Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
wtorek, 16 kwietnia 2024 08:54
Łukasz Brządkowski: Ostra gra w Tczewie
W drugiej turze kampanii prezydenckiej wszystkie chwyty dozwolone. O
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Właściwa osoba na właściwym miejscu?

altDziałacze i piłkarze Lechii Gdańsk nie mogą się już doczekać współpracy z Pawłem Janasem, w samych superlatywach wypowiadając się o nowym trenerze. Kibice z kolei z pewną nieufnością i dystansem podchodzą do osoby "Janosika". Czy zatem Janas to w chwili obecnej właściwa osoba na właściwym miejscu?W momencie gdy Lechia żegnała się z Rafałem Ulatowskim i rozpoczynała poszukiwania nowego szkoleniowca, prezes Maciej Turnowiecki przyznał: - To musi być trener przez duże "T". W prasowych spekulacjach najwięcej szans dawano Jurijowi Szatałowi i Janowi Urbanowi, choć były również głosy, że warto zatrudnić Roberta Maaskanta. Duża grupa kibiców, dziennikarzy, a także działaczy była jednak zdania, że Lechię z kryzysu może wyprowadzić tylko ktoś, kto już wcześniej był związany z klubem z Gdańska. Stąd też wiele mówiło się o angażu takich szkoleniowców jak Bogusław Kaczmarek, Dariusz Kubicki czy Dariusz Wójtowicz. Wiadomo jednak, że z nikim z tej trójki Lechia nie prowadziła rozmów. Maaskant to od samego początku była typowa kaczka dziennikarska, zaś Szatałow i Urban, choć na łamach trójmiejskiej prasy zapowiadali, że z chęcią pracowaliby w Gdańsku, to jednak również nie dostali zaproszenia na rozmowy. Janas to po zwolnieniu Ulatowskiego była opcja numer jeden. Co sprawiło, że władze Lechii zdecydowały się zatrudnić właśnie "Janosika"?- W Lechii mamy swoje ambitne plany. Pawła Janasa uważamy za na tyle wybitnego szkoleniowca, który pozwoli nam je realizować. To trener przez duże "T". Z jednej strony motywator, z drugiej fachowiec o odpowiednim formacie, osobowości i wiedzy. Rozmowy były konkretne, szybko doszliśmy do porozumienia zarówno co do warunków zatrudnienia jak i wizji drużyny - wyjaśnił prezes Turnowiecki na oficjalnej stronie klubowej.Również sam Janas był szczęśliwy z faktu, że może pracować z ekipą biało-zielonych. - Nigdy nie udało mi się występować jako zawodnik tego klubu, tak się jednak składa, że będę tu pracował jako trener, który liczy, że na tak pięknym stadionie, w tak wyjątkowym mieście i z tak zaangażowanymi kibicami uda się zrealizować wspólny cel: grać tak, aby w każdym meczu sięgać po pełną pulę punktową - przyznał zaraz po podpisaniu umowy, która obowiązywać będzie do końca sezonu z opcją przedłużenia o rok.


Nasi piłkarze również byli zadowoleni z powodu zatrudnienia właśnie Janasa. - Moim zdaniem klub wygrał najlepiej jak mógł - komentuje decyzje władz Lechii, Tomasz Dawidowski, który z Janasem miał okazję współpracować w Amice Wronki, reprezentacji olimpijskiej i reprezentacji Polski seniorów. Dla tego trenera nie ma znaczenia kto jak się nazywa czy ile ma lat. Dla niego najistotniejsze jest to, jak ktoś w danym dniu wygląda na treningu i w jakiej jest dyspozycji - kontynuuje.Piłkarze i działacze są zatem usatysfakcjonowani tym, że Janas od stycznia rozpocznie pracę w Lechii. Gorzej wygląda to w przypadku kibiców. Nie wszystkim sympatykom biało-zielonych spodobało się bowiem zatrudnienie akurat tego szkoleniowca. "A myślałem, że Lechii nic gorszego nie może spotkać", "Wybór Janasa wskazuje na to, że zarząd klubu jest całkowicie zagubiony", "Janas ok, ale sukcesy to on miał dawno, a o jego ostatnich wynikach to najlepiej zapomnieć" - to tylko niektóre wpisy z forum lechia.gda.pl, zresztą nieliczne... nadające się do zacytowania. Ogółem fani są w temacie nowego szkoleniowca podzieleni i dopóki nie zacznie się runda wiosenna w T-Mobile Ekstraklasie, z pewnością sytuacja w tym względzie nie ulegnie zmianie.Na razie zatem na forum wrzawa i olbrzymia dyskusja czy Janas to aby na pewno właściwa osoba na właściwym miejscu, zaś sam szkoleniowiec powoli szykuje się do przyjazdu do Gdańska. Na razie kompletuje sztab szkoleniowy (jego asystentem ma być Tomasz Unton, na dniach rozstrzygnie się także co z resztą współpracowników, którzy pomagali Tomaszowi Kafarskiemu i Rafałowi Ulatowskiemu, a więc  trenerem odnowy biologicznej Robertem Dominiakiem, bramkarzy Dariuszem Gładysiem, psychologiem Mileną Lachowicz, kierownikiem Jarosławem Pajorem, masażystą Michałem Rogackim i trenerem przygotowania fizycznego Markiem Szutowiczem) i w Gdańsku pojawi się 5 stycznia na pierwszym w 2012 roku treningu Lechii.Już dziś wiadomo, że Janas do Trójmiasta jedzie w bojowym nastroju. - Zdecydowałem się na prowadzenie Lechii Gdańsk ponieważ podoba mi się koncepcja budowy drużyny i entuzjazm wśród ludzi z nią związanych. Poczułem się zarażony tą filozofią, więc poza celem, którym jest zdobycie jak największej liczby punktów w tych 13 meczach wiosny, zamierzam dążyć do systematycznego rozwoju zespołu, tak aby w ciągu kilku najbliższych lat walczyć o ambitne cele sportowe- zapowiada.

Maciej Kanczak

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież