Konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej we wnętrzach ... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku ogłasza konkurs na opracowanie koncepcji wystawy archeologicznej... Wicepremier Jacek Sasin w tygodniku „Sieci”: Bitwa o węgiel » W najnowszym numerze „Sieci” ważny wywiad z wicepremierem Jackiem Sasinem, w którym minister aktywów... ZOO Gdańsk - ogród i fundacja » Dyrektorzy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, Michał Targowski i Emilia Salach, są w zarządzie Fundacj... Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
sobota, 13 sierpnia 2022 07:12
25. Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce
W dniach 15-21 sierpnia w Monachium rozgrywane będą 25. Mistrzostwa
Radomiak zdeklasował Lechię
niedziela, 14 sierpnia 2022 15:50
Radomiak zdeklasował Lechię
Po bardzo słabej grze Lechia został rozbita w Radomiu 1:4 (1:2).

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Aktywność na świeżym powietrzu
wtorek, 16 sierpnia 2022 20:11
Aktywność na świeżym powietrzu
Dzielnicowe Centra Sportu zapraszają w drugim miesiącu wakacji na
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Podtrzymać dobrą passę - zapowiedź meczu Arka - Chojniczanka

Arka już w sobotę zagra kolejne ważne zawody w I lidze. Tym razem kibiców czekają derby województwa pomorskiego, mecz Arka - Chojniczanka. Będzie to z pewnością ciekawy mecz pod względem kibicowskim - do Gdyni przyjedzie około 500 kibiców z Chojnic i Gdańska. Pod względem sportowym są przesłanki, że będzie równie ciekawie.Chojniczanka była sporą niespodzianką na początku rundy, kiedy to zachwycała szybką, ofensywną grą. Obecnie gracze z miasta tura przeżywają kryzys i od kilku spotkań nie poznali smaku zwycięstwa. Ostatnie cztery remisy osiągnęli z czołówką tabeli, co może świadczyć o niezłej formie, której nie potwierdzają jedynie wyniki. Drużyna Mariusza Pawlaka gra piłkę ofensywną, nastawioną na pressing i szybkie ataki skrzydłami. Czy taka gra będzie pasować gdynianom?


Podopieczni trenera Sikory kryzys mają w teorii za sobą. Ostatnie trzy spotkania zakończyły się pozytywnie, udało się dwa razy wygrać i raz zremisować. Dzięki temu wrócili do gry o awans. - W tej lidze nie ma faworyta. Jest 8 drużyn które walczą o 2 czołowe miejsca. - twierdzi Paweł Sikora. - Arka też uczy grać się pod presją związaną z celem, jaki został nam postawiony. Dobrze, że zaczęliśmy wychodzić z tego, co nas spotkało w ostatnim czasie. To czy pokonaliśmy kryzys ostatecznie okaże się jednak na koniec rundy. Myślałem, że czołówka wykrystalizuje się po 7-8 kolejkach, ale jednak wyszło inaczej i będziemy musieli na to poczekać. Dużo zespołów traci punkty w tej lidze, nawet najlepsi.- dodaje. Fakty faktami, ale zawodnicy i trenerzy muszą się skupić na wygrywaniu z każdym, bo w tym sezonie jest poważna szansa na wywalczenie awansu do ekstraklasy, czego nie powinno się zmarnować. Niektórzy już skreślili gdynian jako faworytów do awansu, ale jednak ci potrafili wstać z kolan i gonią liderów. - Nie wolno na żadnej drużynie stawiać krzyżyka w tej lidze. Jesteśmy zespołem, który potrafi się podnieść w każdej sytuacji. - twierdzi bramkarz Arki, Michał Szromnik - Być może wpadliśmy w jakiś dołek, ale mamy mocne charaktery, podnieśliśmy się i jeszcze nie raz się podniesiemy. Apel do kibiców, aby w nas wierzyli i myślę, że będzie dobrze. - kończy zwracając się do kibiców. My też zwracamy się do kibiców z apelem o kulturalniejszy doping, żeby nie bluzgać się na wzajem, żeby dzieciaki na meczu nie poznały wszystkich słów polskiej łaciny.


Początek meczu o 17:30 w sobotę. Poprzedzi go minuta ciszy upamiętniająca zmarłego premiera Tadeusza Mazowieckiego.

FA


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież