Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gedania 1922 pod skrzydłami Energi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 lutego 2023 13:21

Energa z Grupy ORLEN została sponsorem strategicznym KS Gedania 1922. Przez rok Energa będzie wspierać najstarszy klub piłkarski Pomorza, w którym trenuje blisko 800 zawodników i zawodniczek.


Energa z Grupy ORLEN angażuje się w inicjatywy ważne dla lokalnych społeczności. Do grupy podmiotów, które mogą liczyć na sponsoring Energi, dołączył Klub Sportowy Gedania 1922. Podpisana umowa gwarantuje wsparcie finansowe klubu od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
– Ostatnim razem miałam przyjemność gości tutaj w klubie latem zeszłego roku – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji. Energa wspierała wtedy obchody 100-lecia działalności klubu i towarzyszące temu wydarzenia. Jest mi miło gościć tutaj ponownie. Tym bardziej, że wtedy złożyłam obietnicę, obietnicę naszej dalszej współpracy. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że właśnie zaczęliśmy jej realizację. Od stycznia tego roku Energa z Grupy ORLEN została sponsorem strategicznym klubu Gedania 1922. To wszystko dlatego, że doceniamy bogatą historię klubu, doceniamy zaangażowanie trenerów, dostrzegamy ich pasję i miłość do sportu, a także wkład całej kadry w kontynuowanie tej długoletniej tradycji sportowej. Promocja sportu i zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży chęci do aktywnego spędzania czasu jest dla nas bardzo istotna. Chcemy pomagać instytucjom, które wspierają takie same wartości. Gedania jest takim klubem, który skupia wokół siebie ludzi pełnych pasji i miłości do sportu. Tę postawę propagują wśród dzieci i młodzieży pokazując im, że sport między innymi pozytywnie wpływa na samopoczucie, co jest bardzo ważne w obecnych czasach. Mam szczerą nadzieję, że pod skrzydłami Energi w ramach inicjatywy ORLEN dla Pomorza będziecie mieć możliwość rozwoju, realizacji swoich planów, swoich marzeń i osiągać coraz lepsze wyniki.

alt

Prezes Adrianna Sikorska otrzymała od prezesa Władysława Barwińskiego jubileuszowy medal z okazji 100. lecia Gedanii


– Chciałbym podziękować Enerdze z Grupy ORLEN za ubiegłoroczne wsparcie jubileuszu oraz wcześniejszą współpracę przy organizacji turnieju międzynarodowego - powiedział Władysław Barwiński, prezes Klubu Sportowego Gedania 1922. - Korzystamy pełną mocą z tej energii, która Energa z Grupy ORLEN nam przekazała. Na polu sportowym odnosimy sukcesy na miarę możliwości, a nawet czasami okazuje się, że wszyscy patrzą w czubki tabeli we wszystkich grupach wiekowych. Jedno stulecie mam za sobą, a ponieważ wszyscy tutaj są wielkimi optymistami mamy nadzieję, że to stulecie, które otwieramy w tym roku, 2023, również będzie obfitowało w historię, sukcesy nie zapominając o naszym motto „Historia zobowiązuje”, o tych, którzy byli gedanistami, o tych gdańszczanach gedanistach, którzy w trakcie II wojny światowej polegli, o tych, którzy jeszcze żyją. Dlatego w pierwszej kolejności będziemy chcieli co roku świętować z żyjącymi jeszcze gedanistami, a jest ich coraz mniej. Naszym celem jest podtrzymanie tożsamości klubu wychowującego i wspierającego rozwój dzieci i młodzieży oraz kultywowanie wartości patriotycznych, a współpraca z Energą z Grupy ORLEN, jako sponsorem strategicznym, daje naszemu klubowi możliwość ich realizacji.

alt


Gedania prowadzi 33 grupy treningowe, w tym 2 grupy dziewczynek oraz 2 zespoły seniorów, kieruje Szkołą Mistrzostwa Sportowego, w której trenuje młodzież z klas IV-VIII, a także prowadzi przedszkole edukacyjno-sportowe.
Aktualnie w klubie zatrudnionych jest 34 trenerów posiadających uprawnienia UEFA do pracy z dziećmi i młodzieżą. W 2019 roku otrzymali złoty certyfikat potwierdzający wysoką jakość szkolenia, przyznany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież