Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Właściwa osoba na właściwym miejscu?

altDziałacze i piłkarze Lechii Gdańsk nie mogą się już doczekać współpracy z Pawłem Janasem, w samych superlatywach wypowiadając się o nowym trenerze. Kibice z kolei z pewną nieufnością i dystansem podchodzą do osoby "Janosika". Czy zatem Janas to w chwili obecnej właściwa osoba na właściwym miejscu?W momencie gdy Lechia żegnała się z Rafałem Ulatowskim i rozpoczynała poszukiwania nowego szkoleniowca, prezes Maciej Turnowiecki przyznał: - To musi być trener przez duże "T". W prasowych spekulacjach najwięcej szans dawano Jurijowi Szatałowi i Janowi Urbanowi, choć były również głosy, że warto zatrudnić Roberta Maaskanta. Duża grupa kibiców, dziennikarzy, a także działaczy była jednak zdania, że Lechię z kryzysu może wyprowadzić tylko ktoś, kto już wcześniej był związany z klubem z Gdańska. Stąd też wiele mówiło się o angażu takich szkoleniowców jak Bogusław Kaczmarek, Dariusz Kubicki czy Dariusz Wójtowicz. Wiadomo jednak, że z nikim z tej trójki Lechia nie prowadziła rozmów. Maaskant to od samego początku była typowa kaczka dziennikarska, zaś Szatałow i Urban, choć na łamach trójmiejskiej prasy zapowiadali, że z chęcią pracowaliby w Gdańsku, to jednak również nie dostali zaproszenia na rozmowy. Janas to po zwolnieniu Ulatowskiego była opcja numer jeden. Co sprawiło, że władze Lechii zdecydowały się zatrudnić właśnie "Janosika"?- W Lechii mamy swoje ambitne plany. Pawła Janasa uważamy za na tyle wybitnego szkoleniowca, który pozwoli nam je realizować. To trener przez duże "T". Z jednej strony motywator, z drugiej fachowiec o odpowiednim formacie, osobowości i wiedzy. Rozmowy były konkretne, szybko doszliśmy do porozumienia zarówno co do warunków zatrudnienia jak i wizji drużyny - wyjaśnił prezes Turnowiecki na oficjalnej stronie klubowej.Również sam Janas był szczęśliwy z faktu, że może pracować z ekipą biało-zielonych. - Nigdy nie udało mi się występować jako zawodnik tego klubu, tak się jednak składa, że będę tu pracował jako trener, który liczy, że na tak pięknym stadionie, w tak wyjątkowym mieście i z tak zaangażowanymi kibicami uda się zrealizować wspólny cel: grać tak, aby w każdym meczu sięgać po pełną pulę punktową - przyznał zaraz po podpisaniu umowy, która obowiązywać będzie do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok.


Nasi piłkarze również byli zadowoleni z powodu zatrudnienia właśnie Janasa. - Moim zdaniem klub wygrał najlepiej jak mógł - komentuje decyzje władz Lechii, Tomasz Dawidowski, który z Janasem miał okazję współpracować w Amice Wronki, reprezentacji olimpijskiej i reprezentacji Polski seniorów. Dla tego trenera nie ma znaczenia kto jak się nazywa czy ile ma lat. Dla niego najistotniejsze jest to, jak ktoś w danym dniu wygląda na treningu i w jakiej jest dyspozycji - kontynuuje.Piłkarze i działacze są zatem usatysfakcjonowani tym, że Janas od stycznia rozpocznie pracę w Lechii. Gorzej wygląda to w przypadku kibiców. Nie wszystkim sympatykom biało-zielonych spodobało się bowiem zatrudnienie akurat tego szkoleniowca. "A myślałem, że Lechii nic gorszego nie może spotkać", "Wybór Janasa wskazuje na to, że zarząd klubu jest całkowicie zagubiony", "Janas ok, ale sukcesy to on miał dawno, a o jego ostatnich wynikach to najlepiej zapomnieć" - to tylko niektóre wpisy z forum lechia.gda.pl, zresztą nieliczne... nadające się do zacytowania. Ogółem fani są w temacie nowego szkoleniowca podzieleni i dopóki nie zacznie się runda wiosenna w T-Mobile Ekstraklasie, z pewnością sytuacja w tym względzie nie ulegnie zmianie.Na razie zatem na forum wrzawa i olbrzymia dyskusja czy Janas to aby na pewno właściwa osoba na właściwym miejscu, zaś sam szkoleniowiec powoli szykuje się do przyjazdu do Gdańska. Na razie kompletuje sztab szkoleniowy (jego asystentem ma być Tomasz Unton, na dniach rozstrzygnie się także co z resztą współpracowników, którzy pomagali Tomaszowi Kafarskiemu i Rafałowi Ulatowskiemu, a więc  trenerem odnowy biologicznej Robertem Dominiakiem, bramkarzy Dariuszem Gładysiem, psychologiem Mileną Lachowicz, kierownikiem Jarosławem Pajorem, masażystą Michałem Rogackim i trenerem przygotowania fizycznego Markiem Szutowiczem) i w Gdańsku pojawi się 5 stycznia na pierwszym w 2012 roku treningu Lechii.Już dziś wiadomo, że Janas do Trójmiasta jedzie w bojowym nastroju. - Zdecydowałem się na prowadzenie Lechii Gdańsk ponieważ podoba mi się koncepcja budowy drużyny i entuzjazm wśród ludzi z nią związanych. Poczułem się zarażony tą filozofią, więc poza celem, którym jest zdobycie jak największej liczby punktów w tych 13 meczach wiosny, zamierzam dążyć do systematycznego rozwoju zespołu, tak aby w ciągu kilku najbliższych lat walczyć o ambitne cele sportowe- zapowiada.

Maciej Kanczak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież