Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS... W tygodniku „Sieci”: Prezes NBP ujawnia: tak chcą obalić rząd i polski... » W najnowszym numerze „Sieci” prezes Narodowego Banku Polskiego, prof. Adam Glapiński wyjaśnia, jaki ... Niebieski namiot pomorskiego NFZ na Jarmarku Św. Dominika zaprasza » Informacje o Internetowym Koncie Pacjenta, wszystkich programach profilaktycznych finansowanych prze... Dawid Piekarz: Sukces strategii Obajtka - polski gas&oil pod jednym da... » Z dr. Dawidem Piekarzem, wiceprezesem Instytutu Staszica, ekspertem od spraw strategii, bezpieczeńst... Wernisaż wystawy plenerowej „Na szerokich wodach. Opowieść o Polskim K... » W stulecie powstania Polskiego Klubu Morskiego (PKM) odbył się wernisaż wystawy plenerowej „Na szero...
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
środa, 03 sierpnia 2022 16:02
Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro...
Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
niedziela, 07 sierpnia 2022 09:30
Zdunek Wybrzeże - Abramczyk Polonia play off LIVE: 46:43
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Najlepszy sezon żeglarski w gdańskim NCŻ

Uroczystość zakończenia sezonu żeglarskiego odbyła się 28 października na przystani Narodowego Centrum Żeglarstwa AWFiS Gdańsk w Górkach Zachodnich. Przemawiając do gości  zebranych - z uwagi na padający deszcz - pod dachem, kierownik obiektu dr Krzysztof Zawalski powiedział, że w dotychczasowej historii polskiego żeglarstwa był to sezon największych osiągnięć.
Dwójka windsurfingu klasy RSX, Przemek Miarczyński, student AWFiS Gdańsk i Zofia Klepacka z Warszawy, wywalczyła na letnich igrzyskach olimpijskich w Londynie aż dwa brązowe medale. Świadczy to o doskonałym procesie szkoleniowym prowadzonym przez polskich trenerów.


alt


Uczelniana sekcja żeglarska AZS AWFiS Gdańsk na tych igrzyskach miała aż czterech swoich przedstawicieli Jolantę Ogar w klasie 470 oraz załogę Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek w klasie 49er. Wraz z tymi zawodnikami na akwenach olimpijskich w funkcji trenera był Cezary Piórczyk, z klasy windsurfing RSX. Wszystkie te osoby na zakończenie sezonu otrzymały pamiątkowe puchary.


Dziękczynny puchar za dotychczasową ofiarną pracę otrzymał również wieloletni kierownik sekcji żeglarskiej AZS AWFiS Gdańsk Mirosław Seidel, który po ponad 32 latach pracy na sportowej uczelni został z niej zwolniony z dniem 1 lipca 2012 r. z uwagi na brak funduszy na jego dalsze wynagrodzenie. Seidel podziękował zebranym osobom pomorskiego żeglarstwa za współpracę w przygotowaniach do udziału naszej ekipy w najważniejszej imprezie sportowej każdego zawodnika, jaką w tym roku były letnie igrzyska olimpijskie w Londynie.


alt


Miłym akcentem było przekazanie Krzysztofowi Zawalskiemu przez Pawła Kołodzińskiego i Cezarego Piórczyka czerwonego koloru koszulki olimpijskiej z podpisami uczestników londyńskich igrzysk. Podobnie, jak taki sam symboliczny podarunek koloru białego z poprzednich igrzysk, tak i ten zawiśnie na ścianie w żeglarskiej tawernie NCŻ w Górkach Zachodnich.

Podczas uroczystości wręczono również puchary zwycięzcom kończących sezon regat żeglarskich. W klasie LEquipe wygrali Adrian Bieliński w parze z Zuzanną Perkowską, w klasie Laser Mateusz Hanke, w klasie 470 Ola Stępkowska w parze z Kasią Majkutewicz.

Narodową banderę opuścił trzyosobowy poczet sztandarowy w składzie: Paweł Kołodziński żeglarz klasy 49er, Cezary Piórczyk trener klasy RSX i Grzegorz Przybylski kapitan jachtowy i komendant  jachtu Śniadecki. W minionym sezonie ta flagowa jednostka pływająca AWFiS Gdańsk, odbyła ze studentami kilka rejsów do Anglii i na duński Bornholm.


W niedzielnej uroczystości wzięła też udział delegacja z saksońskiego miasta Uffenheim z burmistrzem Georgem Schockem na czele, niemieckiego 6-tysięcznego miasta, które od 6 lat ma partnerską współpracę z naszymi Kolbudami. Niemieccy goście z dużym uznaniem wypowiadali się o naszej bazie żeglarskiej, do której często przypływają, chętnie spędzając czas w Gdańsku.


W bazie NCŻ w mijającym sezonie gościli również czołowi żeglarze z Francji. Tak jak i inni, podziwiali oni przygotowania Romana Paszke do drugiej próby bicia rekordu świata w samotnej żegludze dookoła świata na 27-metrowym katamaranie „Gemini 3”.

Wła-49

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież