Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

V Regaty Mediów o Puchar NCŻ

Na zakończenie sezonu żeglarskiego 2013, na rozlewisku Wisły Śmiałej w Górkach Zachodnich, 26 października (sobota) rozegrano Regaty Mediów o Puchar Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk. Na starcie stanęło siedem czteroosobowych zespołów. Regaty zostały rozegrane zgodnie z przepisami regatowymi ISAF, w klasie turystyczno - szkoleniowej Balt 23 Armor.Po odprawie załóg i losowaniu łódek, sędzia główny regat Cezary Piórczyk (drugi trener polskiej kadry windsurfingu) dokonał omówienia zasad i trasy pięciu przewidzianych wyścigów.


alt


Pogoda dopisała i rozegrano wszystkie planowanych pięć wyścigów, przy czym z uwagi na przepływające obok statki i rozgrywane równolegle inne regaty klasy optimist, sędzia główny musiał nieco zmienić trasę ostatnich dwóch wyścigów.


alt


Od początku uplasowały się dwie grupy jachtów, pierwsza rywalizująca między sobą o trzy miejsca na „pudle” i druga ścigająca się o pozostałe lokaty 4-7.


altW tej pierwszej grupie najszybciej pływała 4-osobowa załoga Gazety Uczelnianej Uniwersytetu Gdańskiego pod wodzą Kuby Jakubczyka (na powyższym zdjęciu). Najwięcej, bo aż trzykrotnie minęła ona linię mety na pierwszym miejscu.


Dzięki temu zapewniła sobie ostateczne zwycięstwo. Puchar zdobyła po raz drugi z rzędu i jeśli wygra ten zespół za rok, to puchar przejmie na własność.


altDrugą lokatę po 5 wyścigach zajęła załoga portalu trojmiasto.pl pod wodzą Michała Kaczorowskiego, która wygrała dwa wyścigi i dwukrotnie była trzecia. 


altTrzecie miejsce zdobyli współtwórcy uczelnianego czasopisma Panorama AWFiS Gdańsk pod wodzą sternika Piotra Butowskiego. W tej 4-osobowej załodze płynęły aż trzy panie, które aparatami fotograficznymi utrwalały to co dzieje się wokół na wodzie, a mimo to udało im się wywalczyć puchar.


alt


Te trzy najszybsze zespoły uzyskały następującą ilość punktów, odpowiednio 5, 7 i 9 pkt. Nad pozostałymi łódkami od startu zyskiwały sporą przewagę.


altO wiele bardziej zacięta walka toczyła się o pozostałe lokaty. Do ostatniego wyścigu decydowała się ostateczna klasyfikacja, bo pomiędzy czterema załogami były tylko jednopunktowe różnice.


altOstatni piąty wyścig nie zmienił jednak ostatecznej klasyfikacji i tak czwarte miejsce zajął zespół Radia Gdańsk III pod wodzą Arkadiusza Chomickiego (na zdjęciu powyżej). Piąte miejsce zajęło Radio Gdańsk I, w której za sterem zasiadał Lech Parel, redaktor naczelny tegoż medium. Dopiero szóste miejsce zajęła załoga Gazety Gdańskiej, która owszem dobrze dawała sobie radę na startach, ale z uwagi chyba na nadwagę była wyprzedzana nawet na ostatnich metrach tuż przed metą.  


altSiódmą lokatę zajął zespół Radia Gdańsk II, w której płynęła coraz częściej zajmująca się tematyką sportową red. Anna Rębas. W losowaniu przypadła im łódka z numerem 1 na burcie. Na łódce nr 2 (na zdjęciu pierwsza z prawej) sterował Arek Chomicki z Radia Gdańsk III. Z lewej za sterem jachtu nr 5 Waldemar Skolimowski reprezentujący Gazetę Gdańską.  


altRegaty były połączone z uroczystym zakończeniem tegorocznego sezonu żeglarskiego. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego z masztu została opuszczona biało-czerwona bandera. Rektor AWFiS Gdańsk prof. Waldemar Moska dokonał nominacji dr. Krzysztofa Zawalskiego z kierownika na dyrektora Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.


altAwansowany na dyrektora dr Zawalski z zadowoleniem mówił o rosnącej w kraju i świecie randze tego ośrodka żeglarskiego, który w swoim pobliżu ma też dwa podobne ośrodki Zarządu Głównego AZS oraz Akademickiego Klubu Morskiego. Dzięki tej bliskości doskonale wyposażonej bazy można organizować regaty o światowej randze z udziałem wielu żeglarzy. To z myślą też o nich AWFiS pozyskał unijne fundusze na rozbudowę mariny o dodatkowych 60 miejsc postojowych. Prace budowlane mają ruszyć już 31 października 2013 roku.    

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież