Krzysztof Dośla: Solidarność, rozwaga, kompetencja, siła w dialogu » Z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” rozmawia Artur S.... Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Laboratorium Linte^2 zmieni oblicze Politechniki i Energi

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
piątek, 30 czerwca 2017 10:53

Grupa Energa na badania i rozwój w Laboratorium LINTE^2 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej będzie przeznaczać około 40 milinów złotych rocznie. - Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej – powiedział Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA przedstawiając Strategię Innowacji Grupy Energa na najbliższe 10 lat.Przedstawienie Strategii Innowacji przez Grupę Energa na Politechnice Gdańskiej nie było przypadkowe. – Biznes ukierunkowuje potrzeby, a nauka stara się te potrzeby zaspokoić – stwierdził Daniel Obajtek, prezes Zarządu Energa SA. – Nasza grupa kapitałowa łączy biznes z nauką. To połączenie musi się opłacać zarówno nauce, jak i biznesowi.  To centrum badawczo-rozwojowe powstaje tutaj, ponieważ tutaj będziemy współpracować z tutejszymi naukowcami. Grupa Energa będzie na badania i rozwój w tym miejscu przeznaczać rocznie około 40 milionów złotych. Ten projekt, to centrum badawczo-rozwojowe będzie zmieniało i oblicze uczelni, i oblicze naszej grupy kapitałowej. Uważam, że wspólnie, nawzajem sobie pomożemy, by wykorzystać polską technologię, polską wiedzę i polski pomysł, aby ludzie tu pracujący pracowali dla Polski, swojego kraju, swojej ojczyzny – zakończył Obajtek.


alt– Tego typu jednostkę stworzyliśmy w ramach strategii innowacyjnej Grupy Energa. Pan prezes obszernie opisał ideę utworzenia tego centrum, dziś ta idea się materializuje. Clou podjętych przez nas działań jest współpraca nauki i biznesu – powiedziała Alicja Barbara Klimiuk, wiceprezes Zarządu Energa SA ds. Operacyjnych. – Nasza strategia w sektorze badawczo-rozwojowym wpisuje się w plany Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rozwoju, czy ogólnej polityki państwa – dodała Klimiuk.


alt– Mam nadzieję, że będzie to wzorcowy przykład współpracy pomiędzy ośrodkami naukowymi, a jednostkami z otoczenia gospodarczego, choć trudno oczywiście mówić o tym, że Energa – ze względu na jej wielkość i znaczenie – jest jednostką z otoczenia gospodarczego Politechniki Gdańskiej – stwierdził prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.


alt– Laboratorium Linte^2 jest dostępne na równych zasadach dla wszystkich chętnych z kraju i z zagranicy. Niemniej, jest dla nas szczególnie ważne, że wśród chętnych do skorzystania z naszego laboratorium znajduje się Grupa Energa SA – powiedział prof. Janusz Nieznański, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG.


altaltPatryk Bukowski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież