U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
czwartek, 30 czerwca 2022 10:51
Koniec epoki. Mirosław Berliński kończy pracę w Wybrzeżu
Z dniem 30 czerwca 2022 roku Mirosław Berliński kończy pracę w
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 18 września 2021 14:34

Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa 77 Racing, którego sponsorem jest spółka Energa z Grupy ORLEN. Podczas wizyty zapewnił, że koncern nadal będzie wspierać sport na Pomorzu i w najbliższych latach przeznaczy na ten cel jeszcze więcej środków.


Młodzieżowa Akademia Żeglarska zainaugurowała swoją działalność w grudniu 2020 roku. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, który łączy żeglarstwo z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego.


Akademia pozwala młodym żeglarzom poznać najbardziej nowoczesne technologie stosowane w światowym jachtingu. Uczestnicy mają do dyspozycji nowe, w pełni zoptymalizowane jachty regatowe będące zapleczem największych akademii żeglarskich na świecie. Dzięki temu projekt jest unikalną okazją do poznania i wejścia w fascynujący świat profesjonalnego jachtingu. Wykładowcami oraz nauczycielami wiedzy są mistrzowie świata związani z teamem Energa 77 Racing..

alt


– Organizacja turnusów dla dzieci z domu dziecka to było fascynujące doświadczenie, na pewno będziemy je kontynuować. Otrzymaliśmy od nich mnóstwo dobra i uśmiechu, to jest bezcenne. Na zakończenie pierwszego turnusu przyszedł do mnie chłopczyk i powiedział: "Panie Piotrku, będzie mi pana brakowało, będę tęsknił!". Chwycił mnie w połowę i uściskał. To było największe podziękowanie. Cieszę się, że mogę realizować projekt i przekazać wiedzę mojego całego teamu, bo nie jestem sam. Ten nasz team tworzy jedność, super rodzinę. Ja nie przychodzę tu do pracy, ale jak do rodziny – powiedział Piotr Tarnacki, inicjator Energa 77 Racing.

alt


W tym roku nabór do Akademii prowadzony był na początku sezonu i jako projekt pilotażowy miał limitowaną liczbę miejsc. Zorganizowano sześć turnusów i dodatkowo dwa dla dzieci z domów dziecka. Zgłosić mógł się każdy, kto miał minimalne doświadczenie żeglarskie.
- Myślę, że w przyszłym roku będziemy przyjmowali zgłoszenia od osób bez doświadczenia żeglarskiego, bo liczba tych miejsc będzie na pewno zwiększona. W tym sezonie w zajęciach uczestniczyło 90 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do godziny 16. Są to zajęcia teoretyczne, praktyczne na wodzie. Jeśli nie ma wiatru, to uczymy się manewrowania motorówkami. Staramy się, aby wodniacki styl życia był bliższy młodzieży i żeby mogła nabyć trochę inne umiejętności niż na innych kursach – tłumaczy Piotr Tarnacki.

alt


Na każdym jachcie żegluje pięć osób, dobieranych na podstawie wywiadu, który przeprowadzany jest z uczestnikami Akademii pierwszego dnia.
- Widzimy, jak młodzież się angażuje i wówczas możemy dokonać podziału na grupy. Na pewno trzeba mieć chęci, to jest podstawa. Dzisiaj młodzież jest bardzo chętna do tego typu działań, bo jest to przygoda. Dość szybko można dostrzec kogoś z talentem. Mam obecnie super grupę, juniorów, już świetnych zawodników, którzy stawiają pierwsze kroki na arenie narodowej w klasach juniorskich. Myślę, że z tej grupy kilka osób będzie świetnymi żeglarzami, może nawet zawodowymi. Są to dziewczyny, które mają świetne wyczucie jachtu, są bardzo zaangażowane i całe życie mają podporządkowane pod żeglarstwo - dodaje.


W przyszłym sezonie w ramach Akademii planowane jest zorganizowanie kilku półkolonii dla dzieci w wieku 10-15 lat. Jak zapowiadają organizatorzy możliwe, że wymagania wiekowe będą obniżone. Informacje na temat Akademii 2022 i naborze pojawią się w marcu 2022 roku na facebooku oraz stronie 77racing.pl, gdzie będzie dostępny formularz.


- W żeglarstwie najbardziej atrakcyjne jest dla mnie to, że jest dużo adrenaliny, rywalizacja na wodzie, a ja bardzo lubię wodę - powiedziała Agata Gabrysiak, lat 15. - Przez zgłoszeniem się do Akademii miałam już doświadczenia z żeglarstwem. W wieku 6 lat zaczęłam na Optymiście, obecnie pływam na 29rze w klubie Nauticus Yacht Club Olsztyn u Pawła Kuzimickiego. Moim celem są igrzyska na 49fx.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież