"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

PGE Atom Trefl zdobył Puchar Polski!

altSiatkarki PGE Atomu Trefla zdobył Puchar Polski1 Podopieczne Lorenzo Micellego w final pokonały Chemik Police 3:2 (17:25, 25:18, 25:10, 19:25, 15:12).


PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 3:2 (17:25, 25:18, 25:10, 19:25, 15:12)
PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska 1, Leys 7, Bełcik 6, Cooper 10, Kaczorowska 8, Zaroślińska 22, Durajczyk (L) - Efimienko 8, Fonoimoana 10, Miros 2, Kaczmar, McClendon 1
Chemik Police: Werblińska 10, Kasza 4, Mogentale 9, Bjelica 9, Veljković 4, Ognjenović 2, Zenik (L) - Jagiełło, Rabka, Kowalińska, Gajgał-Anioł


Finał Pucharu Polski rozegranego w Kędzierzynie Koźlu miał kilka oblicz. Mecz dobrze zaczęły sopocianki, które prowadziły 4:1. Policzanki szybko się pozbierały i po chwili wyszły na prowadzenie (5:4). Na pierwszej przerwie technicznej lepsze o dwa punkty były jednak podopieczne trenera Micellego. Po powrocie drużyn na parkiet siadło przyjęcie sopockiej drużyny, a Chemik bez większych problemów zaczął budować przewagę. Policzanki na drugiej przerwie technicznej miały 4 punkty przewagi , a po chwili 7 (20:13). Chemik bez problemu wygrał pierwszą partię.


W drugim secie od początku minimalnie przeważały sopocianki. Na pierwszej przerwie technicznej PGE Atom Trefl miał trzy punkty więcej (8:5). Policzanki prawie odrobiły straty (8:9), ale sopocianki szybko odskoczyły na 4 punkty (13:9). Chemik ponownie odrobił straty. "Atomówki" ponownie zaczęły powiększać i tym razem nie pozwoliły rywalkom na jej odrobienie.


Zupełnie niespodziewany przebieg miał trzeci set. Zaczął się od wyrównanej gry. Od stanu 3:4 inicjatywę przejęły sopocianki. Podopiecznych z rytmu nie wybiła nawet kontuzja, której doznała Charlotte Leys. Znakomicie Belgijkę zastąpiła Falyn Fonoimoana. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:4. Podopieczne trenera Micellego nie zwalniały i powiększały przewagę. Od stanu 16:10 do końca seta policzanki nie zdobyły punktu! To była prawdziwa deklasacja!


Wysoko przegrany set nie podłamał Chemika. Wprawdzie lepiej czwartą partię zaczął PGE Atom Trefl prowadząc 2:0, 6:3, ale na pierwszej przerwie technicznej o punkt lepsze były policzanki. Ważny moment seta miał miejsce przy stanie 11:9. Sopocianki zdobyły 10 punkt, ale po chwili sopocki zespół został ukarany czerwoną kartką. Podopieczne trenera Micellego zdołały wyrównać, ale na drugą przerwę techniczną Chemik schodził z trzema punktami przewagi, która po chwili wzrosła do pięciu "oczek". Sopocianki zdołały na moment zbliżyć się na trzy punkty (16:19), ale na więcej nie pozwoliły policzanki.


Tie break to podobnie jak cały mecz nie równa gra obu drużyn. Zespoły zdobywały punkty mini seriami po 2-3. Przy zmianie stron o dwa punkty lepszy był Chemik. Po zmianie stron trzy punkty z rzędu zdobył sopocianki. Policzanki zdołały odzyskać prowadzenie i utrzymały je do stanu 12:11. Cztery ostatnie punkty na swoje konto zapisał PGE Atom Trefl. Ostatni dający Puchar Polski sopocianki zdobyły blokiem na Małgorzacie Glince-Mogentale.


Sopocianki zdominowały również nagrody indywidualne zdobywając 6 z 7. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego wybrano Klaudię Kaczorowską. PGE Atom Trefl zdobył Puchar Polski po raz pierwszy.

Najlepsza zagrywajaca - Klaudia Kaczorowska
Najlepsza przyjmująca - Anna Werblińska
Najlepsza broniąca - Agata Durajczyk
Najlepsza blokująca - Zuzanna Efimienko
Najlepsza atakująca - Katarzyna Zaroślińska
Najlepsza rozgrywająca - Izabela Bełcik
Najlepsza zawodniczka turnieju - Klaudia Kaczorowska
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież