Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W Akademii Żeglarskiej młodzież chce inwestować w siebie

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
sobota, 18 września 2021 14:34

Daniel Obajtek, prezes Grupy ORLEN, odwiedził siedzibę klubu Energa 77 Racing, którego sponsorem jest spółka Energa z Grupy ORLEN. Podczas wizyty zapewnił, że koncern nadal będzie wspierać sport na Pomorzu i w najbliższych latach przeznaczy na ten cel jeszcze więcej środków.


Młodzieżowa Akademia Żeglarska zainaugurowała swoją działalność w grudniu 2020 roku. To projekt skierowany do osób w wieku 15-20 lat, który łączy żeglarstwo z edukacją morską oraz nauką umiejętności pływania regatowego.


Akademia pozwala młodym żeglarzom poznać najbardziej nowoczesne technologie stosowane w światowym jachtingu. Uczestnicy mają do dyspozycji nowe, w pełni zoptymalizowane jachty regatowe będące zapleczem największych akademii żeglarskich na świecie. Dzięki temu projekt jest unikalną okazją do poznania i wejścia w fascynujący świat profesjonalnego jachtingu. Wykładowcami oraz nauczycielami wiedzy są mistrzowie świata związani z teamem Energa 77 Racing..

alt


– Organizacja turnusów dla dzieci z domu dziecka to było fascynujące doświadczenie, na pewno będziemy je kontynuować. Otrzymaliśmy od nich mnóstwo dobra i uśmiechu, to jest bezcenne. Na zakończenie pierwszego turnusu przyszedł do mnie chłopczyk i powiedział: "Panie Piotrku, będzie mi pana brakowało, będę tęsknił!". Chwycił mnie w połowę i uściskał. To było największe podziękowanie. Cieszę się, że mogę realizować projekt i przekazać wiedzę mojego całego teamu, bo nie jestem sam. Ten nasz team tworzy jedność, super rodzinę. Ja nie przychodzę tu do pracy, ale jak do rodziny – powiedział Piotr Tarnacki, inicjator Energa 77 Racing.

alt


W tym roku nabór do Akademii prowadzony był na początku sezonu i jako projekt pilotażowy miał limitowaną liczbę miejsc. Zorganizowano sześć turnusów i dodatkowo dwa dla dzieci z domów dziecka. Zgłosić mógł się każdy, kto miał minimalne doświadczenie żeglarskie.
- Myślę, że w przyszłym roku będziemy przyjmowali zgłoszenia od osób bez doświadczenia żeglarskiego, bo liczba tych miejsc będzie na pewno zwiększona. W tym sezonie w zajęciach uczestniczyło 90 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku, od godziny 9 do godziny 16. Są to zajęcia teoretyczne, praktyczne na wodzie. Jeśli nie ma wiatru, to uczymy się manewrowania motorówkami. Staramy się, aby wodniacki styl życia był bliższy młodzieży i żeby mogła nabyć trochę inne umiejętności niż na innych kursach – tłumaczy Piotr Tarnacki.

alt


Na każdym jachcie żegluje pięć osób, dobieranych na podstawie wywiadu, który przeprowadzany jest z uczestnikami Akademii pierwszego dnia.
- Widzimy, jak młodzież się angażuje i wówczas możemy dokonać podziału na grupy. Na pewno trzeba mieć chęci, to jest podstawa. Dzisiaj młodzież jest bardzo chętna do tego typu działań, bo jest to przygoda. Dość szybko można dostrzec kogoś z talentem. Mam obecnie super grupę, juniorów, już świetnych zawodników, którzy stawiają pierwsze kroki na arenie narodowej w klasach juniorskich. Myślę, że z tej grupy kilka osób będzie świetnymi żeglarzami, może nawet zawodowymi. Są to dziewczyny, które mają świetne wyczucie jachtu, są bardzo zaangażowane i całe życie mają podporządkowane pod żeglarstwo - dodaje.


W przyszłym sezonie w ramach Akademii planowane jest zorganizowanie kilku półkolonii dla dzieci w wieku 10-15 lat. Jak zapowiadają organizatorzy możliwe, że wymagania wiekowe będą obniżone. Informacje na temat Akademii 2022 i naborze pojawią się w marcu 2022 roku na facebooku oraz stronie 77racing.pl, gdzie będzie dostępny formularz.


- W żeglarstwie najbardziej atrakcyjne jest dla mnie to, że jest dużo adrenaliny, rywalizacja na wodzie, a ja bardzo lubię wodę - powiedziała Agata Gabrysiak, lat 15. - Przez zgłoszeniem się do Akademii miałam już doświadczenia z żeglarstwem. W wieku 6 lat zaczęłam na Optymiście, obecnie pływam na 29rze w klubie Nauticus Yacht Club Olsztyn u Pawła Kuzimickiego. Moim celem są igrzyska na 49fx.

Tomasz ŁunkiewiczRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież