Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Adwokat z Tczewa szykuje prawniczy bicz na libertynów

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 17 października 2011 15:27

altStowarzyszenie mające przygotować prawniczą kontrakcję przeciwko obrażaniu uczuć religijnych zamierza powołać tczewski adwokat i były poseł PiS, Kazimierz Smoliński. Wspiera go w tym kilkanaście osób z całego kraju. Instytut będzie zajmował się m.in. monitorowaniem przypadków agresji wobec symboli kultu religijnego.


Pytany przez nas o to, czy Polska pójdzie w ślady Hiszpanii, która z kraju katolickiego stała się zlaicyzowanym społeczeństwem i to mimo tragicznych doświadczeń walki  religią w latach 30. ubiegłego wieku, niedawny poseł PiS stwierdził:
- Obawiam się, że zjawisko nie liczenia się z uczuciami ludzi wierzących będzie się nasilało. Sukces Ruchu Palikota, który wyrósł na anty religijności, antyklerykalizmie i libertynizmie jest tego symptomem – uważa Smoliński i dodaje, że na gruncie obecnie obowiązującego praw osoba urażona w swych uczuciach z wielkim trudem może domagać się prawnej ochrony i ukarania sprawcy. Jaką formułę będzie miała nowa instytucja okaże się za kilka tygodni.


alt


- Prawo ochrony sfery uczuć religijnych nie funkcjonuje. Chcemy powołać strukturę, która będzie prawnie i formalnie przeciwdziałać i reagować na przypadki agresji i obrażania wartości chrześcijańskich. Będzie to fundacja lub stowarzyszenie. Przystąpimy do rejestracji w listopadzie – poinformował nas mec. Smoliński, któremu w wyborach parlamentarnych zabrakło kilkuset głosów do uzyskania poselskiego mandatu. Liście PiS z której w okręgu gdańskim wybrano trzech posłów zabrakło bowiem około 600 głosów by wprowadzić czwartego parlamentarzystę.  
- Jednym z objawów inspirowania agresji w życiu publicznym jest obojętność sądów i pewne przyzwalanie na obrażanie uczuć religijnych osób wierzących - powiedział portalowi wybrzeze24.pl Smoliński. 
 

Celem instytutu ma być przygotowywane ekspertyz religioznawców, historyków i prawników na potrzeby ochrony uczuć religijnych i pomoc prawna osobom, które czują się poszkodowane i urażone w swoich religijnych przekonaniach.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież