Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone... Genowefa Grabowska: Jaka suwerenność? » Kto wygrał w samorządach, dlaczego relokacja migrantów niczego nie rozwiąże, jakie CV powinien mieć ... Liberał na etacie w Brukseli - Lewandowski w interesie Ukrainy » Janusz Lewandowski, pierwszy przewodniczący Kongresu Liberalno-Demokratycznego, minister prywatyzacj... Brządkowski wygrał proces i wybory » Trudno było sobie wyobrazić inny finał - Karnowski i Pobłocki muszą zapłacić po 2500 zł na cel społe... Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 31 » Ekologia i dbanie o środowisko były głównymi tematami Dnia Ziemi zorganizowanego w Przedszkolu nr 31... Nowi włodarze w Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie, bez zmian Kartuzach i S... » W niedzielę odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Pruszczu Gdańskim i Kwidzynie wybrano nowe w... Rozprawa w trybie wyborczym w Tczewie » Łukasz Brządkowski, kandydat na prezydenta Tczewa pozwał swojego konkurenta i wspierającego go posła... Kalkowski milczy o pracy w PORD, Gołuńskiego zaprosi prokurator - prze... » Przedwyborcze napięcie w Szemudzie i Kartuzach. Skazany za niewypłacenie 300 tys. zł wynagrodzeń nau... Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni...
Lechii w tym sezonie nie służą wyjazdy do Rzeszowa. Po jesiennej

Michał Wójcik - „Na początku jest rysunek”
sobota, 13 kwietnia 2024 18:02
Tytuł ostatniej wystawy Michała Wójcika nie może zaskakiwać.

Efektowne otwarcie ligowej wiosny na Stadionie Energa

altLechia Gdańsk i debiutujący w roli jej trenera Piotr Nowak efektownie rozpoczęli wiosenną część rozgrywek ekstraklasy. Wygrali z Podbeskidziem 5:0 (0:0). Worek z bramkami rozwiązał się tuż po przerwie, kiedy „wykartkowani” goście musieli bronić się w „dziewiątkę”.

Gdańszczanie pierwsze oficjalne spotkanie w 2016 roku rozpoczęli zgodnie ze zmianami, które wprowadził Piotr Nowak. W trójce obrońców znaleźli się Rafał Janicki, Mario Maloca i Jakub Wawrzyniak. Środek Pola zajęli Sebastian Mila i Daniel Łukasik, Milos Krasić zagrał nieco wysuniętego pomocnika zaś na szpicy wystąpili Flavio Paixao i Grzegorz Kuświk. Dziwić mogła obecność Portugalczyka w wyjściowym składzie, który z drużyną biało-zielonych trenował tylko kilka razy a wcześniej zesłany był do rezerw Śląska. Paixao wprowadzał jednak wiele pozytywnego zamieszania w ataku, a po starciu z nim z boiska wyleciał Marek Sokołowski.

Gdańszczanie rozpoczęli z impetem, jednak znów brakowało im precyzji w wykończeniu akcji. Mieli ponad 70-procentoqwe posiadanie piłki, ale żaden z nich nie potrafił otworzyć wyniku. Tymczasem po pół godzinie gry mogło być 1:0 dla "Górali". Z wolnego zagrywał Adam Mójta, przerzucił piłkę nad gdańszczanami, trącił ją jeszcze Jozef Piacek i futbolówka odbiła się od poprzeczki. Jednak, jak się później okazało, kluczowe momenty całego meczu miały dopiero nadejść. Goście, którzy nie przebierali w środkach i często faulami powstrzymywali gdańszczan na własnej skórze odczuli skutki takiej gry. Najpierw Kohei Kato sfaulował mijającego go na pełnej prędkości i wychodzącego na dogodną pozycję Lukasa Haraslina, a cztery minuty później Sokołowski trącił, również wychodzącego na pozycję, Paixao. Goście mieli do arbitra ogromne pretensje zwłaszcza za drugą czerwoną kartkę, jednak trudno mówić w tym przypadku o błędzie arbitra.

Osłabieni goście już w 48 minucie stracili pierwszą bramkę. Milos Krasic dośrodkowywał z prawej strony a piłkę ręką w polu karnym zagrał Adam Deja. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Mila i pewnym strzałem, przy słupku otworzył wynik  spotkania. To podbudowało gdańszczan, którzy chwilami nie wychodzili wręcz ze strefy 20 metrów przed bramką Wojciecha Kaczmarka. 2:0 było już w 54 minucie. Gdańszczanie „rozklepali” obronę bielszczan. Kuświk, najpierw zagrał do Haraslina, Słowak znalazł w polu bramkowym Malocę i gdańszczanie cieszyli się z kolejnego trafienia.

Po 4 minutach było już 3:0. Tym razem Krasić zagrał do Kuświka, gdański napastnik podbiegł kilka metrów wzdłuż bramki i strzelił efektowną bramkę. Już po chwili było 4:0. Tym razem do siatki trafił bardzo dobrze grający w sobotę Krasić. Serb dostał idealne podanie przed bramkarza i w sytuacji sam na sam nie pomylił się.

Gdańszczanie na chwilę nieco odpuścili rywalom, jednak cały czas zdecydowanie przeważali, kilka razy niewiele brakowało, a zdobyliby piątą bramkę. Swoje okazje mieli i Mila i Peszko. Wreszcie ten drugi zawodnik doczekał się swojej pierwszej bramki dla biało-zielonych. W 86 minucie reprezentant Polski po podaniu Michała Chrapka uderzył głową, precyzyjnie, przy słupku i ustalił wynik meczu.

- Przegrywamy 0:5 i to może być cały komentarz do tego spotkania. Nic więcej mądrego nie wymyślę. Nie był to porywający mecz w naszym wykonaniu. Sytuacja przy stanie 0:0, gdy Damian Chmiel był faulowany mogła wiele zmienić. Niektórzy biorą pieniądze za pracę i muszą ponosić konsekwencje swojego zachowania, ale nie chcę za dużo powiedzieć - powiedział po meczu trener Podbeskidzia Robert Podoliński.

- Wynik oczywiście cieszy, ale musimy być cierpliwi. W ostatnim czasie zrobiliśmy wyraźne postępy i dzisiaj zagraliśmy naprawdę dobre zawody. Dwie czerwone kartki dla gości nieco ułatwiły nam zadanie, jednak pokazaliśmy, że potrafimy grać i wykorzystywać przewagę liczebną. Zrobiliśmy pierwszy, ważny krok i zmniejszyliśmy presję która ciążyła na chłopakach i na mnie samym. Mamy świadomość tego, że jest to początek drogi i wiele pracy jest wciąż przed nami. Moi zawodnicy wykonali swój plan i cieszyli się grą w piłkę. Po przerwie zagraliśmy szybką, otwartą piłkę i nasze akcje się zazębiały bo mieliśmy mnóstwo miejsca w środku i na skrzydłach – powiedział po meczu trener Lechii Piotr Nowak.

LECHIA GDAŃSK – PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 5:0 (0:0)