Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew...
Roszady we władzach Gdańska
środa, 22 maja 2024 06:56
Roszady we władzach Gdańska
Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:38
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zaroślińska: Najlepszy wybór jaki mogłam zrobić

Rozmowa z Katarzyną Zaroślińską, zawodniczką PGE Atom Trefl Sopot


- Co przekonało najskuteczniejszą siatkarkę Orlen ligi ubiegłego sezonu do przenosin do PGE Atomu Trefla?
Katarzyna Zaroślińska: Jest to bardzo dobry klub, który od wielu lat zdobywa medale mistrzostw Polski. Mam już srebro, mam brąz. Bardzo mi zależało na tym, aby walczyć o złoto. Marzę o zdobyciu złotego medalu. Wybrałam klub, który est bardzo dobrym klubem Do tego ma bardzo dobrego trenera. Myślę, że to najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać.


- Wspomniałaś o złocie. Dwa lata temu gdy grałaś w Dąbrowie Górniczej byłyście bliskie złotego medalu. Wówczas to właśnie Atom Trefl wydarł wam mistrzostwo Polski. Jak wspominasz tamte mecze?
Katarzyna Zaroślińska: Przed tamtym sezonem srebro wzięłabym w ciemno. Przegrałyśmy wówczas po pięciu meczach. Tak naprawdę przegrałyśmy w tie breaku wygrany mecz. Na pewno każdy kto interesuje się siatkówką pamięta, że złoto miałyśmy praktycznie powieszone na szyi i same sobie przegrałyśmy ten mecz.


- Przez wielu jesteś upatrywana jako liderka drużyny, która ma ciągnąć wynik. Jak ty widzisz swoją rolę w drużynie?
Katarzyna Zaroślińska: Obecnie skupiam się na tym, żeby dobrze wykonywać swoją pracę na treningu, dobrze przygotować się do sezonu. W tym roku miała trochę mniej wolnego ze względu na grę w reprezentacji. Co będzie? Na pewno każda zawodniczka chciałaby być liderką. Uważam, że siatkówka jest sportem zespołowym i jedna zawodniczka nie decyduje o losach drużyny. Myślę, że mamy na tyle fajny skład, że tych liderek będzie więcej.


alt


- Wspomniałaś, że miałaś dłuższy sezon w związku z występami w reprezentacji. Polska nie zagra na mistrzostwach świata, ale przed ligą przyda się trochę odpoczynku.
Katarzyna Zaroślińska: Bardzo się cieszę, że w końcu przyjechałam do klubu. Praktycznie miałam tylko tydzień wolnego po kadrze. Bardzo się cieszę, że już wróciłam. Myślę, że treningi, które mamy przygotują mnie do ligi. Miałam tylko tydzień wolnego i może to jest dla organizmu trochę gorzej, ale dla mnie psychicznie jest lepiej, bo mogę normalnie uczestniczyć w treningach, przygotować się dobrze na siłowni.


- Plusem dla sopockiej drużyny było to, że aż pięć zawodniczek PGE Atomu Trefla było w kadrze i mogłyście się już tam zgrywać.
Katarzyna Zaroślińska: Zgadzam się. Cieszyłyśmy się i niekiedy śmiałyśmy, że na boisku jest praktycznie Atom. W tym roku tak się złożyło, że tyle zawodniczek Atomu było w reprezentacji. No i fajnie. Ja mogłam się z Izą przed sezonem zgrać.


- Wspomniałaś, że jesteś niedługo w Sopocie. Pewnie nie było okazji do bliższego poznania miasta?

Katarzyna Zaroślińska: Na razie nie miałam na nic czasu. Dopiero wprowadziłam się do swojego mieszkania. Wcześniej przed kilka dni pomieszkiwałam u Mai Tokarskiej. W końcu mogłam spać u siebie, normalnie rozpakować. Ciesze się, bo od zakończenia sezonu w maju tak naprawdę żyłam na walizkach. Trochę kadra, trochę do mamy. Nie miałam swojego kąta. Dlatego się cieszę, że mam w końcu gdzieś swój kąt i mogę normalnie myśleć o treningach, poznać miasto, które jest dla mnie obce i wybrać się pierwszy raz nad morze.


- Kasia możesz zdradzić skąd się wziął twój pseudonim "Smoku"?
Katarzyna Zaroślińska: To przezwisko jest ze mną od wielu lat. W SMS-ie koleżanka mnie tak nazwała ze względu na tatuaż, który miałam. A to był smok. Byłam młodą zawodniczką i dziewczyny mnie nie rozpoznawały i mówiły "A ta ze smokiem". I tak zostało "Smoku". Było "Ptaku", "Smoku" - cały zwierzyniec.
Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież