozglądam się za pracą. A wojsko to firma stabilna i solidna. Praca i płaca jest zagwarantowana, a to w dzisiejszych czasach najważniejsze.


alt


Duży nacisk organizatorzy Targów położyli również na propagowanie samodzielnego stawiania pierwszych kroków we własnym biznesie. Stąd w imprezie brali udział przedstawiciele m.in.: Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, Agencji Rozwoju Pomorza oraz Gdańskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Każdy zainteresowany mógł uzyskać informacje o pozyskiwaniu dotacji unijnych oraz porady prawne w zakresie mikroprzedsiębiorczości.


alt


Na targach obecne były również taki instytucje jak: Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.


alt


Oferty pracy, wśród których mogli wybierać potencjalni kandydaci były propozycjami zarówno pracy krótkoterminowej, okresowej, jak i stałego zatrudnienia na etatach.


alt


Dużym powodzeniem cieszyła się także wojskowa kuchnia polowa ustawiona na placu przed halą AWFiS. Żołnierska grochówka i kiełbaska z grilla smakowały wyśmienicie.
Dariusz Olejniczak

Fot. Maciej Kostun

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież