O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys... Podsumowanie koalicji Konfederacji, Polska jest Jedna i Niezależna Sam... » W ostatnim dniu kampanii do wyborów samorządowych odbyła się konferencja prasowa podsumowująca kampa...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
niedziela, 14 kwietnia 2024 08:51
Energa Wybrzeże - Cellfast Wilki LIVE: 43:47
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Hokeistki Stoczniowca mistrzyniami Polski!

altHokeistki Stoczniowca zdobyły mistrzostwo Polski! W drugim meczu finał Polskiej Ligi  Hokeja Kobiet podopieczne Henryka Zabrockiego pokonały po dogrywce Unię Oświęcim 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 1:0). 


Stoczniowiec Gdańsk - UKHK Unia Oświęcim (1:0, 0:0, 0:1, 1:0)

Bramki: 1:0 Onyshchenko (20), 1:1 Frąckowiak (55), 2:1 Berecka (64)

Stoczniowiec: Kosińska - Tokarska, Kasprzycka, Bigos, Onyshchenko, Rykaczewska - Detmer, Nowak, Obłońska, Berecka, Błaszak - Wnuczko, Siejka, Bodus, Hermann

Unia: Kozachuk - Strzelecka, Kozłowska, Wieczorek, Frąkowiak, Bielas - Metyk, Ferszt, Gałuszka, Kosma, Jarmułowicz - Wądra, Szpyt, Michałek, Trethan, Churas


altObie drużyny zaczęły mecz ostrożnie dbając o to, aby nie stracić bramki. Gra była wyrównana, ale brakowało akcji bramkowych. W połowie tercji gdańszczanki grały w przewadze po tym jak na ławkę kar za przeszkadzanie została odesłana jedna z zawodniczek Unii. Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego nie wykorzystały osłabienia rywalek. W drugiej części pierwszej tercji minimalną przewagę miały przyjezdne. Dobrze w gdańskiej bramce spisywała się Agata Kosińska, która uratowała biało-niebieskie przed stratą bramki. 61 sekund przed końcem tercji gdańszczanki uniosły ręce w geście radości. Jak się okazało przedwcześnie. Po analizie wideo okazało się, że krążek po uderzeniu Katarzyny Kasprzyckiej trafił w słupek. Co się odwlecze to nie uciecze mówi stare przysłowie. 15 sekund później po podaniu Katarzyny Hermann krążek w oświęcimskiej bramce umieściła Tetiana Onyshchenko i pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Stoczniowca.


altW drugiej tercji od początku inicjatywę miały gdańszczanki. Po jednej z akcji krążek trafił w poprzeczkę oświęcimskiej bramki. Gdy gdańszczanki po raz drugi grały w przewadze krążek wylądował w bramce gości, ale ponownie trafienie nie zostało uznane, bo zawodniczka Stoczniowca skierowała krążek do bramki łyżwą. Gra była toczona w szybkim tempie i obie ekipy miały okazję na zmianę wyniku, ale albo brakowało precyzji, albo dobrze broniły bramkarki. Pod koniec tercji dobrą okazje miał Stoczniowiec, ale wynik nie uległ zmianie.


altPoczątek trzeciej tercji należał do gdańszczanek. Podopieczne trenera Zabrockiego atakowały, ale bez powodzenia. Z biegiem czasu gra stawała się coraz twardsza, a zawodniczki zaczęły trafiać na ławkę kar. Gdańszczanki przez 15 sekund grały w podwójnym osłabieniu, ale oświęcimianki nie wykorzystały tej okazji. Z upływem minut coraz wyraźniejszą przewagę uzyskiwała ekipa gości i w 55 minucie Katarzyna Frąckowiak doprowadziła do wyrównania. Obie drużyny w ostatnich minutach starały się rozstrzygnąć mecz, ale bez powodzenia. Ostatnią okazję miały gdańszczanki, ale krążek poleciał nad bramką i w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem.


alt


W doliczonym czasie gry gdy jedna z zawodniczek gości otrzymała karę gdańszczanki trafiły w słupek. Po chwili kontra oświęcimianek prawie zakończyła się powodzeniem. W 4 minucie dogrywki bramkę na wagę mistrzostwa Polski zdobyła Aleksandra Berecka! Stoczniowiec Mistrzem Polski w hokeju kobiet!

Tomasz Łunkiewicz


 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież