Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Laboratorium Linte^2 zmieni oblicze Politechniki i Energi

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 30 czerwca 2017 10:53

Grupa Energa na badania i rozwój w Laboratorium LINTE^2 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej będzie przeznaczać około 40 milinów złotych rocznie. - Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej – powiedział Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA przedstawiając Strategię Innowacji Grupy Energa na najbliższe 10 lat.Przedstawienie Strategii Innowacji przez Grupę Energa na Politechnice Gdańskiej nie było przypadkowe. – Biznes ukierunkowuje potrzeby, a nauka stara się te potrzeby zaspokoić – stwierdził Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA. – Nasza grupa kapitałowa łączy biznes z nauką. To połączenie musi się opłacać zarówno nauce, jak i biznesowi.  To centrum badawczo-rozwojowe powstaje tutaj, ponieważ tutaj będziemy współpracować z tutejszymi naukowcami. Grupa Energa będzie na badania i rozwój w tym miejscu przeznaczać rocznie około 40 milionów złotych. Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej. Uważam, że wspólnie, nawzajem sobie pomożemy, by wykorzystać polską technologię, polską wiedzę i polski pomysł, aby ludzie tu pracujący pracowali dla Polski, swojego kraju, swojej ojczyzny – zakończył Obajtek.


alt– Tego typu jednostkę stworzyliśmy w ramach strategii innowacyjnej Grupy Energa. Pan prezes obszernie opisał ideę utworzenia tego centrum, dziś ta idea się materializuje. Clou podjętych przez nas działań jest współpraca nauki i biznesu – powiedziała Alicja Barbara Klimiuk, wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Operacyjnych. – Nasza strategia w sektorze badawczo-rozwojowym wpisuje się w plany Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rozwoju, czy ogólnej polityki państwa – dodała Klimiuk.


alt– Mam nadzieję, że będzie to wzorcowy przykład współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi, a jednostkami z otoczenia gospodarczego, choć trudno oczywiście mówić o tym, że Energa – ze względu na jej wielkość i znaczenie – jest jednostką z otoczenia gospodarczego Politechniki Gdańskiej – stwierdził prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.


alt– Laboratorium Linte^2 jest dostępne na równych zasadach dla wszystkich chętnych z kraju i z zagranicy. Niemniej, jest dla nas szczególnie ważne, że wśród chętnych do skorzystania z naszego laboratorium znajduje się Grupa Energa SA – powiedział prof. Janusz Nieznański, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG.


altaltPatryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież