Grupa Energa na badania i rozwój w Laboratorium LINTE^2 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej będzie przeznaczać około 40 milinów złotych rocznie. - Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej – powiedział Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA przedstawiając Strategię Innowacji Grupy Energa na najbliższe 10 lat.
Przedstawienie Strategii Innowacji przez Grupę Energa na Politechnice Gdańskiej nie było przypadkowe. – Biznes ukierunkowuje potrzeby, a nauka stara się te potrzeby zaspokoić – stwierdził Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA. – Nasza grupa kapitałowa łączy biznes z nauką. To połączenie musi się opłacać zarówno nauce, jak i biznesowi. To centrum badawczo-rozwojowe powstaje tutaj, ponieważ tutaj będziemy współpracować z tutejszymi naukowcami. Grupa Energa będzie na badania i rozwój w tym miejscu przeznaczać rocznie około 40 milionów złotych. Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej. Uważam, że wspólnie, nawzajem sobie pomożemy, by wykorzystać polską technologię, polską wiedzę i polski pomysł, aby ludzie tu pracujący pracowali dla Polski, swojego kraju, swojej ojczyzny – zakończył Obajtek.
– Tego typu jednostkę stworzyliśmy w ramach strategii innowacyjnej Grupy Energa. Pan prezes obszernie opisał ideę utworzenia tego centrum, dziś ta idea się materializuje. Clou podjętych przez nas działań jest współpraca nauki i biznesu – powiedziała Alicja Barbara Klimiuk, wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Operacyjnych. – Nasza strategia w sektorze badawczo-rozwojowym wpisuje się w plany Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rozwoju, czy ogólnej polityki państwa – dodała Klimiuk.
– Mam nadzieję, że będzie to wzorcowy przykład współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi, a jednostkami z otoczenia gospodarczego, choć trudno oczywiście mówić o tym, że Energa – ze względu na jej wielkość i znaczenie – jest jednostką z otoczenia gospodarczego Politechniki Gdańskiej – stwierdził prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.
– Laboratorium Linte^2 jest dostępne na równych zasadach dla wszystkich chętnych z kraju i z zagranicy. Niemniej, jest dla nas szczególnie ważne, że wśród chętnych do skorzystania z naszego laboratorium znajduje się Grupa Energa SA – powiedział prof. Janusz Nieznański, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG.
Patryk Bukowski
- 05/07/2017 16:09 - Zabawa i nauka z IPN i Filią Gdańską
- 05/07/2017 12:47 - Sławomir Niecko nowym prezesem Rënk
- 04/07/2017 13:57 - Replika latarni smolnej zawisła na Ratuszu Głównego Miasta
- 03/07/2017 14:36 - Doradcy emerytalni ZUS doradzą przyszłym emerytom
- 01/07/2017 10:19 - Gdańsk 1938 w "Gazecie Gdańskiej": tanie mięso z jatki, płaszcz używany "breitschwanz", guldeny dla polskiej szkoły, polski MSZ o wystąpieniu Greisera
- 29/06/2017 08:46 - "Solidarność liny"
- 29/06/2017 08:23 - Pomorskie SLD rozpoczyna przygotowania do kampanii samorządowej
- 28/06/2017 19:34 - Małgorzata Tarasiewicz: Władze Sopotu interesy mieszkańców stawiają na drugim, albo nawet trzecim miejscu
- 28/06/2017 12:25 - Wprowadzenie sieci szpitali - żeby pacjent przestał być jednostką chorobową
- 27/06/2017 21:54 - Parlamentarzyści PO wizytowali Pomorze