Wernisaż wystawy „Spojrzeć ludziom prosto w oczy…” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 4. rocznicę śmierci Jana Olszewskiego odbył się wernisaż wys... ZŁOTE płyną z gdańskich kranów... » To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich kranów do niektórych gdańskich portfeli. Z... Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap...
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
wtorek, 07 lutego 2023 15:37
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
wtorek, 07 lutego 2023 09:13
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
To będzie lekkoatletyczne wydarzenie zimy w Polsce! 8 lutego w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adwokat z Tczewa szykuje prawniczy bicz na libertynów

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 października 2011 15:27

altStowarzyszenie mające przygotować prawniczą kontrakcję przeciwko obrażaniu uczuć religijnych zamierza powołać tczewski adwokat i były poseł PiS, Kazimierz Smoliński. Wspiera go w tym kilkanaście osób z całego kraju. Instytut będzie zajmował się m.in. monitorowaniem przypadków agresji wobec symboli kultu religijnego.


Pytany przez nas o to, czy Polska pójdzie w ślady Hiszpanii, która z kraju katolickiego stała się zlaicyzowanym społeczeństwem i to mimo tragicznych doświadczeń walki  religią w latach 30. ubiegłego wieku, niedawny poseł PiS stwierdził:
- Obawiam się, że zjawisko nie liczenia się z uczuciami ludzi wierzących będzie się nasilało. Sukces Ruchu Palikota, który wyrósł na anty religijności, antyklerykalizmie i libertynizmie jest tego symptomem – uważa Smoliński i dodaje, że na gruncie obecnie obowiązującego praw osoba urażona w swych uczuciach z wielkim trudem może domagać się prawnej ochrony i ukarania sprawcy. Jaką formułę będzie miała nowa instytucja okaże się za kilka tygodni.


alt


- Prawo ochrony sfery uczuć religijnych nie funkcjonuje. Chcemy powołać strukturę, która będzie prawnie i formalnie przeciwdziałać i reagować na przypadki agresji i obrażania wartości chrześcijańskich. Będzie to fundacja lub stowarzyszenie. Przystąpimy do rejestracji w listopadzie – poinformował nas mec. Smoliński, któremu w wyborach parlamentarnych zabrakło kilkuset głosów do uzyskania poselskiego mandatu. Liście PiS z której w okręgu gdańskim wybrano trzech posłów zabrakło bowiem około 600 głosów by wprowadzić czwartego parlamentarzystę.  
- Jednym z objawów inspirowania agresji w życiu publicznym jest obojętność sądów i pewne przyzwalanie na obrażanie uczuć religijnych osób wierzących - powiedział portalowi wybrzeze24.pl Smoliński. 
 

Celem instytutu ma być przygotowywane ekspertyz religioznawców, historyków i prawników na potrzeby ochrony uczuć religijnych i pomoc prawna osobom, które czują się poszkodowane i urażone w swoich religijnych przekonaniach.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież