Pogrzeb Żołnierza Wyklętego śp. Stanisława Szafranka » 18 października odbędzie się uroczysty pogrzeb śp. Stanisława Szafranka, żołnierza ZWZ-AK oraz WiN, ... Holland House Residence Gdańsk — kameralny adres na Długim Targu. Hanz... » Są hotele, które „robią robotę”, i takie, które dodatkowo opowiadają historię miejsca. Holland House... Warsaw Hostel Centrum – więcej niż nocleg. Historia, komfort i 24/7 w ... » Warszawa potrafi oczarować, ale by naprawdę poczuć jej rytm, warto zatrzymać się tam, gdzie miasto b... REDAKTOR Jakubowski nie żyje » Nie żyje Jan Jakubowski (84.l), dziennikarz i wydawca, w latach 1991-96 redaktor naczelny "Dziennika... Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy » Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zainicjowa... Dość obłędu - po pierwsze dziecko! » Dlaczego nie chcemy rodzić dzieci!Na łamach "Gazety Wyborczej", alarmuje prof. Piotr Szukalski, zano... Hotel Mokotów – nowoczesny adres w zielonej dzielnicy. Komfort, praca ... » Mokotów to Warszawa w pigułce: biurowe zagłębie i kawiarniane ulice, dużo zieleni i szybki dojazd do... Wolna Europa – smak polskiej i europejskiej tradycji w sercu Mokotowa.... » W samym sercu warszawskiego Mokotowa, kilka kroków od siedziby Polskiego Radia, działa miejsce, któr... Red. Janusz Czerwiński nie żyje... » Zmarł redaktor Janusz Czerwiński (62. l). Dziennikarz, podróżnik, wioślarz, marzyciel; nader spokojn... Piaśnica - pomorski Katyń » Jastrzębia Góra i Władysławowo były ulubionymi miejscami rodzinnego, letniego wypoczynku od pokoleń....
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

72. urodziny Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
piątek, 09 czerwca 2017 23:29

Radio Gdańsk świętowało 72. urodziny. Na uroczystej gali w studiu koncertowym rozgłośni przyznano Tytuły Radiowych Osobowości, które w tym roku odebrali dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska, geriatra i internista oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała oraz wręczono Bursztynowe Mikrofony, które otrzymali Joanna Stankiewicz, Maria Stopa i Stefan Kotiuk.



- Radio Gdańsk ma się dobrze - powiedział Andrzej Liberadzki, redaktor naczelny i prezes zarządu Radia Gdańsk. - Nie mnie oceniać jak odbierają słuchacze, ale po słuchalności widać, że jest całkiem nieźle. Opinie fachowców, radiowców i dziennikarzy świadczą, że Radio ma jakiś poziom. Jestem zadowolony, że jest dużo grono osób, które chcą z nami współpracować i to w różnych sferach. Nie tylko poważnej publicystyki czy ekonomii, ale także w programach artystycznych, rozrywkowych jest duży wybór. Są chętni, którzy ubogacają Radio. Zmieniliśmy od jesieni dość istotnie ramówkę uzupełniając to co było o prawie dwadzieścia pozycji. Czy to w zespole czy poza nim znaleźli się ludzie, którzy potrafili coś wnieść. Program chyba nie jest zły. Ekonomicznie też to nieźle wygląda. Dział reklamowy pracuje, obecnie chyba nawet najlepiej w Polsce.  I to się jakoś układa. Moja kadencja trwa półtorej roku jakoś się przyczyniła, ale było wielu innych szefów tej rozgłośni, którzy jej nie popsuli dzięki czemu jest na czym bazować i robić niezłe Radio.


Tytuły Radiowych Osobowości zdobywają przedstawiciele różnych profesji: politycy, ludzie kultury, sportowcy, przedsiębiorcy i samorządowcy, którzy często goszczą w Radiu Gdańsk. W tym roku Tytuły Radiowych Osobowości przyznano dr Dagmarze Wiewiórkowskiej-Garczewskiej, geriatrze i interniście oraz posłowi Prawa i Sprawiedliwości Marcinowi Horale.


- W obecnym świecie jest nieodłącznie związane bycie politykiem, który ubiega się o głosy wyborców z obecnością w mediach żeby do nich docierać - powiedział Marcin Horała, PiS, Radiowa Osobowość Roku. - Tak jak mówiłem odbierając tą nagrodę czuję się zakłopotany i że to raczej na wyrost ta nagroda, żebym taką osobowością roku był to przesada. Radiową zwłaszcza. Potykam się z językiem polskim. Czasem wygrywam, ale czasem przegrywam i różne błędy popełniam. Cieszę się, jestem zaszczycony. Cóż więcej mogę dodać?


alt


Bursztynowe Mikrofony zarząd Radia Gdańsk wręcza już od 1995 roku. Wyróżniani są nimi pracownicy radia za szczególne zasługi dla rozwoju publicznej radiofonii na Wybrzeżu. Na gali z okazji 72. urodzin rozgłośni Bursztynowe Mikrofony odebrali: Joanna Stankiewicz - zajmuje się lokalną polityką, ochroną zdrowia i edukacją, jest też wydawcą serwisów informacyjnych; Maria Stopa - kadrowa Radia Gdańsk, Stefan Kotiuk - realizator i reżyser dźwięku w Radiu Gdańsk.


- Wyróżnienie Bursztynowym Mikrofonem to przede wszystkim docenienie moje pracy, dwunastoletniej w Radiu - powiedziała Joanna Stankiewicz, laureatka Bursztynowego Mikrofonu. - Gdy przychodziłam do Radia nie widziałam nic na temat dziennikarstwa radiowego, ale tak mi się spodobało, że jestem tu już 12 lat. Zajmowałam się wieloma dziedzinami i działkami w Radiu: polityką, służbą zdrowia, edukacją, sprawami gospodarczymi. Największą frajdę sprawi mi gdy mogę komuś pomóc. Ludzie zgłaszają się do nas z różnymi problemami. My jako media jesteśmy pośrednikiem między ludźmi i urzędnikami. Cieszę się jak udaje się te dwie strony pogodzić, jak one dochodzą do porozumienia. To daje największą satysfakcję, energię do działania gdy ludzie później dzwonią lub piszą maile i dziękują za pomoc. Ta nagroda to impuls do dalszej pracy, ale też kredyt zaufania, który Radio daje. Będę starała się tak jak do tej pory dobrze wykonywać swoją pracę. Dostałam wiele wiadomości, miałam dużo telefonów od znajomych, dziennikarzy i osób z którymi spotykam się z mikrofonem, z którymi rozmawiam. I chyba właśnie te gratulacje są dla mnie najważniejsze, że ci ludzie mówili że doceniają we mnie profesjonalizm i rzetelność.


alt


Galę uświetnił japoński wirtuoz fortepianu Takashi Yamamoto.


alt



Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież