Gala 14. Wielkiego Maratonu Czytelniczego » W audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego, og... Otwarcie ekspozycji „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Ob... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otwarto ekspozycję „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Fund... Płace na gdańską miarę... » Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim urzędzie miejskim aż 9 dodatkowo zarabia w ... Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ...
Płace na gdańską miarę...
wtorek, 06 czerwca 2023 12:18
Płace na gdańską miarę...
Spośród blisko 30 dyrektorów wydziałów i biur w gdańskim
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52
Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku
Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

V Regaty Mediów o Puchar NCŻ

Na zakończenie sezonu żeglarskiego 2013, na rozlewisku Wisły Śmiałej w Górkach Zachodnich, 26 października (sobota) rozegrano Regaty Mediów o Puchar Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk. Na starcie stanęło siedem czteroosobowych zespołów. Regaty zostały rozegrane zgodnie z przepisami regatowymi ISAF, w klasie turystyczno - szkoleniowej Balt 23 Armor.Po odprawie załóg i losowaniu łódek, sędzia główny regat Cezary Piórczyk (drugi trener polskiej kadry windsurfingu) dokonał omówienia zasad i trasy pięciu przewidzianych wyścigów.


alt


Pogoda dopisała i rozegrano wszystkie planowanych pięć wyścigów, przy czym z uwagi na przepływające obok statki i rozgrywane równolegle inne regaty klasy optimist, sędzia główny musiał nieco zmienić trasę ostatnich dwóch wyścigów.


alt


Od początku uplasowały się dwie grupy jachtów, pierwsza rywalizująca między sobą o trzy miejsca na „pudle” i druga ścigająca się o pozostałe lokaty 4-7.


altW tej pierwszej grupie najszybciej pływała 4-osobowa załoga Gazety Uczelnianej Uniwersytetu Gdańskiego pod wodzą Kuby Jakubczyka (na powyższym zdjęciu). Najwięcej, bo aż trzykrotnie minęła ona linię mety na pierwszym miejscu.


Dzięki temu zapewniła sobie ostateczne zwycięstwo. Puchar zdobyła po raz drugi z rzędu i jeśli wygra ten zespół za rok, to puchar przejmie na własność.


altDrugą lokatę po 5 wyścigach zajęła załoga portalu trojmiasto.pl pod wodzą Michała Kaczorowskiego, która wygrała dwa wyścigi i dwukrotnie była trzecia. 


altTrzecie miejsce zdobyli współtwórcy uczelnianego czasopisma Panorama AWFiS Gdańsk pod wodzą sternika Piotra Butowskiego. W tej 4-osobowej załodze płynęły aż trzy panie, które aparatami fotograficznymi utrwalały to co dzieje się wokół na wodzie, a mimo to udało im się wywalczyć puchar.


alt


Te trzy najszybsze zespoły uzyskały następującą ilość punktów, odpowiednio 5, 7 i 9 pkt. Nad pozostałymi łódkami od startu zyskiwały sporą przewagę.


altO wiele bardziej zacięta walka toczyła się o pozostałe lokaty. Do ostatniego wyścigu decydowała się ostateczna klasyfikacja, bo pomiędzy czterema załogami były tylko jednopunktowe różnice.


altOstatni piąty wyścig nie zmienił jednak ostatecznej klasyfikacji i tak czwarte miejsce zajął zespół Radia Gdańsk III pod wodzą Arkadiusza Chomickiego (na zdjęciu powyżej). Piąte miejsce zajęło Radio Gdańsk I, w której za sterem zasiadał Lech Parel, redaktor naczelny tegoż medium. Dopiero szóste miejsce zajęła załoga Gazety Gdańskiej, która owszem dobrze dawała sobie radę na startach, ale z uwagi chyba na nadwagę była wyprzedzana nawet na ostatnich metrach tuż przed metą.  


altSiódmą lokatę zajął zespół Radia Gdańsk II, w której płynęła coraz częściej zajmująca się tematyką sportową red. Anna Rębas. W losowaniu przypadła im łódka z numerem 1 na burcie. Na łódce nr 2 (na zdjęciu pierwsza z prawej) sterował Arek Chomicki z Radia Gdańsk III. Z lewej za sterem jachtu nr 5 Waldemar Skolimowski reprezentujący Gazetę Gdańską.  


altRegaty były połączone z uroczystym zakończeniem tegorocznego sezonu żeglarskiego. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego z masztu została opuszczona biało-czerwona bandera. Rektor AWFiS Gdańsk prof. Waldemar Moska dokonał nominacji dr. Krzysztofa Zawalskiego z kierownika na dyrektora Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.


altAwansowany na dyrektora dr Zawalski z zadowoleniem mówił o rosnącej w kraju i świecie randze tego ośrodka żeglarskiego, który w swoim pobliżu ma też dwa podobne ośrodki Zarządu Głównego AZS oraz Akademickiego Klubu Morskiego. Dzięki tej bliskości doskonale wyposażonej bazy można organizować regaty o światowej randze z udziałem wielu żeglarzy. To z myślą też o nich AWFiS pozyskał unijne fundusze na rozbudowę mariny o dodatkowych 60 miejsc postojowych. Prace budowlane mają ruszyć już 31 października 2013 roku.    

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież