Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami.... Miesiąc AAC w Przedszkolu Specjalnym Nr 77 » Październik to międzynarodowy miesiąc komunikacji alternatywnej i wspomagającej (AAC). Przez cały mi... Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ...
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Szlakiem Rewskich Szkut
wtorek, 20 września 2022 13:27
Szlakiem Rewskich Szkut
Kilka dni urlopu jak co roku we wrześniu spędziłem w Rewie. To
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Kibice żużla chcą silnego klubu

Z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Wybrzeża Gdańsk, 30 października doszło do spotkania z dwoma kandydatami na prezesów gdańskiego klubu żużlowego - Maciejem Polnym i Robertem Terleckim.Ponad dwugodzinne spotkanie, przy dużej frekwencji kibiców, odbyło się w budynku NOT w Gdańsku. Poprowadził je Włodzimierz Machnikowski, redaktor sportowy z Radia Gdańsk, który na wstępie poprosił obu kandydatów o wyjaśnienie, dlaczego zdecydowali się być prezesami klubu?
Rozpoczął Terlecki, mówiąc, że ma 48 lat, od ponad dwudziestu jest związany z żużlem. Z Zenonem Plechem organizował różne turnieje. Martwi go, że w tym roku mimo dobrej działalności klubu, na zawody przychodziło coraz mniej kibiców. W 2013 roku ciężko będzie o awans do ekstraklasy, bo wchodzi tylko jedna drużyna, a spadają aż trzy, gdyż mają być trzy ligi po 8 zespołów. Nie dobrze, ze Rafineria Gdańska, jako główny sponsor chce odejść z klubu. On ma kilku nowych sponsorów, co być może pozwoli uratować gdański żużel.


alt


Polny z kolei powiedział, że od 7 lat jest prezesem i ma spore doświadczenie organizacyjne. Dopiero obecny zarząd klubu rozpoczął misję budowania zespołu z polskich zawodników i trenerów. Przyznał, że niektóre transfery były nie udane. Kandyduje, bo chce aby zespół awansował ponownie do ekstraklasy. Jest na to zgromadzony odpowiedni budżet.


alt


Jako przedstawiciel doradców kilka natarczywych pytań, głównie Polnemu, zadał Gerard Sikora (na zdjęciu z prawej). Dopytywał, jakie ma wykształcenie, okazało się że wyższe menadżerskie, kto był za zatrudnieniem kontuzjowanych zawodników bez przeprowadzonych badań lekarskich, dlaczego tylko na rok zawierane są kontrakty z zawodnikami. Z odpowiedzi można było wywnioskować, że wszystko było w porządku. Łącznie z obcięciem według kontraktu o 20 proc. wynagrodzeń dwóm zawodnikom za gorsze wyniki - Tomaszowi Chrzanowskiemu i Piotrowi Świderskiemu. Niewielkie zaległości płatnicze – jak zapewniał Polny - mają zostać uregulowane do 15 listopada. Polny postulował o integrację środowiska również kibicowskiego. Ma plan cen biletów na mecze uzależniony od frekwencji. Ma też dużo listów od prezesów innych klubów, dopominających się o możliwość wypożyczenia gdańskich wychowanków żużla. Ma również wiele listów intencyjnych co do sponsoringu, ale wiele z tego nie wychodzi.


altWedług Polnego sponsorzy nie patrzą na to, kto kieruje klubem, ale jakie on osiąga wyniki i ile przychodzi kibiców na mecze. A w internecie były promowane akcje bojkotu chodzenia na mecze. Akcje wymierzone w zarząd, a w efekcie uderzyły w zawodników.  - Staram się, aby pozostał z klubem główny sponsor Grupa Lotos, bo już włożono wiele w wyszkolenie młodzieży. To oni powinni stanowić trzon drużyny, bo chcą wygrywać. Polny zdeklarował się, że może pracować razem z Terleckim, jeśli on zostanie prezesem. Wyraził swoje pretensje, że część materiałów złożonych w zalakowanych kopertach komisji konkursowej, ujrzała światło dzienne.


Robert Terlecki powiedział, że jest absolwentem uczelni rolniczej, od 1998 roku pracuje w różnych spółkach. Jeśli zostanie prezesem klubowej spółki, to widzi potencjał dotychczasowych działaczy i możliwość współpracy, w tym i z Polnym. Brakuje mu jednak czytelnej struktury działalności klubu i odpowiedzialności. Do kandydowania na prezesa namówili go kibice. Ich trzeba wysłuchiwać i wyciągać prawidłowe wnioski. Trzeba też kadencyjności w klubie sportowym, podobnie jak w polityce. Dla Terleckiego też najważniejszy jest awans do ekstraklasy w przyszłym roku. Ale o składzie zespołu będą decydować fachowcy, trener, a nie on jako prezes. Co tyczy żużlowego stadionu, to wymaga on kosmetyki, wprowadzenia nowych technologi. Obecnie kibice mają do wyboru o wiele ładniejsze stadiony. Terlecki uznał, że po dokonanym wyborze nowego prezesa klubu musi dojść do podobnego spotkania ze stowarzyszeniem kibiców, aby przedstawić plany na teraźniejszość i przyszłość.


W najbliższą środę obaj kandydaci przedstawią swoje założenia przed 3-osobową komisją konkursową. Na przyszły tydzień jest planowane dokonanie wyboru prezesa żużlowego klubu GKS Wybrzeże.


Obaj kandydaci podziękowali kibicom, że doprowadzili do tego spotkania, bo wiele ono wyjaśniło. Być może dojdzie po nim do sojuszu i współpracy.
Natomiast przedstawiciele stowarzyszenia kibiców, zapewnili, że nie chcą niczego obalać, jedynie zależy im na silnym klubie.

Wła-49
Fot. Włodzimierz Amerski 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież