Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

V Regaty Mediów o Puchar NCŻ

Na zakończenie sezonu żeglarskiego 2013, na rozlewisku Wisły Śmiałej w Górkach Zachodnich, 26 października (sobota) rozegrano Regaty Mediów o Puchar Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk. Na starcie stanęło siedem czteroosobowych zespołów. Regaty zostały rozegrane zgodnie z przepisami regatowymi ISAF, w klasie turystyczno - szkoleniowej Balt 23 Armor.Po odprawie załóg i losowaniu łódek, sędzia główny regat Cezary Piórczyk (drugi trener polskiej kadry windsurfingu) dokonał omówienia zasad i trasy pięciu przewidzianych wyścigów.


alt


Pogoda dopisała i rozegrano wszystkie planowanych pięć wyścigów, przy czym z uwagi na przepływające obok statki i rozgrywane równolegle inne regaty klasy optimist, sędzia główny musiał nieco zmienić trasę ostatnich dwóch wyścigów.


alt


Od początku uplasowały się dwie grupy jachtów, pierwsza rywalizująca między sobą o trzy miejsca na „pudle” i druga ścigająca się o pozostałe lokaty 4-7.


altW tej pierwszej grupie najszybciej pływała 4-osobowa załoga Gazety Uczelnianej Uniwersytetu Gdańskiego pod wodzą Kuby Jakubczyka (na powyższym zdjęciu). Najwięcej, bo aż trzykrotnie minęła ona linię mety na pierwszym miejscu.


Dzięki temu zapewniła sobie ostateczne zwycięstwo. Puchar zdobyła po raz drugi z rzędu i jeśli wygra ten zespół za rok, to puchar przejmie na własność.


altDrugą lokatę po 5 wyścigach zajęła załoga portalu trojmiasto.pl pod wodzą Michała Kaczorowskiego, która wygrała dwa wyścigi i dwukrotnie była trzecia. 


altTrzecie miejsce zdobyli współtwórcy uczelnianego czasopisma Panorama AWFiS Gdańsk pod wodzą sternika Piotra Butowskiego. W tej 4-osobowej załodze płynęły aż trzy panie, które aparatami fotograficznymi utrwalały to co dzieje się wokół na wodzie, a mimo to udało im się wywalczyć puchar.


alt


Te trzy najszybsze zespoły uzyskały następującą ilość punktów, odpowiednio 5, 7 i 9 pkt. Nad pozostałymi łódkami od startu zyskiwały sporą przewagę.


altO wiele bardziej zacięta walka toczyła się o pozostałe lokaty. Do ostatniego wyścigu decydowała się ostateczna klasyfikacja, bo pomiędzy czterema załogami były tylko jednopunktowe różnice.


altOstatni piąty wyścig nie zmienił jednak ostatecznej klasyfikacji i tak czwarte miejsce zajął zespół Radia Gdańsk III pod wodzą Arkadiusza Chomickiego (na zdjęciu powyżej). Piąte miejsce zajęło Radio Gdańsk I, w której za sterem zasiadał Lech Parel, redaktor naczelny tegoż medium. Dopiero szóste miejsce zajęła załoga Gazety Gdańskiej, która owszem dobrze dawała sobie radę na startach, ale z uwagi chyba na nadwagę była wyprzedzana nawet na ostatnich metrach tuż przed metą.  


altSiódmą lokatę zajął zespół Radia Gdańsk II, w której płynęła coraz częściej zajmująca się tematyką sportową red. Anna Rębas. W losowaniu przypadła im łódka z numerem 1 na burcie. Na łódce nr 2 (na zdjęciu pierwsza z prawej) sterował Arek Chomicki z Radia Gdańsk III. Z lewej za sterem jachtu nr 5 Waldemar Skolimowski reprezentujący Gazetę Gdańską.  


altRegaty były połączone z uroczystym zakończeniem tegorocznego sezonu żeglarskiego. Przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego z masztu została opuszczona biało-czerwona bandera. Rektor AWFiS Gdańsk prof. Waldemar Moska dokonał nominacji dr. Krzysztofa Zawalskiego z kierownika na dyrektora Narodowego Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich.


altAwansowany na dyrektora dr Zawalski z zadowoleniem mówił o rosnącej w kraju i świecie randze tego ośrodka żeglarskiego, który w swoim pobliżu ma też dwa podobne ośrodki Zarządu Głównego AZS oraz Akademickiego Klubu Morskiego. Dzięki tej bliskości doskonale wyposażonej bazy można organizować regaty o światowej randze z udziałem wielu żeglarzy. To z myślą też o nich AWFiS pozyskał unijne fundusze na rozbudowę mariny o dodatkowych 60 miejsc postojowych. Prace budowlane mają ruszyć już 31 października 2013 roku.    

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież