Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero... Wernisaż wystawy „W sporcie siła. Historia Klubu Sportowego Gedania” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbył się uroczysty wernisaż wystawy czasowej „W sporcie siła....
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

VI Regaty Mediów

Na piątym miejscu, o oczko wyżej niż na poprzednich regatach jesienią 2013, uplasowała się wspólna załoga Gazety Gdańskiej i Radia Gdańsk II w rozegranej 7 czerwca 2014, VI edycji Regat Mediów o Puchar Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk w Górkach Zachodnich. Zwycięzcą została startująca po raz pierwszy w tych zawodach załoga Pomorska TV, która wygrała wszystkie pięć klasyfikowanych wyścigów, zdobywając łącznie 5 pkt.


W ostatnim szóstym wyścigu załoga ta zajęła czwarte miejsce (tzw. odrzutka), ale to na skutek zderzenia z innym jachtem, do którego doszło podczas oczekiwania na ostatni start. Sprawcą kolizji, jak twierdzi pokrzywdzona sterniczka Dorota Dajkowska, była załoga Radia Gdańsk I, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Ta kolizja spowodowała, że najgroźniejszy i pozbawiony listew w grocie rywal zajął w ostatnim wyścigu owe czwarte miejsce, a Radio Gdańsk 1, pod wodzą sternika Lecha Parella wygrało ten ostatni wyścig, co dało mu w klasyfikacji końcowej drugie miejsce z ilością 13 punktów. Tylko o jeden punkt mniej od pozostałej dwójki.


altDwa bowiem kolejne miejsca, trzecie i czwarte, zajęły załogi Gazeta Uniwersytecka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Panorama AWFiS Gdańsk, obie po 14 pkt. Wspólna załoga Gazety Gdańskiej i Radia Gdańsk II plasując się na piątym miejscu „uzbierała” aż 22 pkt, ale najlepiej spisała się w ostatnim szóstym wyścigu, w którym pod wodzą sternika Arka Chomickiego zajęła trzecią lokatę.


Ostatnie szóste miejsce w klasyfikacji końcowej zajęła trzyosobowa załoga Telewizja TASK z Politechniki Gdańskiej (27 pkt.), która jako jedyna miała jednolite niebieskie stroje.


alt


Trzy pierwsze załogi w nagrodę otrzymały puchary, a Pomorska TV dodatkowo przejęła okazały puchar przewodni, który w poprzednich regatach dwukrotnie wywalczyła załoga Gazety Uniwersyteckiej UG dowodzona przez sternika Kubę Jakubczyka. Tym razem go zabrakło i puchar przewodni powędrował do ekipy telewizyjnej.


altSzóste regaty rozgrywane na Martwej Wiśle były szczególne, gdyż rywalizując zaciekle na mijanych bojach było tak ciasno, że kilka razy doszło do ich potrąceń i do zderzeń łódek. Najniebezpieczniejszą „stłuczkę” miał jacht oznaczony numerem 7, na którym płynęła zwycięska załoga Pomorska TV. Była ona tak pochłonięta płynięciem na tzw. motyla, że nie zauważyła na dziobie płynącej barki i doszło do jej uderzenia od strony rufy. Na szczęście uderzenie nie było zbyt silne i obie jednostki mogły kontynuować swoje rejsy.


altBardzo brawurowo pływały też trzy urocze reprezentantki Panoramy AFWiS, które jak tylko zauważyły przed sobą męskie załogi, to natychmiast na nie nacierały i nawet kilkakrotnie udało im się uderzyć dziobem w ich rufy.


altDyrektor Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk Paulina Wein (na zdjęciu z prawej) po wręczeniu nagród i dyplomów  podziękowała przedstawicielom pomorskich mediów za udział w regatach przy znakomitej słonecznej i wietrznej  pogodzie, zapowiadając zorganizowanie takiej samej rywalizacji na wodzie jesienią na zakończenie sezony żeglarskiego. 


altPodczas szóstych regat równolegle w Górkach Zachodnich na terenie Narodowego Centrum Żeglarstwa im. dr Krzysztofa Zawalskiego, odbył się żeglarski festyn rodzinny dla dzieci i dorosłych. Można było uczestniczyć w otwartym treningu żeglarskim, a także w różnych zabawowych animacjach dla dzieci. Oprócz tego było sporo konkursów i zawodów na wodzie. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach muzyki szantowej.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież