Gem, set, SKT! Klęska Karnowskiego » Prezydent Sopotu Jacek Karnowski przegrał z kretesem wojnę, którą wytoczył Sopockiemu Klubowi Teniso... Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku...
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
środa, 19 stycznia 2022 14:53
Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych
1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 18 września 2021 14:34

Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa 77 Racing, którego sponsorem jest spółka Energa z Grupy ORLEN. Podczas wizyty zapewnił, że koncern nadal będzie wspierać sport na Pomorzu i w najbliższych latach przeznaczy na ten cel jeszcze więcej środków.


Młodzieżowa Akademia Żeglarska zainaugurowała swoją działalność w grudniu 2020 roku. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, który łączy żeglarstwo z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego.


Akademia pozwala młodym żeglarzom poznać najbardziej nowoczesne technologie stosowane w światowym jachtingu. Uczestnicy mają do dyspozycji nowe, w pełni zoptymalizowane jachty regatowe będące zapleczem największych akademii żeglarskich na świecie. Dzięki temu projekt jest unikalną okazją do poznania i wejścia w fascynujący świat profesjonalnego jachtingu. Wykładowcami oraz nauczycielami wiedzy są mistrzowie świata związani z teamem Energa 77 Racing..

alt


– Organizacja turnusów dla dzieci z domu dziecka to było fascynujące doświadczenie, na pewno będziemy je kontynuować. Otrzymaliśmy od nich mnóstwo dobra i uśmiechu, to jest bezcenne. Na zakończenie pierwszego turnusu przyszedł do mnie chłopczyk i powiedział: "Panie Piotrku, będzie mi pana brakowało, będę tęsknił!". Chwycił mnie w połowę i uściskał. To było największe podziękowanie. Cieszę się, że mogę realizować projekt i przekazać wiedzę mojego całego teamu, bo nie jestem sam. Ten nasz team tworzy jedność, super rodzinę. Ja nie przychodzę tu do pracy, ale jak do rodziny – powiedział Piotr Tarnacki, inicjator Energa 77 Racing.

alt


W tym roku nabór do Akademii prowadzony był na początku sezonu i jako projekt pilotażowy miał limitowaną liczbę miejsc. Zorganizowano sześć turnusów i dodatkowo dwa dla dzieci z domów dziecka. Zgłosić mógł się każdy, kto miał minimalne doświadczenie żeglarskie.
- Myślę, że w przyszłym roku będziemy przyjmowali zgłoszenia od osób bez doświadczenia żeglarskiego, bo liczba tych miejsc będzie na pewno zwiększona. W tym sezonie w zajęciach uczestniczyło 90 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do godziny 16. Są to zajęcia teoretyczne, praktyczne na wodzie. Jeśli nie ma wiatru, to uczymy się manewrowania motorówkami. Staramy się, aby wodniacki styl życia był bliższy młodzieży i żeby mogła nabyć trochę inne umiejętności niż na innych kursach – tłumaczy Piotr Tarnacki.

alt


Na każdym jachcie żegluje pięć osób, dobieranych na podstawie wywiadu, który przeprowadzany jest z uczestnikami Akademii pierwszego dnia.
- Widzimy, jak młodzież się angażuje i wówczas możemy dokonać podziału na grupy. Na pewno trzeba mieć chęci, to jest podstawa. Dzisiaj młodzież jest bardzo chętna do tego typu działań, bo jest to przygoda. Dość szybko można dostrzec kogoś z talentem. Mam obecnie super grupę, juniorów, już świetnych zawodników, którzy stawiają pierwsze kroki na arenie narodowej w klasach juniorskich. Myślę, że z tej grupy kilka osób będzie świetnymi żeglarzami, może nawet zawodowymi. Są to dziewczyny, które mają świetne wyczucie jachtu, są bardzo zaangażowane i całe życie mają podporządkowane pod żeglarstwo - dodaje.


W przyszłym sezonie w ramach Akademii planowane jest zorganizowanie kilku półkolonii dla dzieci w wieku 10-15 lat. Jak zapowiadają organizatorzy możliwe, że wymagania wiekowe będą obniżone. Informacje na temat Akademii 2022 i naborze pojawią się w marcu 2022 roku na facebooku oraz stronie 77racing.pl, gdzie będzie dostępny formularz.


- W żeglarstwie najbardziej atrakcyjne jest dla mnie to, że jest dużo adrenaliny, rywalizacja na wodzie, a ja bardzo lubię wodę - powiedziała Agata Gabrysiak, lat 15. - Przez zgłoszeniem się do Akademii miałam już doświadczenia z żeglarstwem. W wieku 6 lat zaczęłam na Optymiście, obecnie pływam na 29rze w klubie Nauticus Yacht Club Olsztyn u Pawła Kuzimickiego. Moim celem są igrzyska na 49fx.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież