Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Reklama
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
piątek, 14 czerwca 2024 18:51
Cellfast Wilki - Energa Wybrzeże LIVE: 0:0 47:43
W sobotę o godz. 16.30 w Krośnie rozpocznie się mecz 8. kolejki
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

4. edycja Energa Sailing Cup zakończona

Po raz czwarty na wodach Zatoki Gdańskiej spotkali się najlepsi polscy żeglarze w klasie Optimist. Podczas finałowych regat z cyklu Energa Sailing Cup walczyli o udział w programie wspierania młodych talentów i wartościowe stypendia. Wśród dziewcząt triumfowała Pola Dzik z Yacht Klubu Polskiego w Gdyni, a najlepszy w kategorii chłopców okazał się Filip Miłoszewski z UKS Barnim Goleniów.



Cykl regat Energa Sailng Cup to jedno z trzech najważniejszych wydarzeń w ramach programu Energa Sailing. Oprócz zawodów, w których udział bierze ponad 100-osobowa grupa najlepszych w kraju nastoletnich zawodników w klasie Optimist, obejmuje on również zajęcia żeglarskie dla dzieci oraz wsparcie żeglarskiej reprezentacji Polski - Energa Sailing Team Poland. W ciągu czterech edycji w programie Energa Sailing uczestniczyło ponad 4 tysiące dzieci z całej Polski, a dzięki dodatkowemu zaangażowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki 13 tysięcy uczniów szkół podstawowych weźmie w tym roku udział w bezpłatnych lekcjach żeglarstwa.


alt



alt



Sopocki Wielki Finał Energa Sailing Cup był zwieńczeniem cyklu regat eliminacyjnych rozegranych w Pucku, Gdyni, Dziwnowie, Giżycku i Charzykowach, w których adepci żeglarstwa rywalizowali o punkty w klasyfikacji generalnej. Do startu w pobliżu sopockiego molo zakwalifikowało się 40 zawodniczek i zawodników. Stawką regat były stypendia na zakup sprzętu sportowego.  Czterech najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej, którzy zmieniają klasę na wyższą, otrzymało jednorazowe stypendia na zakup sprzętu o wartości 15 tys. zł a dziesięciu kolejnych – od 1 tys. do 6 tys. zł. tych. Wszyscy natomiast dołączyli do programu Energa Sailing Junior Team, w ramach którego będą przez trzy lata otrzymywać miesięczne stypendia ufundowane przez Grupę Energa.


alt



alt



alt



Pierwszy dzień regat upłynął pod znakiem bardzo zmiennych warunków. Wiatr często zmieniał kierunek, zmuszając młodych żeglarzy do maksymalnej koncentracji od startu do mety. Najlepiej z tymi wymagającymi warunkami poradzili sobie Filip Miłoszewski i Klara Sobczak z MKS Dwójka Warszawa, którzy objęli prowadzenie po dwóch rozegranych w czwartek wyścigach. Piątek to kolejne trzy starty, w których ponownie wysoką dyspozycję potwierdził późniejszy triumfator regat i klasyfikacji generalnej. Na prowadzenie wśród dziewcząt wysunęła się natomiast Pola Dzik, spychając koleżankę z Warszawy na drugie miejsce. Ostatnie dwa wyścigi, rozegrane w sobotnie przedpołudnie nie przyniosły już zmian na czele klasyfikacji generalnej. Po bardzo dobrych i równym występie triumfatorem finałowych regat w Sopocie, jak i całego tegorocznego cyklu Energa Sailing Cup został Filip Miłoszewski. Pierwszą pozycję wśród dziewcząt obroniła natomiast Pola Dzik. Podium zawodów uzupełniły kolejno reprezentantki MOS Dwójka Warszawa - Klara Sobczak i Zofia Korsak oraz Igor Kuczys z MKŻ Arka Gdynia i Jakub Gołębiowski z SSW MOS Iława. Drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej ESC 2016 zajęli odpowiednio czwarty na mecie regat w Sopocie, Patryk Kosmalski z ChKŻ Chojnice i Igor Kuczys.


alt



alt



Po zakończeniu zmagań na scenie amfiteatru na Placu Zdrojowym w Sopocie zwycięzcy odebrali stypendia na zakup sprzętu sportowego. Dwoje najlepszych dziewcząt i chłopców, zmieniających klasę Optimist na wyższą otrzymało czeki o wartości 15 000 złotych. Byli to: Gabriela Czapska z KS Spójnia Warszawa i Zofia Korsak oraz Sławomir Kapałka z Yacht Klubu Polskiego w Gdyni i Jakub Gołębiowski. Nagrodzono również 10 najlepszych młodych żeglarek i żeglarzy w klasyfikacji generalnej cyklu, którzy odebrali czeki na sumę od 1 000 do 6 000 złotych. Cała czternastka natomiast dołączyła do grupy stypendystów Energa Sailing Junior Team i została objęta programem wsparcia żeglarskich talentów. W jego ramach będą otrzymywać comiesięczne, progresywne stypendium, pomagające im w rozwijaniu sportowej kariery.


- Cieszę się, że udaje się nam ten projekt systematycznie od kilku lat organizować - powiedział Maciej Ruwiński, koordynator programu Energa Sailing z Grupy Energa. - Z roku na rok poszerzamy jego skalę. Udaje się wyłapać kolejne talenty. Pierwsze efekty już widać. Nasi stypendyści zaczynają odnosić sukcesy na arenach międzynarodowych. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować ten projekt w następnych latach. To jeden z wielu projektów sportowych, które wspieramy. W Energa Sailing zaczynamy z najmłodszymi dziećmi. Zapraszamy dzieci między siedem a jedenaście lat. Uczą się na Optymistach, uczą się na deskach. Miejmy nadzieję, że pewnego dnia będą podczas kolejnego finału odbierać nagrody. Satysfakcja z realizacji tego programu jest ogromna.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież