Zelensky w Gdańsku jak persona non grata? » Oświadczenie Rady Miasta Gdańska w sprawie decyzji Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadan... Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl...
Reklama
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wojtkowiak: Każdy w drużynie ma być ważny

altW przerwie zimowej władze gdańskiej Lechii przeprowadzili kolejną ofensywę transferową. Kibice liczą, że wreszcie przełoży się ona na poprawę jakości gry i miejsca w tabeli. Jednym ze wzmocnień powinien być Grzegorz Wojtkowiak. Defensor, który przyszedł do Gdańska z TSV Monachium, 23 razy grał w narodowej reprezentacji.


Obrońca, wychowanek Celulozy Kostrzyn, podpisał kontrakt z gdańskim klubem na początku stycznia, ze swoim nowym zespołem pojechał na zgrupowanie do Turcji, po raz pierwszy zaprezentował się gdańskim fanom przy okazji meczu kontrolnego z Olimpią Grudziądz. Gdańszczanie zremisowali ten mecz bezbramkowo, a nowy gracz Lechii tak go podsumował: - Przez ostatnie dwa tygodnie wykonaliśmy na obozie bardzo ciężką pracę i to było widać, czuliśmy to w nogach i brakowało tej dynamiki, która przyjdzie na obozie w Hiszpanii. Wybiegaliśmy ten mecz, mieliśmy swoje założenia taktyczne. Nie wszystkie zrealizowaliśmy, ale na ocenę jeszcze przyjdzie czas. Najważniejsze, że przed obozem wszyscy są zdrowi i będziemy mogli przygotowywać się do sezonu w komplecie – powiedział po meczu Grzegorz Wojtkowiak.


Popularny „Dyzio” tak podsumował swoją nową drużynę.  - Na pewno jest to fajna drużyna składająca się z młodych zawodników, każdy z nich ma spory potencjał. Ciężką robotę będzie miał trener, który wszystko będzie musiał poskładać, aby to funkcjonowało. Na pewno będziemy starać się, aby mu w tym pomóc i trenerowi, i młodszym kolegom, aby powstał zgrany kolektyw i będziemy walczyć o tą pierwszą ósemkę – zadeklarował Wojtkowiak. Jego zdaniem w Lechii każdy z graczy musi czuć się odpowiedzialny za wynik. - W drużynie jest kilku starszych zawodników, na których będzie się rozkładać odpowiedzialność za drużynę. Wychodzimy jednak z założenia, że każdy zawodnik znajdujący się na boisku, ale także ten w szatni, musi wziąć na siebie odpowiedzialność, za to, że reprezentuje barwy klubu. Będziemy dążyć do tego, aby każdy w drużynie czuł się ważny – zadeklarował.


Nowy gracz gdańskiej Lechii testowany jest na razie na prawej obronie zaś w testach, w których tworzy parę bocznych defensorów z Jakubem Wawrzyniakiem biało-zieloni nie stracili nawet bramki. - Na tę chwilę gram na prawej obronie, cały czas rozmawiamy z trenerem, trener zdaje sobie sprawę z tego, że mogę grać również na środku obrony, zobaczymy jak to będzie dalej wyglądało. Oczywiście mamy takie założenie, aby nie tracić bramek, ale że tak się złożyło, że właśnie wówczas gdy na boisku byliśmy z Kubą to nie ma to znaczenia – wyjaśnił.


Reprezentacyjny defensor trafił do Lechii z TSV Monachium, wprawdzie w Niemczech miał jeszcze ważny przez pół roku kontrakt, zdecydował się jednak na wcześniejsze pożegnanie z klubem, jak zapewniał Lechia okazała się konkretnym partnerem do negocjacji. - Jeszcze przed końcem minionego roku otrzymałem sygnał, oczywiście to się nie mogło skończyć na jednym telefonie, to trochę trwało, ale były to konkretne rozmowy. Zdawałem sobie sprawę, że zostając tam na ostatnie pół roku kontraktu nie grałbym tam zbyt wiele, więc decyzja, że będę chciał zmienić klub dojrzewała u mnie już wcześniej. Miałem 2 propozycje z polskich klubów, Lechia okazała się konkretna i wszystko sprawnie poszło – zdradził Grzegorz Wojtkowiak, przyznając przy okazji, że nie miał oferty powrotu do Lecha, z którym zdobył m.in. mistrzostwo Polski i zadebiutował w reprezentacji.

Krzysztof Klinkosz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież