Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

PGE Atom Trefl zdobył Puchar Polski!

altSiatkarki PGE Atomu Trefla zdobył Puchar Polski1 Podopieczne Lorenzo Micellego w final pokonały Chemik Police 3:2 (17:25, 25:18, 25:10, 19:25, 15:12).


PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 3:2 (17:25, 25:18, 25:10, 19:25, 15:12)
PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska 1, Leys 7, Bełcik 6, Cooper 10, Kaczorowska 8, Zaroślińska 22, Durajczyk (L) - Efimienko 8, Fonoimoana 10, Miros 2, Kaczmar, McClendon 1
Chemik Police: Werblińska 10, Kasza 4, Mogentale 9, Bjelica 9, Veljković 4, Ognjenović 2, Zenik (L) - Jagiełło, Rabka, Kowalińska, Gajgał-Anioł


Finał Pucharu Polski rozegranego w Kędzierzynie Koźlu miał kilka oblicz. Mecz dobrze zaczęły sopocianki, które prowadziły 4:1. Policzanki szybko się pozbierały i po chwili wyszły na prowadzenie (5:4). Na pierwszej przerwie technicznej lepsze o dwa punkty były jednak podopieczne trenera Micellego. Po powrocie drużyn na parkiet siadło przyjęcie sopockiej drużyny, a Chemik bez większych problemów zaczął budować przewagę. Policzanki na drugiej przerwie technicznej miały 4 punkty przewagi , a po chwili 7 (20:13). Chemik bez problemu wygrał pierwszą partię.


W drugim secie od początku minimalnie przeważały sopocianki. Na pierwszej przerwie technicznej PGE Atom Trefl miał trzy punkty więcej (8:5). Policzanki prawie odrobiły straty (8:9), ale sopocianki szybko odskoczyły na 4 punkty (13:9). Chemik ponownie odrobił straty. "Atomówki" ponownie zaczęły powiększać i tym razem nie pozwoliły rywalkom na jej odrobienie.


Zupełnie niespodziewany przebieg miał trzeci set. Zaczął się od wyrównanej gry. Od stanu 3:4 inicjatywę przejęły sopocianki. Podopiecznych z rytmu nie wybiła nawet kontuzja, której doznała Charlotte Leys. Znakomicie Belgijkę zastąpiła Falyn Fonoimoana. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:4. Podopieczne trenera Micellego nie zwalniały i powiększały przewagę. Od stanu 16:10 do końca seta policzanki nie zdobyły punktu! To była prawdziwa deklasacja!


Wysoko przegrany set nie podłamał Chemika. Wprawdzie lepiej czwartą partię zaczął PGE Atom Trefl prowadząc 2:0, 6:3, ale na pierwszej przerwie technicznej o punkt lepsze były policzanki. Ważny moment seta miał miejsce przy stanie 11:9. Sopocianki zdobyły 10 punkt, ale po chwili sopocki zespół został ukarany czerwoną kartką. Podopieczne trenera Micellego zdołały wyrównać, ale na drugą przerwę techniczną Chemik schodził z trzema punktami przewagi, która po chwili wzrosła do pięciu "oczek". Sopocianki zdołały na moment zbliżyć się na trzy punkty (16:19), ale na więcej nie pozwoliły policzanki.


Tie break to podobnie jak cały mecz nie równa gra obu drużyn. Zespoły zdobywały punkty mini seriami po 2-3. Przy zmianie stron o dwa punkty lepszy był Chemik. Po zmianie stron trzy punkty z rzędu zdobył sopocianki. Policzanki zdołały odzyskać prowadzenie i utrzymały je do stanu 12:11. Cztery ostatnie punkty na swoje konto zapisał PGE Atom Trefl. Ostatni dający Puchar Polski sopocianki zdobyły blokiem na Małgorzacie Glince-Mogentale.


Sopocianki zdominowały również nagrody indywidualne zdobywając 6 z 7. Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego wybrano Klaudię Kaczorowską. PGE Atom Trefl zdobył Puchar Polski po raz pierwszy.

Najlepsza zagrywajaca - Klaudia Kaczorowska
Najlepsza przyjmująca - Anna Werblińska
Najlepsza broniąca - Agata Durajczyk
Najlepsza blokująca - Zuzanna Efimienko
Najlepsza atakująca - Katarzyna Zaroślińska
Najlepsza rozgrywająca - Izabela Bełcik
Najlepsza zawodniczka turnieju - Klaudia Kaczorowska
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież