Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 18 września 2021 14:34

Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa 77 Racing, którego sponsorem jest spółka Energa z Grupy ORLEN. Podczas wizyty zapewnił, że koncern nadal będzie wspierać sport na Pomorzu i w najbliższych latach przeznaczy na ten cel jeszcze więcej środków.


Młodzieżowa Akademia Żeglarska zainaugurowała swoją działalność w grudniu 2020 roku. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, który łączy żeglarstwo z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego.


Akademia pozwala młodym żeglarzom poznać najbardziej nowoczesne technologie stosowane w światowym jachtingu. Uczestnicy mają do dyspozycji nowe, w pełni zoptymalizowane jachty regatowe będące zapleczem największych akademii żeglarskich na świecie. Dzięki temu projekt jest unikalną okazją do poznania i wejścia w fascynujący świat profesjonalnego jachtingu. Wykładowcami oraz nauczycielami wiedzy są mistrzowie świata związani z teamem Energa 77 Racing..

alt


– Organizacja turnusów dla dzieci z domu dziecka to było fascynujące doświadczenie, na pewno będziemy je kontynuować. Otrzymaliśmy od nich mnóstwo dobra i uśmiechu, to jest bezcenne. Na zakończenie pierwszego turnusu przyszedł do mnie chłopczyk i powiedział: "Panie Piotrku, będzie mi pana brakowało, będę tęsknił!". Chwycił mnie w połowę i uściskał. To było największe podziękowanie. Cieszę się, że mogę realizować projekt i przekazać wiedzę mojego całego teamu, bo nie jestem sam. Ten nasz team tworzy jedność, super rodzinę. Ja nie przychodzę tu do pracy, ale jak do rodziny – powiedział Piotr Tarnacki, inicjator Energa 77 Racing.

alt


W tym roku nabór do Akademii prowadzony był na początku sezonu i jako projekt pilotażowy miał limitowaną liczbę miejsc. Zorganizowano sześć turnusów i dodatkowo dwa dla dzieci z domów dziecka. Zgłosić mógł się każdy, kto miał minimalne doświadczenie żeglarskie.
- Myślę, że w przyszłym roku będziemy przyjmowali zgłoszenia od osób bez doświadczenia żeglarskiego, bo liczba tych miejsc będzie na pewno zwiększona. W tym sezonie w zajęciach uczestniczyło 90 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do godziny 16. Są to zajęcia teoretyczne, praktyczne na wodzie. Jeśli nie ma wiatru, to uczymy się manewrowania motorówkami. Staramy się, aby wodniacki styl życia był bliższy młodzieży i żeby mogła nabyć trochę inne umiejętności niż na innych kursach – tłumaczy Piotr Tarnacki.

alt


Na każdym jachcie żegluje pięć osób, dobieranych na podstawie wywiadu, który przeprowadzany jest z uczestnikami Akademii pierwszego dnia.
- Widzimy, jak młodzież się angażuje i wówczas możemy dokonać podziału na grupy. Na pewno trzeba mieć chęci, to jest podstawa. Dzisiaj młodzież jest bardzo chętna do tego typu działań, bo jest to przygoda. Dość szybko można dostrzec kogoś z talentem. Mam obecnie super grupę, juniorów, już świetnych zawodników, którzy stawiają pierwsze kroki na arenie narodowej w klasach juniorskich. Myślę, że z tej grupy kilka osób będzie świetnymi żeglarzami, może nawet zawodowymi. Są to dziewczyny, które mają świetne wyczucie jachtu, są bardzo zaangażowane i całe życie mają podporządkowane pod żeglarstwo - dodaje.


W przyszłym sezonie w ramach Akademii planowane jest zorganizowanie kilku półkolonii dla dzieci w wieku 10-15 lat. Jak zapowiadają organizatorzy możliwe, że wymagania wiekowe będą obniżone. Informacje na temat Akademii 2022 i naborze pojawią się w marcu 2022 roku na facebooku oraz stronie 77racing.pl, gdzie będzie dostępny formularz.


- W żeglarstwie najbardziej atrakcyjne jest dla mnie to, że jest dużo adrenaliny, rywalizacja na wodzie, a ja bardzo lubię wodę - powiedziała Agata Gabrysiak, lat 15. - Przez zgłoszeniem się do Akademii miałam już doświadczenia z żeglarstwem. W wieku 6 lat zaczęłam na Optymiście, obecnie pływam na 29rze w klubie Nauticus Yacht Club Olsztyn u Pawła Kuzimickiego. Moim celem są igrzyska na 49fx.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież