Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

"Daj misiaka dla dzieciaka" – ku pamięci Erwiny Barzychowskiej

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 12 października 2016 11:20

Stowarzyszenie Forum Młodej Prawicy oraz Gdański Klub Sportowy "Korsarz" są organizatorami akcji "Daj misiaka dla dzieciaka", która polega na zbiórce pluszowych zabawek dla małych pacjentów transportowanych do szpitali. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie dzieci w trudnych chwilach, ale także upamiętnienie postaci Erwiny Barzychowskiej  10-letniej dziewczynki, która 1 września 1939 roku, podczas obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, została podpalona przez nazistów, a po 7 tygodniach  20 października 1939 roku, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarła.


Akcja "Daj misiaka dla dzieciaka" potrwa do 20 października. W tym czasie organizatorzy chcą zebrać jak najwięcej pluszowych maskotek, które przekazane zostaną sanitariuszom z karetek pogotowia, strażakom oraz policjantom. Uroczyste wręczenie zebranych zabawek odbędzie się 20 października, czyli w rocznicę śmierci Erwiny Barzychowskiej. Przywołanie postaci Erwiny Barzychowskiej zwraca uwagę na cierpienie fizyczne i psychiczne, którego podczas II wojny światowej doświadczyła dziewczynka, a którego doświadczają dzisiaj, z powodu chorób lub wypadków, mali pacjenci. Zebrane podczas akcji charytatywnej zabawki mają dodać chorym dzieciom otuchy.


alt


Zapraszamy wszystkich, także inne organizacje, do włączenia się w inicjatywę „Daj misiaka dla dzieciaka”. Chcielibyśmy sprezentować służbom ratunkowym jak największą ilość zabawek, być może uda się nawet kilkaset. Zbieramy pluszaki bo pamiętamy o Erwinie Barzychowskiej, która oddała swoje życie broniąc Poczty Polskiej w Gdańsku  mówi Tyberiusz Kriger, prezes Stowarzyszenia Forum Młodej Prawicy.

 

Współorganizatorem inicjatywy jest Gdański Klub Sportowy "Korsarz", w którym na co dzień trenują dzieci i młodzież.

Nasi podopieczni na treningi przychodzą także ze swoimi zabawkami, pluszowymi misiami. Rozumiemy ich potrzeby, emocje i wiemy jak ważną rolę w ich użyciu pełnią maskotki. Włączyliśmy się tą inicjatywę, gdyż w trudnych chwilach często zabawka jest jedyną radością dla dziecka  powiedział Andrzej Kwaśniewski, prezes Gdańskiego Klubu Sportowego „Korsarz”.


Zabawki zbierane są w siedzibie Gdańskiego Klubu Sportowego"Korsarz" (Aleja Grunwaldzka 53, Gdańsk) od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00 oraz w biurze posła na Sejm RP Jana Kiliana (ul. Rynek 1, Starogard Szczeciński) od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-15:00.


alt


Ponadto, by uczcić pamięć Erwiny Barzychowskiej, 22 października w godzinach 9:00-12:00 odbędzie się sprzątanie i odświeżanie jej grobu, który mieści się na Cmentarzu Ofiar Hitleryzmu w Gdańsku-Zaspie. Wszyscy chętni do włączenia się w akcję porządkowania grobu proszeni są o zabranie ze sobą środków czystości, wiader i szczotek.


Patronat honorowy nad inicjatywą "Daj misiaka dla dzieciaka" objęli metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Piotr Duda  przewodniczący NSZZ "Solidarność", Jan Kilian  poseł na Sejm RP, Andrzej Jaworski  wiceprezes PZU S.A. Partnerem akcji został Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.


Patronat medialny objęli: TVP 3 Gdańsk, Radio Plus, "Dziennik Bałtycki", "Gdańsk Strefa Prestiżu".


Źródło: materiały prasoweRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież