Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Mecz przegranych

altW niedzielę żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże rozegrają ostatni mecz w ENEA Ekstralidze. Gdańszczanie na pożegnanie z ekstraligą wybierają się do Torunia. Początek meczu o godz. 19.00.


W niedzielę zakończy się runda zasadnicza ENEA Ekstraligi. W Toruniu zmierzą się dwie drużyny, które sezonu 2014 nie zaliczą do udanych. Obie do rozgrywek przystępowały z innym nastawieniem i innymi celami. Ani jednej, ani drugiej celu nie udało się osiągnąć.


Gdańszczanie do sezonu 20134 przystąpili z problemami finansowymi, które w trakcie sezonu jeszcze się pogłębiły. Braki w kasie spowodowały, że gdańska drużyna na niektóre spotkania jechała w składzie nazywanym przez wszystkich "oszczędnościowym", a tak naprawdę był to skład który nie powodował znaczącego wzrostu zadłużenia. Oszczędzać nie było z czego.


Torunianie do rozgrywek przystępowali z ujemnym bilansem punktów, co było karą za ucieczkę z rewanżowego finału mistrzostw Polski 2014. Unibax zbudował jak mówiono przed sezonem najsilniejszy skład w historii ligi, tak to przynajmniej wyglądało gdy popatrzyło się na nazwiska, i miał szybko wyjść "na zero". "Dream team" szybko przestał być postrachem, a zawodzili prawie wszyscy.


Pierwsze potknięcie toruński team zaliczył w... Gdańsku. To chyba najbardziej sensacyjnej rozstrzygnięcie w tegorocznych rozgrywkach. Gdańska drużyna skazywana była na porażkę, ale wykorzystała słabość i pecha torunian i wygrała. O wygranej gdańszczan zadecydowała akcja Artura Mroczki na przedostatnim wirażu. Ta wygrana dała gdańskim kibicom powodu do optymizmu, że pomimo wszystko jest jakaś szansa na utrzymanie. Dla torunian była sygnałem ostrzegawczym, że nikt za darmo punktów Unibaxowi nie da. Gdańszczanie szybko zostali sprowadzeni na ziemię, a torunianie dopiero w przedostatniej kolejce stracili szansę na play off.


Dla obu ekip będzie to ostatni mecz ligowy w sezonie. Obie kończą go w ponurych nastrojach. Torunianie mieli podbić ligę, a gdańszczanie chcieli się w niej tylko utrzymać. Oba kluby łączy również postać trenera Stanisława Chomskiego. Szkoleniowiec rodem z Gorzowa opuścił gdańską drużynę po piątej kolejce, bo nie chciał dłużej pracować na kredyt i otrzymywać wynagrodzenie z kilkumiesięcznym opóźnieniem i przeniósł się do Torunia. Trener Chomski miał pomóc Unibaxowi dostać się do play off. Ta sztuka mu się nie udała.


Na niedzielny mecz Piotr Szymko awizował taki sam skład jak na ostatni mecz w Gdańsku z Grupa Azoty Unia Tarnów. Najbardziej doświadczonymi zawodnikami w gdańskie ekipie będą Renat Gafurow i Artur Mroczka.


Torunianie awizowali praktycznie najsilniejszy skład, w którym brakuje jedynie zawieszonego Darcy Warda. Pierwszą okazję do występu w meczu ligowym będzie miał Karol Ząbik. W tygodniu poprzedzającym mecz na internecie były spekulacje, że Unibax może również wystawić skład bez gwiazd. Pojawiały się informacje, że wystąpią Kułakow i Fricke. Rosjanin wykluczył się ze startu doznając kontuzji przed finałem mistrzostw Rosji juniorów. Prawdopodobnie dzięki temu okazję do startu otrzyma Karol Ząbik, który był zawodnikiem Wybrzeża w 2010 roku, ale nie wystąpił w żadnym meczu gdańskiej drużyny.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież