Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Przy SP nr 69 powstaje drużyna AMPFUTBOLU

Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku, jest inicjatorem utworzenia drużyny AMPFUTBOLOWEJ.- Rok temu przeglądając internet natrafiłem na relację z mistrzostw ampfutbolowych i byłem pod ogromnym wrażeniem - powiedział Kamil Gajewski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 im. gen. St. Sosabowskiego w Gdańsku. - Szkoła Podstawowa numer 69 posiada nowe piękne boisko ze sztuczną trawą i pomyślałem, że również na zajęcia z AMPFUTBOLU znajdzie się na nim miejsce. Mam nadzieję, że mój plan się powiedzie i w ten sposób uda mi się sprawić, że część niepełnosprawnych odważy się zamienić cztery kąty pokoju w swoich mieszkaniach na cztery narożniki boiska. Byłaby to dla mnie  olbrzymia frajda. Zadzwoniłem do firmy budującej boisko z zapytaniem, czy taki sposób jego użytkowania, podpieranie się kulami, jest dopuszczalny i nie zniszczy murawy. Po usłyszeniu, że można AMPFUTBOLOWAĆ zwróciłem się o "zielone światło" do Miejskich Włodarzy i Dyrektora mojego wydziału. Światło bardzo zielone dla pomysłu się pojawiło. Trudnością dość dużą było dotarcie do potencjalnych zainteresowanych. Szukałem sprzymierzeńców między innymi wśród stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Informację zwrotną dała Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, że po powrocie z urlopów osoba odpowiedzialna za współpracę mnie wesprze. Zwróciłem się do PEFRON-u o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o przedsięwzięciu pośród potencjalnych zainteresowanych. Trzeba dodać, że zawodnicy z pola to osoby po jednostronnej amputacji kończyny dolnej, a bramkarzami mogą być tylko osoby pozbawione kończyny górnej. Żeby drużyna mogła powstać potrzebnych jest minimum 12 zawodników, którzy będą gotowi systematycznie uczestniczyć w zajęciach. Projekt  ma być całkowicie bezpłatnym, co oznacza, że od zawodników nie będą pobierane nawet najmniejsze opłaty. Jeśli uda się stworzyć drużynę to w planach jest  jej udział w turniejach ampfutbolu.


alt

Polska vs. Niemcy
fot. Bartłomiej Budny


Poszukiwana jest osoba, trener lub instruktor, która posiada doświadczenie i chciałaby społeczne podjąć się zadania trenerskiego w przyszłej Gdańskiej Drużynie AMPFUTBOLOWEJ (GDA-F).


Informacja o chęci stworzenia drużyny ampfutbolowej została upowszechniona pod koniec lipca, a już pierwszego dnia zgłosiło się dwóch kandydatów do drużyny.
- To świetny pomysł, bardzo fajna rzecz - stwierdził Michał Antoniuk. - Cieszę się, że coś takiego powstało. Szczerze mówiąc przyglądałem się temu sportowi, bo mam do niego predyspozycje. Byłem trochę zdziwiony, że jeszcze nie powstała taka drużyna na północy Polski. Tym bardziej doceniam inicjatywę pana Kamila. Zaplanowaliśmy spotkanie i będziemy dalej działać. Chciałbym, żeby znaleźli się chętni do drużyny i będziemy szukać takich osób.


Wszyscy zainteresowani chęcią gry w drużynie ampfutbolowej lub jej wsparcia w dowolny sposób, np. przez ufundowanie strojów dla zawodników, proszeni są o kontakt - dyrektorsp69@wp.pl .

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież