Korty SKT - zabytki współczesne » Uznany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków za obiekt objęty ochroną budynek główny Sopockiego ... Paweł Zalewski: Jesteśmy przeciwni zmianom traktatów UE » Z Pawłem Zalewskim, posłem i politykiem Trzeciej Drogi, rozmawia Andrzej Rafał Potocki- Komisja Spra... Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
piątek, 01 grudnia 2023 18:06
I LIGA FORTUNA
Z dużej chmury wielki śnieg. Wyrafinowanego
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

V Regaty Mediów o Puchar NCŻ

Na zakończenie sezonu żeglarskiego 2013, na rozlewisku Wisły Śmiałej w Górkach Zachodnich, 26 października (sobota) rozegrano Regaty Mediów o Puchar Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk. Na starcie stanęło siedem czteroosobowych zespołów. Regaty zostały rozegrane zgodnie z przepisami regatowymi ISAF, w klasie turystyczno - szkoleniowej Balt 23 Armor.Po odprawie załóg i losowaniu łódek, sędzia główny regat Cezary Piórczyk (drugi trener polskiej kadry windsurfingu) dokonał omówienia zasad i trasy pięciu przewidzianych wyścigów.


alt


Pogoda dopisała i rozegrano wszystkie planowanych pięć wyścigów, przy czym z uwagi na przepływające obok statki i rozgrywane równolegle inne regaty klasy optimist, sędzia główny musiał nieco zmienić trasę ostatnich dwóch wyścigów.


alt


Od początku uplasowały się dwie grupy jachtów, pierwsza rywalizująca między sobą o trzy miejsca na „pudle” i druga ścigająca się o pozostałe lokaty 4-7.


altW tej pierwszej grupie najszybciej pływała 4-osobowa załoga Gazety Uczelnianej Uniwersytetu Gdańskiego pod wodzą Kuby Jakubczyka (na powyższym zdjęciu). Najwięcej, bo aż trzykrotnie minęła ona linię mety na pierwszym miejscu.


Dzięki temu zapewniła sobie ostateczne zwycięstwo. Puchar zdobyła po raz drugi z rzędu i jeśli wygra ten zespół za rok, to puchar przejmie na własność.


altDrugą lokatę po 5 wyścigach zajęła załoga portalu trojmiasto.pl pod wodzą Michała Kaczorowskiego, która wygrała dwa wyścigi i dwukrotnie była trzecia. 


altTrzecie miejsce zdobyli współtwórcy uczelnianego czasopisma Panorama AWFiS Gdańsk pod wodzą sternika Piotra Butowskiego. W tej 4-osobowej załodze płynęły aż trzy panie, które aparatami fotograficznymi utrwalały to co dzieje się wokół na wodzie, a mimo to udało im się wywalczyć puchar.


alt


Te trzy najszybsze zespoły uzyskały następującą ilość punktów, odpowiednio 5, 7 i 9 pkt. Nad pozostałymi łódkami od startu zyskiwały sporą przewagę.


altO wiele bardziej zacięta walka toczyła się o pozostałe lokaty. Do ostatniego wyścigu decydowała się ostateczna klasyfikacja, bo pomiędzy czterema załogami były tylko jednopunktowe różnice.


altOstatni piąty wyścig nie zmienił jednak ostatecznej klasyfikacji i tak czwarte miejsce zajął zespół Radia Gdańsk III pod wodzą Arkadiusza Chomickiego (na zdjęciu powyżej). Piąte miejsce zajęło Radio Gdańsk I, w której za sterem zasiadał Lech Parel, redaktor naczelny tegoż medium. Dopiero szóste miejsce zajęła załoga Gazety Gdańskiej, która owszem dobrze dawała sobie radę na startach, ale z uwagi chyba na nadwagę była wyprzedzana nawet na ostatnich metrach tuż przed metą.  


altSiódmą lokatę zajął zespół Radia Gdańsk II, w której płynęła coraz częściej zajmująca się tematyką sportową red. Anna Rębas. W losowaniu przypadła im łódka z numerem 1 na burcie. Na łódce nr 2 (na zdjęciu pierwsza z prawej) sterował Arek Chomicki z Radia Gdańsk III. Z lewej za sterem jachtu nr 5 Waldemar Skolimowski reprezentujący Gazetę Gdańską.  


altRegaty były połączone z uroczystym zakończeniem tegorocznego sezonu żeglarskiego. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego z masztu została opuszczona biało-czerwona bandera. Rektor AWFiS Gdańsk prof. Waldemar Moska dokonał nominacji dr. Krzysztofa Zawalskiego z kierownika na dyrektora Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.


altAwansowany na dyrektora dr Zawalski z zadowoleniem mówił o rosnącej w kraju i świecie randze tego ośrodka żeglarskiego, który w swoim pobliżu ma też dwa podobne ośrodki Zarządu Głównego AZS oraz Akademickiego Klubu Morskiego. Dzięki tej bliskości doskonale wyposażonej bazy można organizować regaty o światowej randze z udziałem wielu żeglarzy. To z myślą też o nich AWFiS pozyskał unijne fundusze na rozbudowę mariny o dodatkowych 60 miejsc postojowych. Prace budowlane mają ruszyć już 31 października 2013 roku.    

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież