Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gedania 1922 pod skrzydłami Energi

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 22 lutego 2023 13:21

Energa z Grupy ORLEN została sponsorem strategicznym KS Gedania 1922. Przez rok Energa będzie wspierać najstarszy klub piłkarski Pomorza, w którym trenuje blisko 800 zawodników i zawodniczek.


Energa z Grupy ORLEN angażuje się w inicjatywy ważne dla lokalnych społeczności. Do grupy podmiotów, które mogą liczyć na sponsoring Energi, dołączył Klub Sportowy Gedania 1922. Podpisana umowa gwarantuje wsparcie finansowe klubu od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku.
– Ostatnim razem miałam przyjemność gości tutaj w klubie latem zeszłego roku – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji. Energa wspierała wtedy obchody 100-lecia działalności klubu i towarzyszące temu wydarzenia. Jest mi miło gościć tutaj ponownie. Tym bardziej, że wtedy złożyłam obietnicę, obietnicę naszej dalszej współpracy. Dziś mogę z dumą powiedzieć, że właśnie zaczęliśmy jej realizację. Od stycznia tego roku Energa z Grupy ORLEN została sponsorem strategicznym klubu Gedania 1922. To wszystko dlatego, że doceniamy bogatą historię klubu, doceniamy zaangażowanie trenerów, dostrzegamy ich pasję i miłość do sportu, a także wkład całej kadry w kontynuowanie tej długoletniej tradycji sportowej. Promocja sportu i zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży chęci do aktywnego spędzania czasu jest dla nas bardzo istotna. Chcemy pomagać instytucjom, które wspierają takie same wartości. Gedania jest takim klubem, który skupia wokół siebie ludzi pełnych pasji i miłości do sportu. Tę postawę propagują wśród dzieci i młodzieży pokazując im, że sport między innymi pozytywnie wpływa na samopoczucie, co jest bardzo ważne w obecnych czasach. Mam szczerą nadzieję, że pod skrzydłami Energi w ramach inicjatywy ORLEN dla Pomorza będziecie mieć możliwość rozwoju, realizacji swoich planów, swoich marzeń i osiągać coraz lepsze wyniki.

alt

Prezes Adrianna Sikorska otrzymała od prezesa Władysława Barwińskiego jubileuszowy medal z okazji 100. lecia Gedanii


– Chciałbym podziękować Enerdze z Grupy ORLEN za ubiegłoroczne wsparcie jubileuszu oraz wcześniejszą współpracę przy organizacji turnieju międzynarodowego - powiedział Władysław Barwiński, prezes Klubu Sportowego Gedania 1922. - Korzystamy pełną mocą z tej energii, która Energa z Grupy ORLEN nam przekazała. Na polu sportowym odnosimy sukcesy na miarę możliwości, a nawet czasami okazuje się, że wszyscy patrzą w czubki tabeli we wszystkich grupach wiekowych. Jedno stulecie mam za sobą, a ponieważ wszyscy tutaj są wielkimi optymistami mamy nadzieję, że to stulecie, które otwieramy w tym roku, 2023, również będzie obfitowało w historię, sukcesy nie zapominając o naszym motto „Historia zobowiązuje”, o tych, którzy byli gedanistami, o tych gdańszczanach gedanistach, którzy w trakcie II wojny światowej polegli, o tych, którzy jeszcze żyją. Dlatego w pierwszej kolejności będziemy chcieli co roku świętować z żyjącymi jeszcze gedanistami, a jest ich coraz mniej. Naszym celem jest podtrzymanie tożsamości klubu wychowującego i wspierającego rozwój dzieci i młodzieży oraz kultywowanie wartości patriotycznych, a współpraca z Energą z Grupy ORLEN, jako sponsorem strategicznym, daje naszemu klubowi możliwość ich realizacji.

alt


Gedania prowadzi 33 grupy treningowe, w tym 2 grupy dziewczynek oraz 2 zespoły seniorów, kieruje Szkołą Mistrzostwa Sportowego, w której trenuje młodzież z klas IV-VIII, a także prowadzi przedszkole edukacyjno-sportowe.
Aktualnie w klubie zatrudnionych jest 34 trenerów posiadających uprawnienia UEFA do pracy z dziećmi i młodzieżą. W 2019 roku otrzymali złoty certyfikat potwierdzający wysoką jakość szkolenia, przyznany przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież