Obchody 100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Angelika Cichocka: Na igrzyskach musi być forma życia

Rozmowa z Angeliką Cichocką, zawodniczką SKLA Sopot, mistrzynią Europy w biegu na 1500 m w Amsterdamie, reprezentantką Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w biegach na 800 i 1500 m- Złoty medal mistrzostw Europy, najlepszy w tym roku wynik w biegu na dystansie 1 mili uzyskany podczas Memoriału Janusza Sidły to powody do optymizmu czy dużego optymizmu przed igrzyskami w Rio?
Angelika Cichocka: To jest bardzo dobry znak przed igrzyskami, tym bardziej, że jesteśmy w ciężkim treningu. Podczas Memoriału naprawdę nie biegało się luźno. To nie był "bieg życia". Tym bardziej się cieszę, że w takiej dyspozycji jeszcze obozowej, po tak ciężkim treningu udało się tak dobrze pobiec. To fenomenalna sprawa.


- Złoto z Amsterdamu daje ci dodatkowego "kopa" przed igrzyskami?
Angelika Cichocka: Oczywiście. Sukcesy są motywujące. Siedzą z tyłu głowy i motywują. Nie myślę już o Amsterdamie, myślę o tym co przede mną czyli igrzyska w Rio. Amsterdam zostawiam za sobą. To mnie bardzo podbudowało mentalnie. Czuję się pewniejsza siebie. W Rio będzie zupełnie nowe rozdanie kart i trzeba się jak najlepiej przygotować do tego startu.


- Jak się czujesz przed występem w Rio? Jakie masz oczekiwania wobec swojego występu?
Angelika Cichocka: Jak mówiłam wcześniej dla mnie najważniejsze jest aby być w szczycie formy, żeby podczas startu na igrzyskach była forma życia. To było moje marzenie. Ostatnio pisałam do swojej siostry, że będę przyszłą olimpijką i się popłakałam. To jest dla mnie naprawdę wielkie przeżycie. Na pewno dam z siebie wszystko, a co będzie to zobaczymy.


alt- Emocje związane ze startem odczuwasz już teraz czy dopiero przyjdą jak będziesz w Rio?
Angelika Cichocka: Myślę, że dopiero przed samym startem nastąpi ogromna motywacja. Mam nadzieję, że będę potrafiła wyważyć oba stany czyli stres taki motywujący i własną motywację.


- Ostatnie wyniki osiągane przez polskich lekkoatletów - wygranie klasyfikacji medalowej podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie - to sygnał, że lekkoatletyka wraca w Polsce na miejsce, które kiedyś zajmowała - królowej sportu.
Angelika Cichocka: Bardzo się z tego cieszę. Dla mnie to fantastyczna sprawa, że mamy tylu fantastycznych lekkoatletów w kraju, że nie odstajemy od światowej czołówki, a powiedziałabym wręcz, że jesteśmy w światowej czołówce. Wygranie klasyfikacji medalowej w Amsterdamie uważam za wielkie osiągnięcie dla polskich lekkoatletów.


- Wasze dobre występy powodują, że kibice mają większe oczekiwania przed kolejnymi startami. To pomaga czy jednak trochę przeszkadza?
Angelika Cichocka: Nawet o tym nie myślę. Po prostu robię swoje, skupiam się na własnej pracy, na treningu, na dobrym przygotowaniu, a co się dzieje wokół to trzeba się wyłączyć i wyciszyć.


- Marek Fostiak, prezes Pomorskiego Związku Lekkiejatletyki, gdy ostatnio z nim rozmawiałem powiedział, że powoli nawiązujecie wynikami do czasów Wunderteamu.
Angelika Cichocka: Wow. Śmiałe stwierdzenie, ale faktycznie pokazały to ostatnie mistrzostwa w Amsterdamie gdzie zdobyliśmy 12 medali, to jest naprawdę ogromna sprawa dla polskiej lekkoatletyki. Tym bardziej się cieszę, że biorę w tym udział i też jestem częścią tego sukcesu.

Rozmawiał Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież