Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gedania 1922 pod skrzydłami Energi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 lutego 2023 13:21

Energa z Grupy ORLEN została sponsorem strategicznym KS Gedania 1922. Przez rok Energa będzie wspierać najstarszy klub piłkarski Pomorza, w którym trenuje blisko 800 zawodników i zawodniczek.


Energa z Grupy ORLEN angażuje się w inicjatywy ważne dla lokalnych społeczności. Do grupy podmiotów, które mogą liczyć na sponsoring Energi, dołączył Klub Sportowy Gedania 1922. Podpisana umowa gwarantuje wsparcie finansowe klubu od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
– Ostatnim razem miałam przyjemność gości tutaj w klubie latem zeszłego roku – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji. Energa wspierała wtedy obchody 100-lecia działalności klubu i towarzyszące temu wydarzenia. Jest mi miło gościć tutaj ponownie. Tym bardziej, że wtedy złożyłam obietnicę, obietnicę naszej dalszej współpracy. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że właśnie zaczęliśmy jej realizację. Od stycznia tego roku Energa z Grupy ORLEN została sponsorem strategicznym klubu Gedania 1922. To wszystko dlatego, że doceniamy bogatą historię klubu, doceniamy zaangażowanie trenerów, dostrzegamy ich pasję i miłość do sportu, a także wkład całej kadry w kontynuowanie tej długoletniej tradycji sportowej. Promocja sportu i zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży chęci do aktywnego spędzania czasu jest dla nas bardzo istotna. Chcemy pomagać instytucjom, które wspierają takie same wartości. Gedania jest takim klubem, który skupia wokół siebie ludzi pełnych pasji i miłości do sportu. Tę postawę propagują wśród dzieci i młodzieży pokazując im, że sport między innymi pozytywnie wpływa na samopoczucie, co jest bardzo ważne w obecnych czasach. Mam szczerą nadzieję, że pod skrzydłami Energi w ramach inicjatywy ORLEN dla Pomorza będziecie mieć możliwość rozwoju, realizacji swoich planów, swoich marzeń i osiągać coraz lepsze wyniki.

alt

Prezes Adrianna Sikorska otrzymała od prezesa Władysława Barwińskiego jubileuszowy medal z okazji 100. lecia Gedanii


– Chciałbym podziękować Enerdze z Grupy ORLEN za ubiegłoroczne wsparcie jubileuszu oraz wcześniejszą współpracę przy organizacji turnieju międzynarodowego - powiedział Władysław Barwiński, prezes Klubu Sportowego Gedania 1922. - Korzystamy pełną mocą z tej energii, która Energa z Grupy ORLEN nam przekazała. Na polu sportowym odnosimy sukcesy na miarę możliwości, a nawet czasami okazuje się, że wszyscy patrzą w czubki tabeli we wszystkich grupach wiekowych. Jedno stulecie mam za sobą, a ponieważ wszyscy tutaj są wielkimi optymistami mamy nadzieję, że to stulecie, które otwieramy w tym roku, 2023, również będzie obfitowało w historię, sukcesy nie zapominając o naszym motto „Historia zobowiązuje”, o tych, którzy byli gedanistami, o tych gdańszczanach gedanistach, którzy w trakcie II wojny światowej polegli, o tych, którzy jeszcze żyją. Dlatego w pierwszej kolejności będziemy chcieli co roku świętować z żyjącymi jeszcze gedanistami, a jest ich coraz mniej. Naszym celem jest podtrzymanie tożsamości klubu wychowującego i wspierającego rozwój dzieci i młodzieży oraz kultywowanie wartości patriotycznych, a współpraca z Energą z Grupy ORLEN, jako sponsorem strategicznym, daje naszemu klubowi możliwość ich realizacji.

alt


Gedania prowadzi 33 grupy treningowe, w tym 2 grupy dziewczynek oraz 2 zespoły seniorów, kieruje Szkołą Mistrzostwa Sportowego, w której trenuje młodzież z klas IV-VIII, a także prowadzi przedszkole edukacyjno-sportowe.
Aktualnie w klubie zatrudnionych jest 34 trenerów posiadających uprawnienia UEFA do pracy z dziećmi i młodzieżą. W 2019 roku otrzymali złoty certyfikat potwierdzający wysoką jakość szkolenia, przyznany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież